Statistike internetske stranice i društvenih mreža za 2023. godinu

Nova godina donosi malo veće promjene unutar naše tradicionalne statistike koju obično u ovom periodu pripremimo.

Tako ćemo unutar njih još veću pažnju nego prije dati društvenim mrežama tim više što je kroz ove godine njihov alat za analitiku napredovao dok je i Googleov po pitanju interneta otišao na jednu drugačiju razinu (nova verzija, kao što smo i najavili) pa samim time će i tu biti potrebna određena adaptacije s obzirom na drugačije i preciznije mjerenje.

S druge strane, kod društvenih mreža to se još uvijek vodi pod "procijenjene" brojeve što znači da je tu u ovom trenutku manja razina preciznosti.

Prvi puta ćemo koristiti Metin sustav koji ima još dosta prostora za doradu, a obuhvaća Facebook i Instagram. TikTok smo otvorili tijekom prošle godine tako da ćemo njega još pričekati, a kako nam je ipak od sva 4 najslabiji Twitter u smislu interakcije, on neće biti obuhvaćen ovom analitikom.

Statistika se odnosi na raspon cijele (2023.) godine, one stavke koje nisu u mogućnosti prikazati se u istom ni ne objavljujemo ovdje.

YouTube ostaje zaseban statistički pregled.

Društvene mreže (Facebook i Instagram)

Uvijek je zanimljivo za vidjeti kako u nekim situacijama funkcioniraju algoritmi društvenih mreža.

Internetska stranica - publika, demografski podaci i tehnologija

Sam broj pregleda stranice više nije relevantna vrijednost već (jedinstveni) korisnik u kontekstu posjeta stranice.

Još uvijek je prisutan "(not set)" problem, iako je i taj broj puno manji nego u prijašnjim analitikama. Ostale države nakon Hrvatske su susjedne što je očekivano.

Ni tu nema posebnih promjena i novosti.

Najvažnije je za istaknuti nastavak rasta mobilne tehnologije koja je sada već došla do 70%.