Domaća natjecanja

Kup Hrvatske: Seniorima pobjeda, seniorkama i sveukupno 2. mjesto

Novi trofeji za Agram Foto: AK Agram Novi trofeji za Agram

U Zagrebu je održan Kup Hrvatske za seniore i seniorke na kojem je naša muška ekipa ostvarila pobjedu dok je ženska ekipa osvojila 2. mjesto koje nam je u konačnici pripalo i u sveukupnom poretku.

Seniori su uspjeli održati vodstvo s prvog dana natjecanja i pobijedili su s osvojenih 441 bodova dok su seniorke dodatno 'podebljale' 2. mjesto, ali do 1. je razlika bila prevelika kao i u sveukupnom poretku gdje smo sveukupno bili također 2. sa 785 bodova. U svakom slučaju napredak je to nakon prošle godine, pogotovo u polju seniora, a i veseli nas što nikad nismo osvojili ovakav broj bodova, radi se o klupskom rekordu!

Već prvi dan nagovijestio je takav potencijalni rasplet i možemo biti zadovoljni što smo nastupima tijekom drugog dana potvrdili to.

Seniori potvrdili vrijednost i zasluženo slave

Dobri smo bili na 200 metara, najbrži je bio Mateo Kovačić, njegovih 22.53 vrijedilo je 2. mjesta, a nakon toga su se od naših poredali Bruno Penezić s 22.84 na 3. mjestu, Zvonimir Topić na 5. mjestu s 22.87 i Filip Orlović zaključuje poredak 6. mjestom i utrkom od 23.32. Bogata disciplina za nas, osvojeno je 36 bodova, zasigurno jedan od najboljih 'ulova' tijekom cijelog natjecanja.

Na 800m se trčala utrka nešto sporijeg ritma s tendencijom da se poredak odlučuje u finišu. Sven Cepuš se nije loše snašao i stiže u cilj kao drugoplasirani (2:00,90) za nove bodove u ovom natjecanju.

Goran Grdenić je nakon pobjede na 1500m drugi dan nastupao na dvostruko dužoj dionici dok mu se tu pridružio Antun Pavelić koji je trčao manje naspram prvog dana (5000m). Pametno se trčalo i Goran je ponovno ostavio sve za kraj te u završnici stigao do 2. pozicije (8:50,78) dok je Antun stigao u cilj kao šestoplasirani u vremenu 9:00,94. Sve u svemu, vrlo dobra dva dana su iza Gorana, a na Antunu je da nakon problema s ozljedom se čim prije proba vratiti u onu pravu formu.

U hodanju na 5000m očekivano i lakoćom Bruno Erent stiže do nove pobjede dok su iz nekog razloga Mateo Ćosić i Jurica Stanko zaradili diskvalifikacije. Koji su to razlozi, pogledajte malo rezultate, i procijenite sami. Sa samim hodanjem - veze nema.

Erent pobjednički

Zanimljivo je bilo na 110m prepone, malo je nedostajalo Milanu Koturu do pobjede, prvoplasirani je išao 16.03, drugoplasirani 16.04 i on 16.05. Zaista uzbudljivo do samog kraja. Uz njega je trčao i Dominik Grdanjski, 18.14 je vrijedilo 6. mjesta. 

Dominik je još veći doprinos dao na troskoku s dobrim skokom od 13.82 i osvojenim 4. mjestom. Plasman iznad njega pripao je Marku Kataliniću koji ipak nije uspio pronaći skokove iz Splita kada je sama prezentacija bila kvalitetnija. Ipak, i u slabijem izdanju skočio je 14.17. 

Uz njih su još skakali Ante Zuanović (13.45 - 9. mjesto), Zvonimir Topić (13.05 - 11. mjesto) i Ivan Sindičić (11.84 - 12. mjesto). Sve skupa 26 bodova u ovoj disciplini.

Još više ih se osvojilo na 3000m zapreke, čak 41! Naše je predvodio Filip Svalina s istrčanih 10:17,38 i osvojenim 2. mjestom. Zatim slijede Vedran Muhar na 4. mjestu (10:44,53), Juraj Kralj na 5. mjestu (11:31,30), Domagoj Jakopović na 6. mjestu (11:32,62) i Danijel Zečević kao sedmoplasirani. 

Disk je ovaj puta najdalje od naših bacio Demir Kolarević, njegovih 49.06 bio je dalji hitac od 46.43 Arijana Islamija, a njima su zauzeli 5. i 6. mjesta. Pomogao je Sebastijan Hleb i s 33.70 zauzeo 11. mjesto. 

Bolje je bilo u bacanju koplja, Fran Hojsak je osvojio 4. mjesto bacivši 57.31, Karlo Petković je ovaj puta najdalje do 51.03, ali plasmanom tik do Frana kao petoplasirani. Trio je upotpunio Jurica Pranić i s 47.69 zauzeo 7. mjesto.

Pobjednička priča seniora za ovu godinu zaključena je dobrim izdanjima štefeta, Fran Topol, Sven Cepuš, Filip Orlović i Mateo Kovačić istrčali su 3:21,35 i osvojili 2. mjesto dok je druga štafeta s Markom Katalinićem, Mihaelom Jurčićem, Edinom Mešićem i Milanom Koturom istrčala 3:29,94 i zauzela 4. mjesto. 

Seniorke sigurne na 2. mjestu

Kod cura, Dora Filipović u trećoj utrci treći put stiže do 3. mjesta, ovaj puta na 200m. Istrčanih 25.61 bilo je dovoljno za spomenuti plasman, a vjetar je malo puhao u prsa (-0.8).

Disciplina 1500m definitivno je bila jedan od svjetlijih trenutaka dana, barem što se naših djevojaka tiče, Antonija Žalac je istrčala jednu vrlo dobru utrku i nakon duže vremena 'spustila' se ispod 4:50, točnije 4:49,45 što je puno brže od dosadašnjeg rezultata sezone. Za sobom je povukla i Katarinu Vukančić koja je ušla u cilj poslije nje, ali i s osobnim rekordom od 4:49,64!

Uspješni nastupi, a do osobnog rekorda ovdje stiže i Valentina Jozić s 5:14,59. Neplanirano je uopće trčala ovdje, nije se očekivalo kako će biti u 16 najbržih seniorki ove sezone, ali utrka je s taktičke strane bila pametno odrađena uz dobru završnicu za jedan plasman više. 

Matea Matošević potvrdila je 100% uspješnost na ovom natjecanju i nakon prvog dana te pobjede na 3000m, pobijedila je i na dužih 5000m, vrijeme 17:12,21 bilo je više nego dovoljno za uvjerljivo 1. mjesto! Ujedno je to potvrda dobre forme uoči novih natjecanja koje ju očekuju, ali sve u svoje vrijeme...

Matea Matošević - Dvije pobjede u dva dana

Uz nju su uspješno utrku istrčale i ostalih 5 natjecateljica počevši od Ljiljane Ćulibrk. U cilj ulazi s 20:03,45, ovdje dovoljno već za 2. mjesto! Od 7. do 9. mjesta poredale su se Dora Pakšec (21:25,73), Petra Jakopović (21:39,46) i Nika Rakić (22:24,41). Konačni 'skor' je 38 osvojenih bodova, vrlo lijepo.

Na 5000m hodanje smo imali nekoliko izostanaka, ali ni to nije spriječilo našu dominaciju. Predvodila ju je Antonela Golobić s 29:25,90 i odmah je tu bila kao drugoplasirana Ivana Renić, samo 4 stotinke sporije vrijeme. Hani Hajsok je pripalo 3. mjesto s 30:42,27. Drago nam je vidjeti Hanu da uspješno završava drugu utrku zaredom i tako nakon problema s ozljedom u prvom dijelu sezone, ostaje dojam da se polako vraća. 

Helena Kovačić je također bila uspješna i završila svoju drugu hodačku utrku, pripalo joj je 5. mjesto sa 33:06,21. Sigurne su bile i Josipa Livaković (33:58,76) i Klara Marić (34:24,16) na 6. i 7. mjestima. 

Na 100m prepone jedini naš predstavnik bila je Katarina Ivšac, njezinih 16.92 vrijedilo je 6. mjesta. Kasnije smo je i nakon duže vremena gledali na 400m, odnosno 4x400m.

Ema Glas na skoku u vis nije uspjela pronaći svoje prave skokove, ali ako ništa, standardnih 155cm je tu, kao i 9. mjesto za još koji novi bod. 

Do osobnog rekorda na otvorenom u bacanju kugle stigla je Laura Štefanac bacivši ju do 12.15 što je na koncu bilo vrijedno osvajanja 2. mjesta. Nije loša bila ni Ana Marija Bonić, njezinih 11.07 pozicioniralo ju je na 4. mjesto, a posebno za ovu prigodu pojavila se i Antonela Popko te pridonijela s 9.88 i 6. mjestom. 

Isto vrijedi i za kladivo gdje je sa 29.16 zauzela 6. mjesto, ali s obzirom da je bila naša jedina predstavnica, vrijedilo je.

Djevojke su osvajanje 2. mjesta potvrdile sa štafetom - Ema Glas, Katarina Ivšac, Antonija Žalac i Paula Tumir istrčale su 4:16,24 što je vrijedilo 3. mjesta. Petoplasirana bila je Agram II štafeta u sastavu Rea Vusić, Dorotea Lukačević, Petra Jakopović i Ariana Baronica (4:27,14). 

Čestitamo svima na postizanju novih uspjeha, pohvale idu svim našim članovima koji su vrijedno i marljivo trenirala i natjecala se za samo kvalificiranje u ovo natjecanje, bilo je tu i puno disciplina koje nekima možda nisu primarne pa čak bliske ili drage, ali veseli nas što su gotovo svi prihvatili značaj i vrijednost Kupa Hrvatske. Iste riječi hvale idu trenerima za samu pripremu i prenošenje ideje. Hvala vam svima!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za seniore i seniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 20.9.2015.
Ocijeni sadržaj
(3 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook