Domaća natjecanja

NIKAD UVJERLJIVIJI Agrameri ponovno super dominantni pobjednici seniorskog Kupa Hrvatske!

Hrvoje Čukman kao "vođa navale" još jedne velike seniorske generacije Agramera Foto: AK Agram Hrvoje Čukman kao "vođa navale" još jedne velike seniorske generacije Agramera

Iako nisu osvojili najviše bodova (prošle godine 4 boda više), Agrameri su ponovno ostavili sjajan dojam, jedne velike i moćne ekipe u svim granama. Tako su na ovogodišnjem seniorskom Kupu Hrvatske dečki osvojili velikih 574 bodova dok su Dinamo-Zrinjevac i Kvarner drugi s 196,5 odnosno 158 bodova. Usporedno s prošlom godinom, radi se o još uvjerljivijoj pobjedi i potvrde povećanja kvalitete u našim redovima.

Zapravo je naša ekipa slično kao i djevojke pitanje pobjednika riješila već kroz prvi dan, a drugi dan se to vodstvo samo još dodatno podebljalo.

Iako zasigurno svako od njih nije bio spreman na željenoj razini, još jednom je sjajan kolektiv došao na vidjelo jer su se svi prilagodili cilju ponovnog osvajanja pobjedničkog trofeja.

Čestitamo seniorima na još jednoj sjajnoj i uspješnoj godini!

Suvereni Čukman predvodio sprinterski dio seniora

Prvi dan smo na 100m zajedničkim snagama Hrvoja Čukmana, Alena Kolara, Jakova Vukovića, Luke Dubajića, Dominika Kreše i Brune Penezića osvojili 38 bodova, a sveukupni redoslijed je išao ovim redom. Hrvoje je istrčao najbrže od naših kao drugoplasirani s 10.88, Alen je izjednačio osobni rekord s 11.03 dok su Jakov i Luka istrčali identično vrijeme (11.52) kao 7. i 8. s tim da su tisućinke ovaj puta bile na strani Vukovića. Tu su nam još Dominik i Bruno bili 9. i 11.

Za plasman još bolji bio je Hrvoje na 400m istrčavši jednu laganu utrku za njega, jedini je bio brži od 50 sekundi i 49.11 vrijedilo je nastavak pobjedničkog niza. Nakon njega odmah nam slijedi Jakov u vremenu 50.18 dok je Dominikovih 55.11 vrijedilo 11. mjesta.

Zato je drugi dan na 400m prepone išao nešto brže od onog što su možda drugi očekivali i zadnju ovosezonsku utrku u ovoj disciplini završio s vrlo dobrih 51.97.

Naravno, to je bilo više nego dostatno za 1. mjesto, ujedno jedna i od uvjerljivijih pobjeda na ovom natjecanju. Super utrku pružio je Zvonimir Ćurić, osobni rekord od 58.26 vrijedio je visoke 4. pozicije. Nedaleko je plasmanom bio Antonio Frančić kao 6. u vremenu 1:01,42, nešto brže naspram prošlog tjedna i mlađeseniorskog prvenstva Hrvatske.

Nisu oni bili jedini, štoviše, od 8. do 11. mjesta pozicionirali su se Lovro Obajdin, Jurica Hercigonja, Bruno Košćica i Dorian Smoljan i tako smo ovdje također finu zalihu od 43 boda stvorili.

Hrvoje je nedugo nakon toga trčao 200 metara gdje se nije previše osjetila utrka na preponama, ali sigurno da je imalo nekog efekta po pitanju svježine.

Ipak, za očekivati je bilo da njegovo vrijeme dolazi u finišu te utrke te je tako i bilo s obzirom na to da je do pobjede stigao u posljednjih 50 metara kada je dodatnim ubrzanjem projurio prvi ciljem u vremenu 21.83, a u toj skupini bio je nešto jači vjetar u prsa od -1.2. Idući najbrži Agramer bio je četvrtoplasirani Alen s 22.40 pa Dominik odmah iza njega s 20 stotinki sporijim rezultatom.

Antonio Kovačić bio je nadomak utrke ispod 23 sekunde s 23.02 pa je tu Jakov vremenom 23.09 čime su zaslužili 7. i 8. mjesta. Krug 200metraša zaključio je Luka s 23.45. na 11. mjestu. Tako smo u ovoj disciplini stigli do 34 bodova.

Reprize mlađeseniorskog PH s Bratulićem, Bloudekom i Kožuharom

Reprizu prošlotjednog mlađeseniorskog prvenstva gledali smo na 1500m gdje je Marino Bloudek ponovno u završnici uspio pobijediti Ivaničića i tako pokazao da ako je itko sumnjao, nije se tada radilo o bilo kakvoj slučajnosti. Osim njega je nastupao i Filip Svalina koji je završio kao 5. (4:11,85) i nedugo zatim trčao i 3000m. Tamo je postigao identičan uspjeh po pitanju plasmana čime je uspio u dvije utrke prvog dana osvojiti 16 bodova.

Očekivano su još brži (ipak i trčali samo jednu utrku) bili Petar Bratulić i Zlatko Kožuhar kao prvoplasirani i drugoplasirani vremenima bržim od 9 minuta.

Petar je istrčao 8:42,44, a Zlatko 8:49,43. Lijepo je bilo za vidjeti povratnika na stazu Nikolu Klarića koji je djelovao vrlo solidno, kao da nije imao malo dužu pauzu od par mjeseci. Njegovo vrijeme bilo je 9:24,83, a odmah iza njega Domagoj Jakopović trči 9:29,42. Pripala su im 7. i 8. mjesto. U rubriku bodova upisao se i Vedran Muhar, njegovih 9:48,68 vrijedilo je jednog, ali vrijednog boda.

Tako smo u ovoj disciplini osvojili čak sjajna 43 boda.

Spominjući reprizu par redova iznad, drugi dan je ona uslijedila i na 800m s Marinom koji je ponovno u prvom djelu utrke riješio pitanje pobjednika i tako slavio s 1:53,56 za maksimalni pojedinačni učinak u oba dana! Vuković je istrčao 1:57,45 i tako zaslužio 6. mjesto. 

Utrka na 5000m pak nam je donijela presliku prve dvojice s 3000m, Petar je pobijedio s 15:11,11 dok je Zlatkovih 15:31,16 vrijedilo 2. mjesta.

Do osobnog rekorda stigao je Bruno Erent na 5000m s 15:45,29 i to s 5. mjestom. Bodovno su doprinose ponovno dali Nikola s utrkom na 16:56,08 za 8. mjesto i Vedran s 17:18,39. Domagoj je bio 13., ali zato je odmah na 3000m zapreke već bio 4. s 10:01,12 dok je Svalina očekivano bio još brži s 9:30,18 na 2. mjestu. Ipak je lakše jednu utrku po danu trčati. Svoj kvalitetan doprinos dali su i Ian Horvat te Pablo Šimić kao 5. i 6. vremenima 12:03,39 i 12:37,22.

Zanimljivo je kako je Erent osim osobnog rekorda na 5000m na početku drugog dana nastupao i u hodanju te je rutinski slavio s 26:02,75. Čisti primjer čovjeka da se može hodati i trčati i to ne samo u jednom danu već u razmaku od otprilike 2 sata. Iza njega su se pozicionirali Jurica Stanko i Krešimir Hartl kao 2. i 3. s 29:22,79 i 29:22,82. Tako je rekao foto-finiš koji je odlučivao u ovoj situaciji. 

Mrčić kao jedini skakač u sve 4 skakačke discipline

Disciplina 110m prepone donijela je i pomalo neočekivan pad Milana Kotura koji je do tada išao jednu od boljih utrka u proteklih par sezona. Završio je Milan utrku i dobio zaslužen pljesak, ali zadnju preponu nije pravilno prešao (jer više nije ni mogao) te je tako ostao bez plasmana, ali iz prikrajka se mirno i sigurno 'šuljao' Ante Zuanović koji je tako s 21.88 stigao do čak 4. mjesta i 9 bodova. 

Skok u dalj u izostanku nekih drugih skakača (npr. Pravdica i Blažević) donio nam je najbolji skok Filipa Mrčića od 6.41 za 8. mjesto, a svoj bodovni doprinos dali su i Vili Nagl te Penezić sa skokovima od 6.38 i 6.25 za 10. i 11. mjesta.

Zato je Filip očekivano još bolji bio na visu gdje je pobijedio s 2.07 metara u nastupu od kojeg je vjerojatno sam očekivao više, ali nije općenito baš bio dan visaša, pogotovo ako ga usporedimo s prošlim tjednom i mlađeseniorskim prvenstvom Hrvatske kada su svi nekako bolje skakali. Tako je bilo i za Brunu Košćicu i Roka Spaseskija Babureka na 8. i 9. mjestima. Bruno je preskočio 1.75 metara, a Roko 10cm manje. No i oni su odradili posao te se upisali u listu bodova. 

Na troskoku smo očekivano bili još bolji, Marko Katalinić predvodio je čitav niz naših skakača, a on je najdalje skočio 14.13 u svoja tri pokušaja. Zatim je tu Filip Mrčić na 5. mjestu (13.99 i osobni rekord), Antonio Frančić na 7. mjestu (12.91 i osobni rekord), Jakov Raguž na 8. mjestu (12.37) te Vili Nagl i Ante Zuanović na 11. i 12. mjestu. 

Vrijedi istaknuti kako je Filip paralelno skakao i motku te je ovo čisti dokaz jedne velike svestrane kvalitete koju posjeduje s obzirom na to da je zapravo nastupio u sve 4 skakačke discipline. Još je u ovoj stigao do osobnog rekorda u trećem pokušaju s 3.10 za 11. mjesto.

Pranić kao jedini bacač u sve 4 bacačke discipline

U bacanju kugle Demiru Kolareviću dovoljan je bio jedan hitac preko 15 metara za pobjedu, već je u prvoj to zapravo osigurao, a u drugoj s 15.44 samo dodatno potvrdio navedeno. Zato nam je Luka Medvidović stigao do 3. pozicije s hicem od 12.86 kojeg je pronašao u pravi trenutak, bila je to zadnja serija i pokušaj.

Arijan Islami bio je malo slabiji na 5. mjestu, ali istini za volju, bacio je jedan hitac od 12.67. Ipak je bacanje diska njegov glavni 'forte'. Da ne bi sve ostalo na njima pobrinuo se Jurica Pranić kojeg moramo istaknuti kao jedinog našeg bacača koji se plasirao u finale ovog natjecanja u sve 4 discipline gdje je našao mjesto među 24 najboljih tako da i njemu kao Mrčiću ide ista pohvala, bravo!

Njegova kugla najdalje je letjela do 10.51 za 9. mjesto. Vrlo dobro išlo nam je na koplju gdje je potonji s 41.56 ponovio isti plasman. Iako je imao problema s koljenom, Fran Iličić došao je po dva boda s hicem od 39.22.

A još dalje bacili su nam Nino Kolić kao 7. s 43.02 te Karlo Petković i Luka Mateljić na 2. i 3. mjestima! Karlo je bacio vrlo blizu 50 metara, 49.98, a Luka 49.71 odmah u prvoj seriji. Zanimljivo je kako su u ove dvije discipline naši bacači osvojili skoro identičan broj bodova, 34 na kugli, 33 na koplju.

Arijan je ponovno bio najbolji diskaš, kao i na mlađeseniorskom prvenstvu Hrvatske. Ponovno je bacio hitac blizu 50 metara tj. 49.47 i tako sigurno pobijedio. Da ne bi sve ostalo na njemu, Luka je osvojio 3. mjesto (36.64), a 5. i 6. mjesto Josip Miloš te Jurica hicima od 35.22 i 31.32.

Zato je Josip još bolji bio na kladivu gdje je s 45.58 bio samo na 6 centimetra do svog osobnog rekorda i zaslužio 2. mjesto, a ni 1. nije bilo daleko. Tomislav Blekić je zauzeo 4. mjesto (34.74), a nedaleko je bio i Arijan kao 5. s 32.58. Nije to sve, Jurica je s 24.48 bio 9., a Luka 16.79 završio natjecanje kao desetoplasirani.

Ćudljive, ali pobjedničke štafete

Jednu od čudnijih štafetnih 4x100m utrka gledali smo na zaključku prvog dana gdje čak tri štafete nisu uspjele stići do cilja. Bila je tu i naša (Agram II), ali i od Dinama, Kvarnera 1 te se jedna od Mladosti nije ni pojavila.

Zato je naš prvi sastav bio potpuno miran i ponovno pružio utrku na razini ovosezonskih, Jakov Vuković, Hrvoje Čukman, Dominik Krešo i Alen Kolar zadržali su koncentraciju i prisebnost za 42.84 i na kraju slijedom navedenih događanja neočekivano poprilično uvjerljivu pobjedu.

Na 4x400m gledali smo manje čudniju utrku u kojoj je ponovno Agram I bio najbolji i to u sastavu Raguž, Vuković, Krešo i Čukman dok je Agram II zaslužio 4. mjesto u sastavu Kolar, Grubišić, Ćurić i Dubajić. Vrijeme Agrama I bilo je 3:22,57, a Agrama II 3:31,83. 

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook