Domaća natjecanja

Agramerima najuvjerljivija pobjeda u povijesti Kupa Hrvatske za seniore!

Pobjednički trofej seniora primio je Bruno Penezić Foto: AK Agram Pobjednički trofej seniora primio je Bruno Penezić

Nisu junaci Pavlove ulice, već Agramove - donosimo izvještaj fascinantne pobjede naših članova u konkurenciji seniora.

Za cjeloviti summa summarum posjetite članak:

"Apsolutna dominacija:

Osvojen seniorski Kup Hrvatske s rekordnim brojem bodova!"

Radi preglednosti članka, nećemo navoditi svaki put broj osvojenih bodova, sustav koji je godinama aktualan je jednostavan. Osvajač 12. mjesta dobiva 1 bod i tako se to po plasmanu niže do 1. mjesta koje dobiva maksimalan broj od 12 bodova.

Naše seniorke su na kraju vrlo sigurno pobijedile, ali dečki su zaista posebna priča. Osvojili su do sad neviđenih 519 bodova, ali još impresivnije zvuči to kada kažemo da je drugoplasirana ekipa osvojila 184 bodova... Dalje ne treba ni ići. Velika generacija, bez daljnjega.

Pobjeda za Petkovića u bacanju koplja, povratak 'otpisanih'

Dobro je počelo već u samom startu, u bacanju kladiva.

Dominik Tomić u svojoj najboljoj ovosezonskoj predstavi bacio je 45.10 i osvojio 2. mjesto, a odmah do njega pozicionirao se novopečeni mlađeseniorski prvak Hrvatske, Josip Miloš (41.85). Dobar posao odradili su i Arijan Islami te Demir Kolarević sa hicima od 34.13. i 32.84 za 5. i 6. mjesto.

Demir je na kugli bio još bolje plasirani, osvojio je 4. mjesto (16.75), a osobni rekord u svom prvom i jedinom hicu postigao je Arijan sa 5. mjestom. Dodatno je pridonio i Luka Medvidović sa hicem od 12.45 za 7. mjesto.

Isto tako bilo je i na disku kojeg je bacio 31.48 (8. mjesto), a iza njega je bio Josip s najboljim hicem od 31.30. U gornjem domu poretka bili su Arijan i Demir na 3. i 4. mjestu s hicima od 48.13 i 46.31.

Na koplju smo imali jednog, ali pravog predstavnika u liku Karla Petkovića koji je ujedno i odnio pobjedu za maksimalan broj bodova! Pobjednički hitac iznosio je 53.87.

Karlo Petković

Skok u dalj donio nam je 4. mjesto još jednog novog mlađeseniorskog prvaka Hrvatske, Filipa Pravdice.

Ovaj puta rezultat je bio nešto slabiji (7.17), ali on je svoje napravio tjedan dana prije, a još k tome vrijedi istaknuti da je bilo dobrih pokušaja, nažalost oni su ovaj puta bili neispravni i presudile su nijanse. Bruno Penezić nakratko se vratio skoku u dalj i nakon 6.58 (7. mjesto) produžio prema idućoj disciplini - 100m.

Dominik Grdanjski praktički je cijelu sezonu skoka u vis na otvorenom preskočio radi ozljede, ali nastup na ovom natjecanju nije bio ni u jednom času upitan. Skakao je koliko je trebao i nakon 185cm prestao jer već je i to bilo dovoljno za 3. mjesto.

Dobrim nastupima, na razini ovosezonskih, pridružili su se Ivan Sindičić i Fabian Banožić. Potonji je preskočio 175cm, a Ivan 180cm, a zahvaljujući manjem broju pokušaja, u usporedbi s drugim natjecateljima pripale su im bolje pozicije (5. i 6. mjesto).

Fabian je idući dan veliki posao napravio na skoku sa motkom i sa 3.50 osvojio 4. mjesto. Nedaleko je bio i Ivan, on se nalazio na skakalištu troskoka gdje je skočivši 12.43 bio sedmoplasirani, a nakon njega slijede još bolji plasmani - Noel Bagić kao 6. (12.65) i Ante Zuanović kao 5. (12.69).

Pobjedu je odnio Marko Katalinić sa identično izmjerenim skokom kao i na seniorskom prvenstvu Hrvatske - 14.42. 

Čukman rutinski na 400m prepone, vikend inspiracije za Penezića

Na 400m prepone Hrvoje Čukman rutinski je pobijedio istrčavši 53.30, a nedaleko je bio i drugoplasirani Yann Senjarić sa 53.70. Milan Kotur je također odradio posao koji se očekivao te zauzeo 4. mjesto sa 57.14.

Hrvoje Čukman i Yann Senjarić

Zasigurno to nisu rezultati na razini nekadašnjih ostvarenja, ali Milan je po tko zna koji puta stavio prošlost na stranu i dao za svoj klub ono što u ovom trenu može (bez ikakve pripreme). Dodatan dokaz je tu utrka na 110m prepone koju je rutinski odradio za 3. mjesto sa 16.44.

Vjetar je u ova dva dana poprilično bio na strani sprintera, čak i više od toga. Stotka nam je ponudila najbržu životnu utrku Brune Penezića koji je kao trećeplasirani ušao u cilj, a istrčao je 10.88! Šteta za vjetar, nedozvoljenih +2.8.

Alen Kolar nije išao u stopostotnom izdanju i sa 11.66 bio četvrtoplasirani. Isto, još više od toga, vrijedi i za pozicionirane od 5. do 7. mjesta, Matea Kovačića, Filipa Orlovića i Zvonimira Topića. Svatko od njih nastupio je sa svojim problemima u smislu spremnosti ili ozljede, ali dečki su odradili posao maksimalno profesionalno i u okviru ovog sustava donijeli nove zaslužene bodove.

Da se u 9. mjesecu može biti na istoj razini forme, ako ne i boljoj od toga, pokazao nam je Bruno u utrci na 200m koja je također imala nedozvoljen vjetar (+2.4), ali isto tako donijela njegovu veliku pobjedu sa istrčanih 21.88!

Alen je nakon lakših 100m lijepo 'potegnuo' dvostruko dužu dionicu i tako istrčao 22.41. Mateo je bio u jednom kontroliranijem izdanju (doduše, znatno manje nego na 100m) i s 22.47 bio četvrtoplasirani, a krug šestorice zatvaraju petoplasirani Yann (23.31) i Filip (25.52).

Skoro pa Agramerska utrka na 2000m, zapravo je jedini 'uljez' među Agramerima ovdje bio je Zvonimir Ivašković iz Mladosti kao drugoplasirani iza Brune.

Dvostruka pobjeda za Bloudeka, Bratulića i štafete

Sigurno i mirno dvostruko je pobjeđivao Marino Bloudek na 800m i 1500m! Sjajna lakoća bila je još izraženija nakon utorka i dodatnog podizanja samopouzdanja s osobnim rekordom u nacionalnoj disciplini (800m) Hanžekovićevog memorijala.

Na 800m je istrčao 1:55,53, a u osvajanju bodova pridružili su se Sven Keglević na 5. mjestu sa 1:59,34 i neumorni Yann kao 6. sa 2:01,13.

Rezultat za Marinovu pobjedu na 1500m bio je točno 4 minute, a dodatnu zalihu bodova priskrbili su Nikola Klarić i Filip Svalina na 5. i 6. mjestima.

Potonji je još bolji bio na 3000m zapreke kao trećeplasirani u vremenu 10:30,39, a blizu njega je bio četvrtoplasirani Andrija Palička (10:35,61) i od 8. do 10. mjesta pozicionirani su Vedran Muhar, Danijel Zečević i Mario Gostrec.

Za to vrijeme Nikola je trčao 3000m i bilo je to u sličnom stilu kao i utrka na 1500m. Istrčani 9:19,31 donijelo mu je 6. mjesto, a još bolje plasmane ostvarili su Zlatko Kožuhar (9:12,78 - 3. mjesto), a posebno Petar Bratulić, pobjednik s 8:51,62!

Identično uspješan bio je i na 5000m utrkom od 15:50,27, a brži od 16 minuta je bio i naš sjajni hodač Bruno Erent (točnije 15:59,36). Trokut je zatvorio Zlatko (16:00,01).

Petar Bratulić

Nakon mlađeseniorskog prvenstva Hrvatske moramo ponovno istaknuti Petra, njegova kasnija ljetna forma zaista je za svaku pohvalu!

Bruno je prema svim očekivanjima idući dan odnio pobjedu (26:43,11) na 5000m hodanje, a dodatno nam je bodove donio i Jurica Stanko na 4. mjestu.

Nakon 400 prepone, isti dan Hrvoje Čukman nastupao je u istoj dionici, samo bez njih. Bio je naš najbrži član ovdje, 48.50 je vrijedilo 3. mjesta, a odmah je plasmanom do njega bio Mateo Kovačić sa 48.84. 

Štafete su nam bile posebno inspirirane, a i izmiješane. Na 4x100m prvi puta su zajedno trčali Filip Pravdica, Alen Kolar, Yann Senjarić i Bruno Penezić te u nelošim izmjenama uvjerljivo pobijedili sa 42.71. Druga štafeta (Jakov Raguž, Noel Bagić, Edin Mešić i David Lavrenčak) je sa 44.89 zauzela 5. mjesto.

Još uspješniji bili smo na 4x400m. Bruno Penezić, Yann Senjarić, Hrvoje Čukman i Mateo Kovačić istrčali su 3:25,29 za mirnu pobjedu, iako je u jednom trenu prijetio i sastav sa Edinom Mešićem, Marinom Bloudekom, Davidom Lavrenčakom i Svenom Keglevićem, njihovo vrijeme za 2. mjesto bilo je 3:27,26.

Bravo dečki!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za seniore i seniorke, finale
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 10.-11.9.2016.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook