Domaća natjecanja

NIKAD UVJERLJIVIJE Agramerke suvereno do obrane naslova pobjednica seniorskog Kupa Hrvatske!

Karla Puljko i Leonarda Farkaš Foto: AK Agram Karla Puljko i Leonarda Farkaš

Nakon što se nekoliko izdanja ranije vodila prava borba za trofej Kupa Hrvatske kod žena, ove godine naša ekipa očigledno je bila i najmotiviranija i najželjnija nove pobjede koja je ostvarena s velikom prednošću!

Agramerke su osvojile 481 bod što je skoro bilo za duplo više od drugoplasirane ekipe Dinamo-Zrinjevca (244), a na postolju se uz ova dva kluba pozicioniralo Međimurje. 

Nije tajna da su u prvim tj. početnim godinama našeg kluba seniorke bile dominantnije naspram seniora (što se kroz godine koje su došle 'izbalansiralo'), ali čak ni tadašnja generacija djevojki nije bila uvjerljiva kao ova današnja što je razlog više za pohvale i čestitke koje naše atletičarke zaslužuju!

Puno bodova za Židov u tri discipline, ostali slijedili primjer

Iako nam se nakon dugo vremena dogodilo da nismo imali nikoga na 100m (Dora Filipović je već u Americi na drugoj godini studija, op. a), lijepo smo to prvi dan odmah nadoknadili na 400m gdje je začudo bio vrlo slab interes po pitanju odaziva tako da su Tajana Židov, Karla Puljko i Wanda Haber stigle do 2., 3. i 4. mjesta.

Ako već nismo imali predstavnice na 'glat' 100 metara, jesmo na preponama i tamo su trčale naše dvije članice, Leonarda Farkaš Marta Bošnjak. Odlučile su se ići na sigurniju utrku te su isto takvim vremenima zauzeli 5. i 6. mjesta te osvojili nove bodove.

Drugi dan isto je već bolje bilo na 200m gdje je Karla istrčala 26.60 uz Martu i njenih 27.83 čime smo bili 4. i 5. u ovoj disciplini. 

Posebno tu je već malo umornija došla Tajana koja je prije 20 minuta trčala 1500 metara, ali rezultat od 5:01,03 za 3. mjesto znak je da je imala spomenutu utrku na 400m u primisli.

Još brža tu je bila Tina Šmid koja je ujedno bila pobjednica s jednom od najboljih ovosezonskih utrka vremenom 4:43,51. Dobar ritam i dobra završnica na kraju. Imali smo još dvije natjecateljice, Eli Pevec je istrčala 5:01,68 za 4. mjesto, a Antonija Žalac 5:06,95 za 6. mjesto.

Drugi dan se Tajani na 800m priključila Leonarda i gledali smo jednu mirnu utrku do same završnice koja je bila poprilično izjednačena, a u njoj je Židov bila 1. s 2:19,16, a Farkaš 3. s 2:19,39.

Uz standardno dobru Tajanu kojoj je zasluženo pripala pobjeda, vrijedi istaknuti tu i Leonardu koja je zadnje razdoblje zapravo odradila jako malo trkačkih treninga s obzirom na ozljedu te je ovaj rezultat u tom smislu za pohvalu. A i općenito pristup.

Matošević Hačić, Vukančić i Šrut kao vodeća imena na srednjim prugama

Tako smo tijekom prvog dana na 400m uzeli 30 bodova, a još više na 1500 s 38 njih. Na 5000m smo bili 'između' (33) ove dvije discipline jer su prve tri natjecateljice bile upravo iz našeg kluba! 

Matea Matošević Hačić ostvarila je pobjedu istrčavši 17:32,00, a nakon nje s 18:08,66 stiže Katarina Vukančić kao drugoplasirana. Bilo je tu ponešto promjene tempa u njihovoj utrci, jedno vrijeme je Katarina vodila, ali onog trena kad se Matea vratila na čelnu poziciju, nije ju više ispuštala.

Zato je mlađeseniorska doprvakinja Hrvatske u ovoj disciplini, Ivana Renić, otpočetka trčala svoju utrku i očigledno našla vrlo dobar ritam s obzirom na značajno poboljšanje naspram 20:32,00 prošlog tjedna! Sada je to bilo 19:42,93. Na krilima tog dobrog rezultata ne sumnjamo da je poslije odradila još jedan kvalitetan hodački trening.

Odradila ga je i dan poslije u samom natjecanju gdje je 5000m (ali hodanje) išla za 29:59,55, malo brže od Eli i 29:59,92 za 2. mjesto. Ipak je zamalo iznad 30 minuta ostala Bruna Janček (30:00,48) kao 3., a ne zaboravljamo ni Klaru Krenek te Petru Štefanović kao 4. i 5. s 33:52,99 i 33:53,01. Hodačice su napravile sjajan posao i osvojili sjajnih 50 bodova u manje od 35 minuta!

Nova lijepa bodovna zaliha i povećanje prednosti uslijedilo je nakon 3000m zapreke gdje je očekivano Sandra Šrut bila sigurna pobjednica vremenom 11:06,22. Bila je to slična utrka prošlotjednoj na mlađeseniorskom prvenstvu Hrvatske, možda je početak bio nešto ambiciozniji, ali završni rezultat je dostatan za novo 1. mjesto.

Nastavak natjecanja donio je nešto drugačiji poredak u disciplini 3000 metara. Općenito je drugi dan bio još topliji od prvog te su se teško mogli neki posebno sjajni rezultati trčati u takvim uvjetima. No Katarina je pružila utrku ispod 10 minuta s 9:59,10 dok je Matejinih 10:18,10 vrijedilo 2. mjesta. Ovdje se za vodeći trio priključila Sandra i s 10:27,81 zaključila poredak prve tri.

Šmid je iduća od Agramerki, 10:48,23 i 5. mjesto njezino su ostvarenje u ovoj disciplini, a svoj doprinos u mirnim utrkama dali su Antonija i Ivana Grubišić kao 8. i 10.

Bez brige, nije to bilo to od naših aduta u ovoj disciplini, od 4. do 7. mjesta poredale su se Iva Čutura, Hana Malović, Laura Kutlić i Maja Zečević. Vremena su 13:28,27, 13:51,42, 14:30,40 i 15:25,81.

Lea Babić bila je naš jedini predstavnik na 400m prepone i završila kao 3. s 1:14,37. 

Šareno na tehničkim disciplinama, pouzdane štafete

Troskok nije bio posebno inspirativan, ali je opet donio još bodova, Karla Kovačić je bila 7. s 10.73, a Bošnjak 9. s 10.47. Igrom slučaja Karla je još bolja bila plasmanom na kladivu kao 6. s 17.35, a blizu je bila i Iva Derdić, nešto bolja s 17.87. Nisu bile jedine, štoviše, Antonela Popko osvojila je 3. mjesto s hicem od 33.33 i Gabriela Grčević 2. s 40.84.

Odličan posao na kladivu, da nam je netko prije natjecanja ponudio 36 bodova... sjajno!

Slično se može reći i za motku gdje radi nove teške ozljede na seniorskom prvenstvu Hrvatske prije mjesec i pol nažalost Lara Juriša nije mogla nastupiti, ali zato je tu Rea Vusić koja jednim skokom od 1.80 osvaja novih 7 bodova. Još jedan bod više osvojila je na dalju kao petoplasirana s 5.29.

Na skoku u vis su nam se djevojke poredale tako da je Bošnjak bila 6. (1.55m), Babić 7. (1.50m), Kovačić 8. (1.45m) i Farkaš 10. (1.35). Malo po malo pa smo i ovdje preko 20 bodova osvojili.

Disk je ponudio zapravo najslabiji interes, uz neprikosnovenu članicu Dinama (u ovoj disciplini) Mariju Tolj, lijepo su se snašle Laura Štefanac i Gabriela Grčević, 34.79 i 21.89 vrijedili su 2. i 3. mjesta.

Laura je malo više posla imala tijekom drugog dana gdje je kuglu bacila do 10.38 za 3. mjesto, a bila je tu i Antonela čiji hitac od 10.22 je zaslužio poziciju odmah do njene. Na koplju je Štefanac bila jedina naša predstavnica te je s 39.07 zaslužila 2. mjesto. 

Ako su dečki 'divljali' na 4x100m što je donijelo puno nezavršenih štafeta, cure su bile pametnije, tako je Agram I (Rea Vusić, Lea Babić, Marta Bošnjak i Tajana Židov) i Agram II (Belma Ibrahimkadić, Vita Smolčić, Iva Čutura i Karla Kovačić) mirno i pametno mijenjao te završio utrke s vremenima 52.99 i 57.47 za 3. i 4. mjesta.

Završnica na 4x400m ponudila je još bolje plasmane, za Agram I su Puljko, Vukančić, Babić i Farkaš sigurno pobijedile vremenom 4:17,81 dok nakon njih s 4:30,85 stiže Agram II u sastavu Ibrahimkadić, Čutura, Šrut i Smolčić.  

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook