Međunarodna natjecanja

Ženska i muška 4x400m štafeta kao 15. u Europi

Logo ovogodišnjeg Europskog prvenstva Foto: AK Agram Logo ovogodišnjeg Europskog prvenstva

Na 22. Europskom prvenstvu nakon dugo vremena smo na velikoj sceni vidjeli hrvatske štafete za koje su od naših članova nastupali Dora Filipović, Mateo Kovačić i Yann Senjarić.

Dame su dobile prednost i prvo se trčalo 4x400m za žene, a naša Dora je trčala kao prva od četiri hrvatske trkačice. Zajedno s njom štafetu su sačinjavale Marija Hižman, Lucija Pokos i Kristina Dudek, inače članice Slobode iz Varaždina. Njihov konačni rezultat bio je 3:42,96 i tako su djevojke u svojim debitantskim nastupima u ovoj disciplini stigle do 15. mjesta.

Kod muškaraca u štafeti su drugi i treći trkači bili naši članovi Mateo i Yann dok je prvi trkač umjesto ozljeđenog Željka Vinceka bio Staša Vrhovec iz Zagreb-Ulixa i posljednju izmjenu trčao je Mateo Ružić iz Mladosti i u cilj ušao s vremenom od 3:12,73 što je na kraju vrijedilo 15. mjesta.

Čestitamo našim štafetama na njihovim nastupima i vjerujemo kako će im današnje stečeno iskustvo biti vrijedno i korisno u nastavku karijere!

Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook