Međunarodna natjecanja

Grand Prix Martibor 2008

Na međunarodnom mitingu Grand Prix Maribor 2008 u Sloveniji nastuplilo je 7 naših atletičarki.
U disciplini 2000 m 3. mjesto zauzela je Matea Matošević s rezultatom 6:17,32. Antonija Žalac istrčala je 800m za 2:14,84 što je bilo dovoljno za 2. mjesto.
U disciplini 400m prvo mjesto zauzela je Romana Tea Kirinić s rezultatom 56,69. U istoj trci Ana Turk unatoč jakom vjetru istrčala je novi osobni rekord koji sada iznosi 58,24. Uz Anu i Romanu na 400m nastupila je i Ida Danèulović istrčavši 60,34.

Romana Tea zlatna na 400m

Na ovogodišnjim sportskim igrama Alpe-Jadran održane u Mađarskoj Hrvatsku atletsku reprezentaciju činilo je 21 atletičar-ke.
Prvog dana atletskog natjecanja Agramovka Romana Tea Kirinić uvjerljivo je osvojila prvo mjesto na 400m s rezultatom 56,34.
Drugi dan natjecanja donio je Romani još dva srebra u utrci na 200m (26,15) i  u štafeti 4x100m u sastavu Parančiković, Kirinić, Lončarek i Pokos (47,81).

Članovi Agrama u seniorskoj reprezentaciji

Četiri člana AK Agrama otputovali su na Kup Europe kao reprezentativci Hrvatske seniorske atletske reprezentacije.
Kup Europe „Bruno Zauli“ održan je  21. i 22. Lipnja  ove godine  u Istambulu. Od naših atletičara nastupila je Matea Matošević u disciplinama  3000m (10:06,77) i 5000m (17:44,97), Antonija Žalac u disciplini  1500m (4: 42,25),  Anita Banović u disciplini  400m (59,20) i Igor Janković u štafeti 4X400m.
Loši vremenski uvjeti odrazili su se na rezultate te bez ozljeđene Danijele Grgić ženska reprezentacija bila je znatno oslabljena

Miting Celjskih knezova 2008

Dobre vijesti stižu nam iz Slovenije. Na međunarodnom mitingu u Celju naše atletičarke Matea Matošević i Antonija Žalac ispunile su normu u disciplini 1500m za nadolazeće Svjetsko juniorsko prvenstvo u Bydgosczu.  U taktički savršeno izvedenoj utrci Matea je osvojila prvo mjesto s rezultatom 4:27,34 u malom zaostatku od 2 stotinke stigla je Antonija. Bravo djevojke!