Utrka zdravlja 2009.

Medikus.hr medicinski magazin organizira humanitarnu kros Utrku zdravlja 2009. u nedjelju 10.5.2009. u 10h na Savskom nasipu, Prisavlje (pored Boćarskog doma). Utrka se održava pod pokroviteljstvom Grada Zagreba i povodom Svjetske godine sporta pod motom "Sportom do zdravlja" na Međunarodni dan tjelesne aktivnosti. Staza je dugačka 5000 m, kružnog oblika i prelazi preko Savskog mosta i Mosta slobode.

Grdenić pobjedio na krosu "Kinder Milch Schnitte i Sportskih novosti"

26.4. održan je 26. Kros „Kinder Milch Schnitte i Sportske novosti“ na jezeru Bundek. Atletičar AK Agrama Goran Grdenić pobijedio je u utrci 3. i 4. razreda srednjih škola. Kod djevojaka Ana Turk osvojila je 3. mjesto u konkurenciji učenica 1 .i. 2. razreda srednjih škola. Uz nju plasman u prvih 20 kod srednjih škola postigli su Bruno Erent i Mislav Mlakar.

Rezultati: Ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu (Sveti Petar u šumi, 08.03.2009.)

08.03.2009. održalo se ekipno prvenstvo Hrvatske u krosu (Sveti Petar u šumi). Atletičari AK Agrama kući ponovno nisu otišli praznih ruku te su u sveukupnom poretku osvojili 3.mjesto. O napetosti i izjednačenosti natjecanja dovoljno govori podatak da je između Agrama (44) i Zagreba-Ulixa (43) jedan bod odlučivao o postolju. U ukupnom poretku kod muškaraca 17 bodova donijelo je 5.mjesto a u ukupnom poretku kod žena Agram je osvojio 2.mjesto.

Novi osobni rekord Marije Gredelj u dalju

Na pojedinačnom prvenstvu Hrvatske za seniore-ke u disciplini skok u dalj Marija Gredelj skočila je novi osobni rekord  5,83m te je zauzela 2. mjesto. Prvo mjesto osvojila je Riječanka Arna Erega skočivši samo jedan centimetar više od Marije. U troskoku Marija je sa 12,29m zauzela 3. mjesto.
Matea Mošević pobjedila je u utrci na 1500m dok je na 3000m bila druga. Njezina klubska kolegica Antonija Žalac stigla je do dvije srebrne medalje u disciplinama 1500m i 800m.
Nakon ozljede stopala polako na staru razinu forme vraća se i Anita Banović koja je sa 55,59 zauzela 2. mjesto.

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore-ke

26. i 27. Srpnja održano je Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore-ke i mlađe seniore-ke. Juniori-ke AK Agrama osvojili su 16 medalja 6 zlatnih, 9 srebrnih i 1 brončanu medalju. U ukupnom poredku klubova po broju osvojenih medalja Agram je zauzeo 3 mjesto . Ispred nas bili su Dinamo- Zrinjevac i ASK iz Splita.
Zlatne medalje osvojile su Matea Matošević (5000m i 3000m), Antonija Žalac (1500m), Romana Tea Kirinić (400m), Marija Gredelj (troskok) te ženska postava štafete 4x400m (Turk, Žalac, Gredelj, Kirinić).
Srebrne medalje osvojile su Romana Tea Kirinić na 100m i 200m, Antonija Žalac na 800m i Marija Gredelj na 400m prepone i u skoku u dalj te štafeta 4x100m (Gredelj, Kirinić, Turk, Danèulović).

Sedam zlata i državni rekord

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore-ke ove godine održano je u Čakovcu. Ekipa AK Agrama osvojila je ukupno 11 medalja od čega 7 zlatnih, 2 srebrne i 2 brončane medalje.
Svojim dobrim nastupom istaknula se Romana Tea Kirinić osvojivši zlata na 100m, 200m, 400m i u štafetama 4x100m i 100-200-300-400m.
Za Mariju Gredelj najuspješniji nastup bio je u skoku u dalj.  Preskočivši svoj osobni rekord za 30cm zauzela je 1. mjesto sa odličnim rezultatom 5,75m. Tu nije kraj za Mariju u ostalim disciplinama uzela je zlato u troskoku (12,09m), srebro na 400m prepone (1:02,54) i broncu na 100m prepone postavljajući novi osobni rekord 14,77 .

Romana četverostuka prvakinja Hrvatske za kadetkinje

5. i 6. Srpnja u Čakovcu održano je prvenstvo Hrvatske za kadete-kinje, mlađe kadete-kinje te limače-ice.
Sjajna mlada Romana Tea osvojila je 4 zlatne medalje pobjedivši u disciplinama 60m (7,94), 100m (12,99 vjetar-2,7), 300m (40,27) i štafeti 4x300m.
Romani je izmakao državni rekord na 300m za kadetkinje (39,16)  koji drži njezina klubska kolegica Danijela Grgić.
U trci 300m Agram je uzeo još jednu medalju. U svojoj prvoj godini nastupanja Ana Turk bilježi dobre rezultate. Osvojila je 3. mjesto sa rezultatom 41,33.

Prvi pehar za Agram

U Osijeku 31.05 i 1.06.  održan je Kup Hrvatske za juniore-ke. AK Agram ostvario je neočekivano dobar rezultat. Kod juniorki zauzeli  smo 3 mjesto.
Kod muškaraca našu ekipu činilo je samo 4 atletičara. Kao mala ekipa svojim dobrim nastupima zauzeli su 6. mjesto što je Agram u ukupnom poredku dovelo do 4 mjesta od 23 kluba iz cijele Hrvatske.