Domaća natjecanja

SPEKTAKULARNO Prvenstvo Hrvatske u štafetama: Nastavak nepobjedivosti na 4x200m, novo žensko zlato za 1200-400-800-1600m

Pobjedničkih 4x200 (M) i 1200-400-800-1600m (Ž) Foto: AK Agram Pobjedničkih 4x200 (M) i 1200-400-800-1600m (Ž)

Osim rekorda koji su padali na trećem izdanju Prvenstva Hrvatske u štafetama, bilo je tu i ostalih super zanimljivih utrka među kojima su definitivno neki istaknuli...

Ipak je u ovako sjajnim vremenskim uvjetima, posebnim predstavljanjem, velikoj brojnosti natjecatelja i štafeta, teško bilo ostati neinspiriran.

Tako smo završno i kao i prošle godine ponovno najuspješniji štafetni klub s osvojenih 7 medalja, 4 zlatnog sjaja, 1 srebrnog i 2 brončane.

Zlatno-brončani Agramovci odoljeli, ali i stvarali pritisak na 4x200m

Odličnu utrku gledali smo na 4x200m gdje su Bruno Penezić, Alen Kolar, Jakov Raguž i Hrvoje Čukman u pravoj triler završnici stigli do zlatnog odličja i tako još jednom obranili Agramov naslov i nastavili niz nepobjedivosti.

Naime, otkada je našeg kluba i nastupanja u ovoj disciplini, nismo doživjeli poraz, a vrijedi istaknuti kako smo sada već bili u više različitih sastava.

Zanimljivo, u svim tim pobjedničkim sastavima današnjim danom kao jedini predstavnik ostaje Bruno Penezić. Nakon duže vremena Dinamo-Zrinjevac je složio jedan respektabilan sastav koji je dodatno pojačan ovogodišnjim transferom Zvonimira Ivaškovića, ali sukladno našim internim očekivanjima, mlada i potentna štafeta Agrama II (Luka Dubajić, Dominik Krešo, Jakov Vuković i Antonio Kovačić) cijelo vrijeme je bila u igri te u samoj završnici opasno prijetila Dinamu, ali i našem nominalno (ovdje) prvom sastavu.

U konačnici je presudio furiozan zavoj Hrvoja iz kojeg se 'izbacio' u ravninu kao prvoplasirani nakon čega je postepeno gradio svoju prednost, a najiskusniji (u ovom sastavu Agrama II) Antonio, bio je na visokoj razini ove utrke i zamalo ciljem prošao kao drugoplasirani.

Pobjednički sastav Agrama I je istrčao 1:28,24, a 1:28:53 Agrama II vrijedilo je bronce.

Imali smo još sastava, Agram III (Vili Nagl, Luka Grubišić, Fran Topol, Ivor Nagl) istrčao je 1:34,66 te Agram IV (Josip Jaram, Jurica Hercigonja, Ian Horvat, Antonio Frančić) 1:44,79. 

Zlatno-brončani i na 1200-400-800-1600m kod seniorki

Još jednu pobjedničku štafetu vrijednu seniorskog naslova prvakinja Hrvatske dobili smo ponovno u disciplini 1200-400-800-1600m, a to nije sve, osvojeno je i brončano odličje.

Za zlatni Agram I trčale su Katarina Vukančić, Leonarda Farkaš, Wanda Haber Zelanto i Sandra Šrut, a za brončani Agram II Eli Pevec, Ana Marija Kisegi, Izabela Grandi i Lucija Šćur

Bila je to poprilično poravnata i izjednačena utrka do dolaska na dionicu od 800 metara, a između ova dva sastava dobre su bile i atletičarke Dinamo-Zrinjevca također u borbi za što bolji plasman, ali i vrijeme.

Za pobjedu je trebalo istrčati 12:23,24, a za broncu 13:08,30. 

Ujedno smo time obranili naslov prošlogodišnjih pobjednica, tko zna, možda je to početak isto jedne lijepe tradicije.

Zlatno-brončani i na 1200-400-800-1600m kod seniorki

Tradicionalno smo krenuli mješovitom 4x100m štafetom u kojoj je očekivano naš najbrži sastav bio s Martom Bošnjak, Karlom Puljko, Alenom Kolarom i Hrvojem Čukmanom. Kako to obično i biva kod naše nominalno prve štafete, nisu sve izmjene prošle sjajno, tako da 4. mjesto i 45.54 rezultat na kraju su zapravo zadovoljavajuće ostvarenje. 

Solidan nastup je i iza Agrama II, tu su nam trčali Zvonimir Topić, Filip Pravdica, Rea Vusić i Marta Ivkić za 47.06 i 7. mjesto dok je Agram III (Belma Ibrahimkadić, Ivona Jurišić, Jurica Hercigonja i Vili Nagl) bio 11. (50.09).

Četvrtoplasirani po dva puta bili su nam i mlađi kadeti na 4x60m i 4x200m. Roko Miličević, Goran Šustek, Niko Kožul i Bruno Perec trčali su 33.85 na ovoj kraćoj i bržoj dionici dok na dužoj s Karlom Viljcem umjesto Gorana stižu do 1:57,06. 

Na 4x60m gdje je bila još veća konkurencija isto su postigle mlađe kadetkinje, za Agram I trčale su Monika Čleković, Olja Galić, Lara Jurčić i Vita Penezić, a bio je tu i Agram II sastava Karla Puntarić, Marija Piškor, Nika Marković i Tea Mijatović. Njima je pripalo 7. mjesto vremenom 33.57. 

Srećom, serija 4. mjesta prekinuta je na 4x200m gdje su nam mlađe kadetkinje srebrne, tu nam je umjesto Monike bila Nika Kozlinger koja je odradila vrlo dobru dionicu nakon Vitine predaje, a Olja i Lara su završile 'posao' za prvu štafetnu medalju u ovom stažu. Istrčale su 1:53,23 dok je nažalost Agram III ostao bez plasmana, a Agram II zauzeo 10. mjesto (1:58,81). Tu su nam trčale Lea Kozlinger, Marija Piškor, Nika Šmid i Tea Mijatović

Seniorke na 4x200m nakon prošlogodišnjeg nenastupanja vratile su nam se ovoj disciplini s 5. mjestom, s tim da treba reći kako je to zapravo bila juniorska štafeta s obzirom na sastav (Rea Vusić, Ariana Baronica, Marta Ivkić i Marta Bošnjak). Istrčani rezultat glasi 1:48,98.

Na 100-200-300-400m ove godine nisu nam se stvari baš jako dobro poklopile s obzirom na to da nam kod kadeta glavni sastav (Dino Filipović, Tomislav Žlibar, Ivan Vukančić i Marko Orešković) nije završio utrku, a Agram II (Leon Ladiš, Đevad Raifi, Bruno Di Giusto i Sven Bittner) je istrčao 2:25,14 kao 8.

Identičan uspjeh postigao je Agram I (Carmen Heinrich, Anja Tvrtković, Lorena Bartaković i Eva Mačković) vremenom 2:33,15 dok se Agram II pozicionirao na nedalekom 10. mjestu (2:35,63), a trčale su Iva Karaman, Korina Sajko, Antea Mirković i Ana Petrović

Čestitamo našim štafetama na pobjedama, osvojenim medaljama i ostvarenim plasmanima-rezultatima!

  • Natjecanje: Prvenstvo Hrvatske u štafetama
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 28.4.2018.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook