Domaća natjecanja

Pred nama je FINALE posve drugačijeg Ekipnog kadetskog prvenstva

Borba za trofeje kod U16 uzrasta Foto: AK Agram Borba za trofeje kod U16 uzrasta

Godinama je sustav natjecanja imao kvalifikacijski dio po regijama gdje bi se sukladno tablicama Hrvatskog atletskog saveza bodovala vrijednost rezultata i 8 najboljih ekipa diljem Hrvatske plasiralo bi se u finale koje se bodovalo po sustavu od 8 bodova (1. mjesto) do 1 boda (8. mjesto).

Glavna zamjerka u tom smislu je bila jedna izrazita sličnost s kadetskim Kupom Hrvatske gdje je zapravo jedina razlika bila u malo većem opsegu bodovanja (12 bodova naspram 8) te većem broju natjecatelja. No sada će se finale bodovati onako kako je bilo u kvalifikacijama, dakle više nije toliko vrijednost na samom plasmanu već rezultatu.

Samim time teško je za predvidjeti kako će se stvari u finalu odvijati jer je ovo ipak sada i jedno posve novo natjecanje te se na jedan način i veselimo tome, a provedbu i zanimljivost ćemo vidjeti tijekom sutrašnjeg dana.

Liste su u privitku, a mi našim članovima i članicama želimo puno uspjeha i što boljih rezultata!

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook