Domaća natjecanja

GRGURIĆ pojedinačno naš najuspješniji mlađi junior natjecanja, tek 3. u ovom tisućljeću sa zlatima na 1500&3000m! (VIDEO)

Filip Grgurić Foto: AK Agram Filip Grgurić

Jedno od svakako najugodnijih, ako ne i najugodnije (ne gledajući samo naš klub) iznenađenje ovog natjecanje je Filip Grgurić koji je prvi nakon 2012. godine koji je uspio ono što nikad nije jednostavno, a to je osvojiti naslov najboljeg mlađeg juniora Hrvatske na pojedinačnom prvenstvu u disciplinama 1500 i 3000m. 

Uostalom, tome svjedoči podatak što je kroz ovo tisućljeće to uspjelo samo još dvojici na ovom natjecanju. Kroz povijest su to bili Ivan Malić 2012. godine i Antonio Weingartner u 2005. i 2006. godini. I naravno, Filip Grgurić u 2018. godini. Očito je bitno da prođe 6 godina.

Zapravo, ono što smo gledali na 1500m prvi dan, slična taktika i ideja viđena je drugi dan u dvostruko dužoj utrci na 3000m koja je imala dosta promjena ritma, ali u njima se opet najbolje snašao naš Filip koji je ponovno u završnici utrke 'prelomio' i stigao do završnice koja je ponovno bila njegova i pobjedonosno zaključuje svoj natjecateljski vikend iz snova!

Vremenski je to u ovoj utrci iznosilo 9:13,78 čime je svoj osobni rekord popravio za malo manje od 14 sekundi.

Nije to bila super utrka samo za njega, Ivan Vukančić se po prvi puta u svojoj karijeri 'spustio' ispod 10 minuta, stigao je do vremena 9:54,81 što je novi osobni rekord za njega, a isto je uspjelo i Josipu Josipoviću s 10:13,20. Njima su pripala 9. i 11. mjesta.

Srebrno-brončanih 3000m za Šmid i Galić

Ženskih 3000m nije donijelo zlato, ali zato jest srebro i broncu. Tina Šmid je nakon jučerašnjeg 4. mjesta na 1500m bila dvostruko bolja na dvostruko dužoj dionici. Probala je pratiti ritam pobjednice Klare Andrijašević što ovaj puta nije uspjela, ali u konačnici ciljem prolazi kao drugoplasirana.

Lijepo je sve to pratila i Olja Galić, iako tek mlađa kadetkinja u prvoj godini staža, već sada je i brončana mlađa juniorka na ovom natjecanju i to zahvaljujući 10:52,22 čime je zaslužila broncu i 3. mjesto! Imponira neimpresioniranost "starijim djevojkama", a još k tome svemu ovo joj je bio debi u ovoj disciplini. Bez daljnjega, uspješan.

Nakon jučerašnjih 2000m zapreka mlađih juniora danas su na red došle mlađe juniorke, a u njima je Hana Malović bila petoplasirana vremenom 9:06,88.

Utrke od 800m mlađih juniorki bile su poprilično brojne, a u njima je naš najbolji predstavnik bila Lorena Bartaković, 2:25,62 je vrijedilo 5. mjesta.

Do svog najboljeg vremena stigla je i osmoplasirana Antea Mirković (2:26,50) nakon čega nam još slijede Vita Smolčić na 13. mjestu (2:29,11), Monika Čleković na 17. mjestu (2:37,44) i Lea Leško kao 21. (2:45,18). 

Brončani Ćurić na 400m prepone

Troskok nam je donio 4. mjesto Antonija Frančića koji je najdalje skočio do 12.47 što mu je ujedno i najbolji skok kada je u pitanju sezona na otvorenom.

Šteta da se sve to skupa 'poklapalo' s 400m prepone gdje nije uspio uhvatiti željeni ritam te je na koncu bio 9. s 1:05,10, a iza njega je bio Lovro Obajdin s 1:05,50.

No zato je do svoje medalje stigao Zvonimir Ćurić, 58.61 je trebalo istrčati za broncu, a ovo mu je i prva utrka ispod minute, sada čekamo isto na juniorskoj-seniorskoj visini (0,91m) jer je ovo bila malo niža mlađejuniorska (0,84m).

Kod mlađih juniorki su 7. i 8. mjesta zauzeli Anja Tvrtković i Lea Babić s utrkama brzim 1:11,80 odnosno 1:11,84. Pravi mali klupski duel.

Nakon troskoka mlađih juniora, mlađe juniorke su skakale u dalj i to ne nešto odveć impresivno čime je malo veća žal nego inače za Martom Ivkić koja je na koncu zauzela 7. mjesto sa skokom od 5.14, a tu je bila i Korina Sajko na 18. mjestu (4.28). Nije mlađima ni lako kada se skače 2 + 3 serije, kao što je ovdje bio slučaj.

Čestitamo svim našim ovdje spomenutim sudionicima na postignutom ne samo drugi dan već tijekom cijelog vikenda!

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniore i juniorke, 2. dan
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 27.5.2018.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook