Domaća natjecanja

Novi dvoranski državni rekordi u 2013. godini

Nikolina Hrelec, Ana Šarić i Jure Josipović Foto : Renato Branđolica Nikolina Hrelec, Ana Šarić i Jure Josipović

Iza nas je veći dio dvoranske sezone u kojoj je do sada troje naših članova postavilo nove državne rekorde u dvorani.

Preciznije, to je kadetski rekord Ane Šarić (kugla),  juniorski rekord Nikoline Hrelec (3000m) i mlađejuniorski rekord Jure Josipovića (3000m).

Ana je rekord "rušila" čak dva puta, prvo u Rijeci na kadetskom prvenstvu kada je bacila 12.51 i popravila prijašnji za jedan centimetar. U tom trenutku je postavila i novi mlađejuniorski rekord. Naime, IAAF je odlučio kako od ove sezone mlađe juniorke više neće bacati kuglu tešku 4kg već 3kg. Samim time prijašnji rekord je poništen. Više nego značajno poboljšanje vidjeli smo tjedan dana kasnije u Zagrebu na mlađejuniorskom prvenstvu. Ana je tada bacila hitac duljine 14.02

Nikolina i Jure svoja su postignuća ostvarili još ranije u Beču, u sklopu međunarodnog mitinga održao se kružni dio (400m, 800m, 1500m i 3000m) dvoranskog prvenstva Hrvatske. Nikolina je na 3000m istrčala 10:01,01 dok je Jure na istoj dionici u cilj ušao s vremenom 8:42,43

Još jednom im čestitamo, a pritom se nadamo i veselimo nekim novim rekordima u budućnosti koja slijedi.

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook