Domaća natjecanja

VIDEO: Kadeti napravili dodatan iskorak i ekipni su doprvaci Hrvatske!

Dio ekipe na zajedničkoj slici Foto: AK Agram Dio ekipe na zajedničkoj slici

Poput svojih kolegica, naš muški dio ekipe također je bio uspješan u finalu Ekipnog kadetskog prvenstva Hrvatske gdje su osvojili 2. mjesto sa sveukupno 4081 bodova!

Kao i kod kadetkinja, mjerilo više nisu plasmani već je prava vrijednost u samim rezultatima, a veseli nas da smo jedini od svih klubova uspjeli osvojiti jedan od tri trofeja od 1. do 3. mjesta u obje konkurencije.

Jedan od vođa ove generacije nesumnjivo je Marko Orešković koji je napravio dobar posao na 100 i 300 metara ne samo sa sigurnim pobjedama već i postignutim rezultatima.

Točnije, na 100m istrčao je 11.40 što mu je ujedno i novi osobni rekord, a netom kasnije na 300 metara je istrčao 36.60 što je malo sporije od subotnjeg rezultata, ali svako natjecanje uvijek nosi drugačija izdanja u svakim utrkama. I ovime je bio na visokoj razini te kombinirano uspio donijet našoj ekipi preko 1000 bodova!

Identičan program imao je godinu dana mlađi Bruno Perec koji je na stotki trčao 12.20, a na 300m 41.89 što mu je novi osobni rekord.

Zanimljivu utrku gledali smo na 800 metara gdje je hrabri Tin Tumpić poveo utrku i vodio veliku većinu nje pa iako su se stvari u završnici malo promijenile, pozitivna ocjena ide za hrabar pristup, bez daljnjeg. Nešto drugačiji ritam utrke imao je Sven Bittner koji je ciljem ipak i uspio proći nešto brže, njegovo vrijeme bilo je 2:08,88, a Tumpićevo 2:09,26. 

Na 3000m Karlo Viljac uspješno se hrvao sa svojom skupinom trkača te na koncu bio četvrtoplasirani u utrci s 11:05,46 te tako i on kao još uvijek mlađi kadet pridonio uspjesima naše ekipe. Njegov uzrast je i Vid Berković, ovdje sedmoplasirani s 11:24,62. 

Utrka na 100m prepone donijela nam je uspješne završetke za Lukasa Sečena i Jakova Biklića s vremenima 17.09 i 17.83, a dečki su kasnije i skakali u dalj gdje je Lukas bio nešto bolji sa skokom u zadnjoj seriji od 5.15. Jakov je otvorio odmah najbolje u prvoj s 4.82. 

Vis nam je donio uvjerljivu pobjedu Tina Jelića, 1.71m je rezultat kojim je to uspio dok su svi završili na 1.62, a među njima i uspješni debitant Igor Bačurin s 1.62m. Ujedno je ovo i osobni rekord za Tina koji je tako nastavio dizati svoju progresiju napretka.

U bacanju kugle imali smo predstavnike u liku Jana Ferine i Luke Piljca s 11.74 odnosno 11.42 čime su u poretku zaslužili 5. i 6. poziciju.

Iako mlađi kadet, Gabriel Varga odlično je bacao koplje, 37.76 je njegov hitac upravo iz zadnje serije kojim je sveukupno bio i 2. Dizao se iz serije u seriju, krenuo je s 26.22 da bi onda uslijedilo 34.12, 36.81 i spomenuti najdalji rezultat. Nije bio jedini, Hrvoje Šaravanja bacio gje spravu tešku 600 grama do 28.80 i to u 3. seriji.

Štafetu smo isto odradili dobar rezultat, Haoxi Chen, Nikola Dan Petić, Bruno Perec i Marko Orešković istrčali su 47.95 i tako zauzeli 2. mjesto koje nam je u konačnici pripalo i u ukupnom ekipnom poretku.

Čestitamo našim kadetima koji su tako nakon prošlogodišnjeg 3. mjesta se još malo poboljšali za jednu stepenicu pobjedničkog postolja više!

  • Natjecanje: Ekipno prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 22.5.2019.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook