Domaća natjecanja

Grdenić seniorski prvak Hrvatske na 3000m

Grdenić prvak na 3000m Foto: Renato Branđolica Grdenić prvak na 3000m

Kao i prošle godine, u Varaždinu se održava prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke na kojem naravno nastupaju i naši članovi. Tijekom prvog dana osvojeno je 8 medalja, a među njima se najviše istaknuo Goran Grdenić kao novi prvak Hrvatske u disciplini 3000m!

U postizanju tog novog uspjeha nije bilo previše problema za njega, mirno je istrčao 8:42,55 i tako nakon prošle godine i naslova doprvaka Hrvatske stiže do one najviše stepenice pobjedničkog postolja. 

Sutra je prijavljen za 5000m i vidjet ćemo hoće li i tu nastupiti u borbi za novo odličje, danas je bespredmetno, odradio posao bez ikakve zamjerke i naslov je zasluženo njegov!

Seniorke

Kod seniorki jednu pravu utrku na 400m istrčala je Dora Filipović i sa sjajnih 55.13 lijepo se približila prošlogodišnjem osobnom rekordu, a ovime uvjerljivo postavila najbolji ovosezonski rezultat. Vidjelo se i na mlađejuniorskom SP kako ide to sve bolje i bolje iz utrke u utrku. Za dobru trku nagrađena je i brončanim odličjem ove discipline. Uz nju je jučer u pripremi za sutrašnjih 800m Anamarija Petters osvojila 7. mjesto istrčavši 58.03.

Na 1500m Katarina Vukančić je stigla do osobnog rekorda istrčavši 4:50,75 čime je osvojila naslov doprvakinje Hrvatske! Šteta da u samu završnicu nije krenula nešto ranije jer za prvoplasiranom u jednom trenutku je bio dosta velik razmak koji ipak na kraju nije uspjela nadoknaditi, ali veseli vidjeti kako se vratila u pravi ritam dobrih rezultata, pa joj želimo i ostatak sezone u takvim izdanjima.

U najdužoj disciplini dana, 5000m, Matea Matošević osvojila je srebrno odličje istrčavši 17:31,26 što je i nešto bolji rezultat od ovosezonskog. Ista minuta i sekunda, a razlika je u stotinkama. Tako je nastavila upotpunjavati svoju veliku kolekciju medalja...

Što onda tek reći za Ljiljanu Ćulibrk koju smo gledali na 3000m zapreke, disciplina u kojoj je također osvojeno srebrno odličje, a za spomenuti plasman trebalo je biti brži od 12 minute, točnije 11:50,32.

Seniori

U seniorskoj konkurenciji na 100m Mateo Kovačić kao uvod na 400m istrčao je 11.24 i tako po vremenu ušao u finale gdje ga nismo gledali jer je trčao kasnije 400m pa i 4x100m štafetu. Ovdje su još nastupili Edin Mešić i Zvonimir Topić. Potonji je iz predostrožnih mjera usporio nakon pola utrke s obzirom na nedavne probleme sa zadnjom ložom tako da istrčani rezultat 11.55 ima svoju pozadinu. Za stotinku je bio brži Edin Mešić u vremenu 11.54 i na 13. mjestu.

Na 400m Mateo je osvojio brončano odličje istrčavši 47.51 što je za stotinku brži rezultat od onog s Europskog juniorskog prvenstva. Nakon njega u cilj je ušao Hrvoje Čukman s vremenom vrlo blizu osobnog rekorda (48.03), radi se o 48.11, a rezultat je vrijedio 4. mjesta. Uz njih je trčao Yann Senjarić kojeg sutra gledamo u njegovoj glavnoj disciplini (400m prepone), a ovdje je u cilj ušao s vremenom 49.42 kao desetoplasirani sveukupno.

Skok u vis donio nam je doprvaka Hrvatske Dominika Grdanjskog sa skokom od 202 koji je vrijedio 2. mjesta. Mučio se na nižim visinama (196 i 199) koje je preskočio tek iz 3. pokušaja što nije bio slučaj kod zadnje visine (iz 2. pokušaja), a na 205 ovaj puta nije išlo. Uz njega je Paolo Lazarić najviše skočio 196cm i tako zauzeo 5. mjesto. 

U bacanju kugle Demir Kolarević je bacao na Tallinnskoj razini, doduše nešto i bolje. Pozicionirao se na 5. mjestu bacivši 17.38, a šteta da nije bio barem malo inspiriraniji, do bronce se moglo s hicem od 17.83. Uz njega su bacali još Fran Hojsak (12.20), Jurica Pranić (12.06) i Sebastijan Hleb (10.55).

Franu je ipak glavna disciplina bacanje koplja, a ovdje je stigao do seniorskog naslova doprvaka Hrvatske bacivši najdalje do 56.92 u posljednjoj seriji kada je zapravo i skočio sa 4. na 2. mjesto, drago nam je da se u posljednje vrijeme događaju takvi pozitivni preokreti.

Štafeta 4x100m u sastavu Zvonimir Topić, Hrvoje Čukman, Edin Mešić i Mateo Kovačić više je čekala grešku drugih štafeta koje se ovaj puta nisu dogodile, ali probali su, a i tako su istrčali 43.53 te se pozicionirali na 4. mjestu. 

 

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 26.7.2015.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook