Domaća natjecanja

Subotnje 4. kolo HALS-a za mlađe kategorije ponudilo niz obećavajućih rezultata

Hanna Alagić na samom startu utrke na 60m Foto: AK Agram Hanna Alagić na samom startu utrke na 60m

Hrvatska atletska liga sjever za mlađe kategorije se ovoga kola održavala u Zagrebu tijekom subote i nastupio je poprilično velik broj natjecatelja, a među njima je prednjačio upravo naš klub.

Prednost dajemo najmlađima. 

Limači i limačice

U konkurenciji limačica na 600m nastupale su dvije naše atletičarke, Til Ocvirk i Lea Glas, mlađe sestre od Pije Ocvirk i Eme Glas. Til je u jučerašnjoj utrci bila brža, u cilj je ušla kao drugoplasirana s 1:58,18 dok je Lea istrčala 2:02,67 i tako zaslužila 3. mjesto odmah iza Til.

Na 60m kod limača je nastupao Lovro Fulgosi, njegovih 9.34 donijelo mu je 4. mjesto u mnogobrojnoj konkurenciji od 44 trkača! Vjetar je puhao u prsa (-1.7) i zasigurno im nije pomogao u postizanju još bržih rezultata. Identičan plasman ostvario je Ivan Vukančić, razlika je jedino u disciplini, nastupao je na 200m. Njegovo vrijeme je 33.11. U spomenutoj disciplini nakon 60m ponovno je nastupao Lovro, sveukupno mu je pripalo 6. mjesto s istrčanih 33.56.

Kao i kod limačica, jednak broj naših trkača imali smo na 600m. Jure Čutura je ciljem prošao kao petoplasirani, a vremenski to iznosi 2:06,39. Time je bio nešto brži od sedmoplasiranog Krešimira Hartla koji je svoju utrku završio za 2:08,18.

Mlađi kadeti i kadetkinje

Nakon najmlađih dobnih kategorija uslijedile su discipline predviđene za mlađe kadete i kadetkinje. Dobna kategorija gdje ste također mogli vidjeti dječake i djevojčice u crnom dresu.

Na 60m (mlađe kadetkinje) imali smo 4 trkačice među kojima se posebno istaknula Karla Puljko s osvojenim 3. mjestom i istrčanih 8.76. Vjetar je nažalost ponovno bio nepovoljan (-2.0). Pogledate li rezultate, vidjet ćete kako je po običaju razlika od plasmana do plasmana malena i nije floskula ponovno reći kako sitnice odlučuju. Uz Karlu su nastupale i Jana Justić (12. mjesto - 9.03), Hanna Alagić (22. mjesto - 9.51) i Iva Mamić (38. mjesto - 10.02).

Sat vremena kasnije Karla je ponovno imala dobar nastup, ovaj puta u drugoj disciplini, 300m. Prošla je kroz cilj s vremenom 47.03 i tako ponovno osvojila 3. mjesto! Jana je također jedna od onih koja je ponovno nastupala i na kraju bila još bolja nego na 60m. Rezultat je 48.26 i 10. mjesto. Nakon nje slijedi nam niz od još čak 5 naših trkačica - Klara Blažević na 20. mjestu (51.04), Maja Kovač na 21. mjestu (51.59), Hanna Alagić na 23. mjestu (52.30), Kristina Fortuna na 28. mjestu (53.77) i Lucija Pupić-Bakrač na 39. mjestu (56.09).

Klara je prije nastupa na 300m, nastupala još na skoku u vis, preskočila je 125cm i tako u konkurenciji od 16 skakačica zauzela 6. mjesto. Svakako još bolje ostvarenje u usporedbi s plasmanom na 300m.

Eli Pevec je nastupala na 600m gdje je bila visokoplasirana, pripalo joj je 2. mjesto! Kroz cilj je prošla s vremenom 1:50,70. 

Robert Paral promovirao se kao najbrži mlađekadetski Agramer na 60m istrčavši 8.53 čime je osvojio 3. mjesto! Nakon njega je najbrži bio Maksimilijan Međimorec, kadetski prvak Hrvatske u hodanju na stazi i cestovnom hodanju. Ovdje smo ga vidjeli u nešto drugačijoj, bržoj ulozi i također nije razočarao. Sveukupno mu je pripalo 6. mjesto s istrčanih 8.76. Ne zaboravljamo ni Juricu Mučolija (12. mjesto - 9.15), Frana Lazića (18. mjesto - 9.43) i Ivana Doku (27. mjesto - 10.07).

Robert je bio dobar i na 300m, njegovih 45.98 na ovom natjecanju vrijedilo je sveukupno 5. mjesta. Plasmanom je blizu i Fran, njegov rezultat je 7. mjesto i 49.63. Ivan je sveukupno zauzeo 13. poziciju istrčavši 53.67.

Na 600m smo gledali Brunu Rožmana, sina našeg direktora marketinga, Romana Rožmana. Bruno je svoj nastup okončao ušavši 8. u cilj s vremenom 1:51,56. Trebao je nastupiti i Domagoj Bagić, ali ga je diskvalifikacija spriječila u tome.

Juricu Mučoli nastupao je na 60m, a nakon toga je sat vremena kasnije uslijedio skok u dalj gdje je ostvario još bolji rezultat. Najdalje je skočio do 4.40 i tako osvojio 4. mjesto. Blizu je i Maksimilijan Međimorec, njegov najdalji skok od 4.32 vrijedio je 7. mjesta.

Na bacanju kugle teške 3kg za naš klub vrlo dobro je nastupio Tomislav Blekić! U konačnici mu je pripalo 2. mjesto s bačenih 10.27. 

Kraj u konkurenciji mlađih kadeta i kadetkinja pripao je našoj štafeti 4x100m gdje su Fran Lazić, Robert Paral, Maksimilijan Međimorec i Mario Zeba donijeli prvu štafetnu pobjedu u povijesti naših nastupa na ovom natjecanju! Istini za volju, spomenuta povijest i nije baš najduža i opširna, ali radi se o odličnoj najavi za prvenstvo Hrvatske za mlađe kadete i kadetkinje koje nam slijedi za mjesec dana.

Stariji kadeti i kadetkinje

Na 100m kod starijih kadetkinja nastupale su  Ariana Baronica, Karla Demir i Marta Simon. Ariana je sveukupno bila 21. s 14.51 što je za tri stotinke brži rezultat od Karle koja slijedi odmah iza nje na 22. mjestu. Marti je istrčanih 15.41 donijelo 35. mjesto. Pogađate i sami već kako vjetar ponovno nije bio povoljan, pogotovo Marti, čak -4.1 u prsa je puhao.

Dodamo li stotki jednu nulu dobivamo disciplinu dugačku 1000m gdje je Lucija Šola s 3:34,76 zauzela 10. mjesto.

Na 300m prepone imali smo pod bojama našeg kluba dvije preponašice, Karlu Anić i Katarinu Vukančić. Brža je bila Karla istrčavši 52.30 (10. mjesto), a Katarina je svoju utrku završila s 54.74, rezultatom vrijednim 14. mjesta.

Disciplina skok u vis donijela nam je novi nastup Eme Glas koja je ponovno najviše preskočila 140cm što ju je dovelo do četverostrukog dijeljenja 6. mjesta, a među te preostale tri natjecateljice je bila i Lorena Džuzdanović. Lara Jednačak je bila jednako uspješna na 140cm, ali njezin plasman (10. mjesto) je nešto slabiji radi većeg broja pokušaja. 

Na bacačkim disciplinama su nastupale Ana Šarić i Laura Štefanac. Nešto rjeđe ih gledamo na bacanju diska, ali ovakva natjecanja upravo tome služe, a cure su se na kraju odlično snašle. Ana je pobijedila s 34.01, a Laura je bila drugoplasirana s 32.12!

Nešto ranije je Ana nastupila na kladivu gdje je s 44.90 bila samo za plasman slabija od uspjeha na disku, radi se o 2. mjestu. Uz nju je nastupilo jedno novo ime, Patricija Hrastović. Njezino kladivo je najdalje letjelo do 28.05 i time je osvojila plasman odmah iza Ane, 3. mjesto.

Kod starijih kadeta najbrži Agramov stometraš je bio petoplasirani Filip Orlović, a samo stotinku slabiji šestoplasirani Lovro Vlahović. Na 600m je trčao Bruno Trupinić i u konačnici završio svoju utrku na 2. mjestu s vremenom 1:36,40! Na dalju je nastupao Ante Zuanović, skočio je 4.64 i zauzeo 17. mjesto.

Ermin Hasanović je stigao do svoje prve ovosezonske pobjede na bacanju kugle (4kg)! Od drugoplasiranog je bio bolji za jedan jedini centimetar, ali Ermin može definitivno još bolje i dalje bacati, pokazao je to već u svojim ranijim nastupima. Uz njega je nastupio Ivan Blažević koji je s bačenih 10.28 osvojio 6. mjesto.

Čestitamo svim našim mladim atletičarima i atletičarkama, uživali smo u njihovim nastupima, lijepo vidjeti što budućnost nudi.

  • Natjecanje: Hrvatska atletska liga sjever, 4. kolo - Mlađe kategorije
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 18.5.2013
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook