Domaća natjecanja

Novi juniorski naslov za Hrelec, zlato Josipoviću i štafeti na 4x400m

Još jedna pobjeda za Nikolinu Hrelec Foto : AK Agram Još jedna pobjeda za Nikolinu Hrelec

Nikolina Hrelec današnjom pobjedom na 3000m prometnula se kao naš najuspješniji atletičar Pojedinačnog prvenstva Hrvatske za juniore i juniorke koje se održavalo na SRC Mladost. Uz nju, Jure Josipović zlatni je na 3000m prepone, a na 4x400m osvojeno je zlatno i srebrno odličje.

Tablica sveukupnog zbroja medalja govori kako smo drugi najuspješniji klub ovog natjecanja sa sveukupno osvojenih 16 medalja! Ako ćemo biti još precizniji, recimo kako smo osvojili 5 zlatnih, 6 srebrnih i 5 brončanih medalja. 

Ponovno Hrelec, Kirinić srebrna na 800m

{pullquote}KRAJ RIJETKO VIĐENE DOMINACIJE

Iduće sezone Romana Tea Kirinić postaje mlađa seniorka i samim time nastupa u svojoj posljednjoj juniorskoj sezoni, ali iza nje ostaju zaista nevjerovatna dostignuća. Naime Romana je u posljednjih 5 godina u dresu našeg kluba osvojila svih 5 zlatnih medalja na 400m. Pribrojite tomu još srebro na 100m, jedno zlato i dva srebra na 200m te još dva srebra s 800m. Uvijek je bila bitan dio naših štafeta, pogotovo na 4x400m gdje je također osvojila 5 zlatnih medalja. Na 4x100m osvojila je tri srebrna i jedno brončano odličje. No o svemu tome uskoro još opširnije u jednom od članka. Možemo se samo nakloniti i čestitati Romani na svemu postignutom.{/pullquote}

Nikolina Hrelec jučer je pobjedila na 3000m zapreke (i ostvarila normu za juniorsko SP!), a danas je pobjedila na istoj dionici samo bez ikakvih zapreka. Zanimljivo je istrčano vrijeme, u cilj je ušla s 10:59,18, a to je za 7 sekundi slabije od jučerašnjeg rezultata na zaprekama. Ovaj puta Nikolina nije odmah krenula naprijed već je prihvatila postojeći ritam trkačica i manirom prave rutinerke u završnici riješila sve dvojbe oko pobjednice! Od 4. do 6.mjesta poredale su se preostale naše djevojke. Dora Hornik bila je četvrtoplasirana (11:27,60), Dora Pakšec petoplasirana (11:31,02) i Ana Fortuna šestoplasirana (11:36,55). 

Romana Tea Kirinić nakon jučerašnjeg zlata na 400m danas je osvojila srebrno odličje na duplo dužoj dionici. Ušla je u cilj s 2:12,10, vrijeme je to na razini njezinih ovosezonskih rezultata. Još jedna medalja za Romanu u svom posljednjem pojedinačnom juniorskom nastupu. Anamarija Petreš sveukupno je bila devetoplasirana s 2:20,15, rezultat koji je ujedno i njezin novi osobni rekord. Blizu je i Marija Hartl na 11.mjestu, istrčano vrijeme je 2:22,60. Nastupila je još i Stella Coumbassa, sveukupno je završila na 13.mjestu (2:39,03).

 

Dominacija na 4x400m, osobni rekord za Slobodić

Na 400m prepone nastupala je Iva Čutura, u cilj je ušla kao šestoplasirana s 1:13,97. Na bacanju kugle nastupale su tri naše atletičarke - Petra Gamilec, Ana Šarić i Valentina Slobodić. Najbolja je bila Petra kao drugoplasirana s bačenih 13.07, zatim slijedi Valentina kao petoplasirana sa svojim novim osobnim rekordom (10.70), a blizu je i Ana na poziciji niže s 10.66. 

Na 4x400m gledali smo potpunu dominaciju naših štafeta koje su osvojile zlatno i srebrno odličje! Agram I (Dora Filipović, Anamarija Petreš, Lucija Kosaber i Romana Tea Kirinić) istrčale su 3:53,22 i ostvarile zaista uvjerljivu pobjedu. Agram II (Iva Čutura, Nikolina Hrelec, Iva Marija Sobočanec i Katarina Ivšac) s 4:01,65 slijedi odmah iza njih. Nastavlja se dominacija u ovoj disciplini, bravo!

Zlatni debi Josipovića na 3000m zapreke

Naš jedini junior sa zlatnom medaljom nakon završena dva dana je Jure Josipović. U svom prvom nastupu na 3000m zapreke istrčao je 9:54,76 i tako nasljedio prošlogodišnjeg pobjednika, Juraja Kralja. Jure je već na samom početku stvorio vrlo veliku prednost ispred drugoplasiranog što je na kraju bilo više nego dovoljno za novi njegov trijumf! Medalju je osvojio i Ivan Bilonić, njegova je brončanog sjaja, a zaslužio ju je s istrčanih 10:14,66. Juraj Kralj ostao je "kratak" za jedno mjesto do medalje, u cilj je ušao s 10:49,22.

Na 200m imali smo jednog predstavnika, a njegovo ime je Ivan Fučkala i natjecanje je sveukupno završio na 14.mjestu s istrčanim vremenom 24.95. Mateo Kovačić danas je nastupao na 800m gdje je u svojoj skupini bio šestoplasirani s 2:03,84. Sveukupno je taj rezultat vrijedio 11.mjesta.

Jednačak popravio osobni rekord na troskoku

Novi osobni rekord na troskoku postavio je Bruno Jednačak, popravio ga je za sedam centimetara i on sada iznosi 13.79! Zahvaljujući tom rezultatu osvojio je i brončanu medalju. Ostaje žal za posljednjim skokom (upravo 13.79) obzirom da se uopće nije odrazio od daske. Odmah iza njega 4.mjesto zauzeo je Marko Katalinić s današnjim najboljim skokom koji je iznosio 13.04. David Lavrenčak također je poboljšao svoj najbolji rezultat, danas je skočio 12.51 i zauzeo 6.mjesto.

Denis Erent je na 400m prepone istrčao utrku na razini svojih najboljih rezultata i zauzeo 6.mjesto. Današnje istrčano vrijeme je 1:01,98.

Disk, kladivo i štafete

Demir Kolarević nastupao je na bacanju diska (1.75kg) gdje je u konačnici najdalje bacio 43.60, rezultat vrijedan 5.mjesta. Nešto ranije su na kladivu (6kg) nastupali Nikola Hrelec i Luka Mesarić. Nikola je bio nešto bolji, osvojio je 4.mjesto (35.90), a Luka je sa 31.71 osvojio jedan plasman niže od Nikole.

Na 4x400m imali smo dvije štafete. Brža je bila Agram I, oni su u cilj ušli s 3:35,11 (5.mjesto) dok vrijeme Agrama II je 3:46,66 (6.mjesto). Za Agram I nastupali su Jakob Franjo Kulić, David Lavrenčak, Marko Katalinić i Mateo Kovačić. Agram II činili su Zvonimir Topić, Juriji Kos, Filip Grčić i Denis Erent

Čestitamo svim našim atletičarima i atletičarkama na osvojenim medaljama, rezultatima i ostvarenim plasmanima! Vremena za odmor nema, velika većina nastupa već idući vikend kada je u Čakovcu na rasporedu Pojedinačno PH za mlađe juniore i juniorke.

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 23.6.2012
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook