Međunarodna natjecanja

Kako je protekla sezona na otvorenom 2018. naših 'Amerikanaca'?

Lazarić i Hrelec Foto: Facebook Lazarić i Hrelec

Koristimo priliku napraviti kratki pregled nastupa naših članova i članica koji su nastupali u Sjedinjenim Američkim Državama i tamošnjoj sezoni na otvorenoj koja se zapravo odmah nastavlja nakon dvoranske i traje od 3. do 5., eventualno 6. mjeseca.

Kao i u dvorani, nastupali su nam Anamarija Petters, Dora Filipović, Nikolina Hrelec i Paolo Lazarić.

U tom smislu prvo koristimo priliku čestitati Nikolini i Paolu koji su početkom ovog tjedna uspješno apsolvirali onaj još važniji dio cijele te sveučilišne priče, dakako ne ciljamo na sport već akademsku razinu koju sada nedvojbeno posjeduju. Bravo!

Daleko od toga da je i atletski dio bio loš. Štoviše, vjerojatno kako su pred kraj sezone uspjeli riješiti svoje studentske obaveze, tako su i rezultati rasli.

Tako je Lazarić u svom zadnjem nastupu prošli tjedan na skoku u vis skočio 2.12 i tako se na tablicama sezone približio također našem Filipu Mrčiću koji ima 2.13. Uz to je bacao i koplje te stigao do 47.77. Nikolina je na 800m također protekli vikend istrčala 2:16,16, a još iz 3. mjeseca na 1500m stoji rezultat od 4:35,67. Nedavno je trčala i 5000m te stigla do rezultata 18:50,68.

Dora je svoje najbolje rezultate ostvarila u 3. mjesecu izuzevši 100m gdje je trčala 12.21 u 4. mjesecu, ali i s jakim vjetrom u leđa (+3.1). Na 200m je istrčano 24.63 te na 400m 56.70, sve datira iz San Diega 24. ožujka. Čini se kako je i u sezoni na otvorenom bilo ponešto problema pa ju nismo vidjeli u onom pravom izdanju.

I ostaje nam Anamarija koja je u 4. mjesecu postigla svoje najbolje ovosezonske rezultate, 1:00,47 na 400m i 2:22,07 na 800m.

 

Čestitke svima!

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook