Domaća natjecanja

Sjajne KADETKINJE odoljele svim izazovima i ponovno osvojile KUP HRVATSKE!

Marta Bošnjak i Ema Vukadin kao predstavnici na ženskom proglašenju Foto: AK Agram Marta Bošnjak i Ema Vukadin kao predstavnici na ženskom proglašenju

Odlična je bila konkurencija u ženskoj konkurenciji kadetskog Kupa Hrvatske počevši od ASK Split koji je ove godine složio kvalitetnu ekipu i uvijek tradicionalno trofejno raspoloženu AK Slavoniju-Žito.

Nadmetanje je bilo prema očekivanjima na visokoj razini no kad se sve zbroji i oduzme, kadetkinjama je pripao 7. uzastopni Kup Hrvatske, a zaslužile su ga osvojivši sveukupno 268.5 bodova! Nije to prevelika razlika naspram prošlogodišnjih 277 bodova što znači da smo kvalitet i kvantitet zadržali na sličnoj razini.

Radi preglednosti članka nećemo navoditi svaki put osvojene bodove, sustav je godinama već isti (12. mjesto = 1 bod... 1. mjesto = 12 bodova).

Mačković i Vukadin kao 1. i 2. na 100m

Stotka nam je donijela foto-finiš Eve Mačković i Eme Vukadin uz pobjedu Eve koja je trčala 12.82, a Ema je bila samo stotinku sporija.

Potonja je u svakom slučaju imala bitno brži početak dok je pobjednici pripala završnica u kojoj sa zadovoljstvom možemo konstatirati kako u ovom trenu imamo dvije najbrže djevojke (kadetkinje) u Hrvatskoj!

100m

Eva je nakon toga trčala 300m i sveukupno bila petoplasirana vremenom 43.65 uz 8. mjesto Paule Herceg koja je ponovno malo imala peh u smislu toga da je skakala vis pa je naprasno morala krenuti na ovu disciplinu. No to je Kup i ponekad su takve stvari neminovne.

Na 600m imali smo jednu predstavnicu u liku mlađahne (još uvijek limačice!) Lare Jurčić koja je istrčala u skladu s očekivanjima i ponovila sličan rezultat iz kvalifikacija. Ovaj puta je to bilo 1:51,76 za 10. mjesto.

Ana Petrović bila je najbrža naša predstavnica na 2000m s utrkom brzom 7:12,29 što je značajno poboljšanje osobnog rekorda za nju, pogotovo od onog kvalifikacijskog rezultata (7:35).

Plasman je također visok, a to je 3. mjesto koje svakako nudi nadu u još bolje sutra kad se uzme u obzir da je prvi dio sezone propustila radi problema s ozljedom, a kadetkinja je i iduće godine. Ne zaboravljamo ni Niku Šmid koja se nije snašla jednako dobro kao u kvalifikacijama, ali očekivano je to za mlađu kadetkinju i nije ovo bila jednostavna utrku za nju. Istrčala ju je za 8:19,27 i 11. mjesto.

Anja Tvrtković branila je naše boje na preponama na dužinama od 100m i 300m. Bodovni odnosno plasmanski učinak bio je identičan s obzirom da je bila 5. i u jednoj i u drugoj disicplini što je hvalevrijedno dostignuće za aktualnu mlađu kadektinju. Istrčala je 16.79 na 100m prepone i 50.38 na 300m prepone.

Festival hodanja, najbolja Janček

Što tek reći za 3000m hodanje gdje smo gledali pravi mali festival hodanja i drago nam je da ovaj puta nisu u njemu bile samo naše članice. U utrci od njih 15 nastupilo je čak 11 Agramerki među kojima se ponajviše istaknula pobjednica Bruna Janček vremenom 19:09,97.

Hodači i hodačice

Zatim slijedi 'plejada' od 2. do 5. mjesta - Mia Marek (19:14,24), Iva Vranić (19:15,32), Franka Franjić (19:15,79) i Rita Rožman (19:21,69). Niz se zatim nastavlja od 7. do 10. mjesta (21:31,61) - Mia Pecina Zorko (20:07,39), Marina Lukač (20:56,78), Lucija Lončar (21:17,82) i Nika Matak (21:31,61). Nije to sve, 12. mjesto pripalo je Magdaleni Ivić (21:40,03) i 15. mjesto Belmi Ibrahimkadić (23:16,77). 

Nekim kadetkinjama ovo je bio i prvi hodački nastup, a budite uvjereni, odraditi 3000m unutar 24 minute (limit natjecanja) hodajući nije jednostavan zadatak. No naša ekipa je bila odlično posložena i ne čudi novi uspjeh ovdje. 

Uzbudljivi skok u dalj i vis prepuni rezultatskih preokreta

Tehničke discipline su ponudile puno toga, posebno se to odnosi na skok u dalj i vis. Prvo smo u dalju vidjeli pravu mini-senzaciju u liku Ane Kardum koja je u posljednjoj seriji skočila na 5.09 i tako sa 7. mjesta skočila na 2. mjesto!

Blizu je bila i Marta Bošnjak koja se malo više tražila kroz cijelo natjecanje, ali vrlo solidno skakala i tako je sa 3cm slabijim rezultatom samo za plasman slabija. Ema Vukadin nije imala najbolji dan ovdje (4.49 - 9. mjesto), ali ona je ionako bila uspješna poslije na (za nju) bitnijih i već spomenutih 100m.

Ako je dalj bio dobar, što je tek ponudio ženski vis. Puno preokreta, povrataka i najboljih ostvarenja. Marta Bošnjak nije bila u svom najboljem visaškom izdanju, ali voljan moment je bio na visokoj razini i držao ju je do samog kraja natjecanja. Njime je stigla do 1.59m i diobe 2. mjesta.

Fantastična je bila Lea Babić koja je poboljšala (službeno) osobni rekord za čak 9cm! Prošle godine je na školskom bila skočila 1.54m, a ove sezone 'tek' 1.49m. Kažemo 'tek' s naglašenim navodnicima jer je ovdje zauzela 4. mjesto skočivši identičan rezultat kao Marta. Bilo je tu više pokušaja, ali sveukupan dojam je zaista odličan.

Na krilima sjajnog dalja odlično je nastupala Ana koja je također poboljšala osobni rekord skočivši 1.56m za 5. mjesto. Spomenuli smo već na početku članka Paulin lagani peh s visom (da muški vis nije se odužio i ženski krenuo na vrijeme, ne bi bilo tog problema, ali događa se...) i 1.50 za 7. mjesto. Dobar nastup je iza Glorije Markušić sa skokom od 1.45m za 8. mjesto. 

Leko 2. na disku, Cindrić 3. na kladivu

Kugla nam je donijela nastup jedine predstavnice Lucije Leko, njezinih 11.13 bilo je vrijedno 4. mjesta. Zato je disk bio još bolji, osvojila je 2. mjesto bacivši 31.99 što je bilo više nego dostatno za spomenutu poziciju i novo najbolje njezino ostvarenje u toj disciplini, u pravom trenutku!

Još su tu 9. i 10. mjesto zauzele Lana Mačković i Lea Vekić rezultatima 19.66 i 16.90. Na koplju je identičan uspjeh postigla Lana hicem od 29.72, a nešto dalje letjelo je koplje Patricije Jukić za 7. mjesto. Izmjereno je 30.61.

Odlično je kladivo bacala Nada Cindrić, njezinih 36.87 donijelo nam je 3. mjesto, a i poboljšanje osobnog rekorda od skoro 4 i pol metara. Nije bilo daleko ni 2. mjesto, ali ponekad za te nijanse treba imati i koji trening više... Šestoplasirana je bila Lea Vekić (24.71), a lijep posao je odradila Lorena Vrbančić kao 9. (17.29). 

Natjecanje su djevojke zaključile u pobjedničkom stilu istrčavši 51.25 na 4x100m gdje smo ove godine imali samo jednu štafetu, ali dovoljno jaku (Paula Herceg, Ema Vukadin, Marta Bošnjak i Eva Mačković) za novu pobjedu i 12 bodova! 

Čestitamo našim kadetkinjama na svemu postignutom tijekom subote kao i njihovim trenerima/trenericama!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za kadetkinje
  • Mjesto: Rijeka
  • Datum: 23.9.2017.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook