Međunarodna natjecanja

SLUŽBENIH 10 Agramovaca za Međunarodni susret kadetskih reprezentacija CRO-CZE-HUN-SVK-SLO 2019

Bruno, Lana, Laura, Lucija, Lorena, Marko, Mia, Niko, Olja i Tin Foto: AK Agram/Renato Branđolica Bruno, Lana, Laura, Lucija, Lorena, Marko, Mia, Niko, Olja i Tin

Nakon prošle godine i Mađarske, došao je red na Sloveniju koja će u Ptuju ugostiti tradicionalni "peteromeč" U16 reprezentacija Hrvatske, Češke, Mađarske, Slovačke i Slovenije.

Ove godine imamo okruglih 10 članova i članica iz našeg kluba što je ujedno i najveći broj hrvatskih reprezentativaca.

Konkretnije, sukladno rezultatima na kadetskom Kupu Hrvatske pozive izbornika Srećka Opašića zaslužili su:

• Bruno Di Giusto (3000m hodanje)
  • Lana Švarbić (3000m hodanje)
  • Laura Vinkešević (disk)
  • Lucija Pendić (kladivo)
  • Lorena Bartaković (2000m)
  • Marko Orešković (100m, 300m, 4x300m MIX)
  • Mia Marek (3000m hodanje)
  • Niko Kožul (3000m hodanje)
  • Olja Galić (600m)
  • Tin Jelić (skok u vis)

Ove godine imamo više debitanata (6) ali i onih koji već imaju iskustva otprije poput Marek, Orešković, Bartaković i Di Giusto. Tako obično i ispada ako pogledamo prijašnja izdanja, 'miks' iskusnijih i onih manje iskusnijih iako to u konačnici za sam poredak ne mora značiti ništa.

Početak natjecanja predviđen je za 9:30h, a završetak s proglašenjem do 16h. Nakon prošlogodišnje sramote u Mađarskoj, raspis natjecanja sugerira da bi ove godine normalno trebali imati proglašenja i podjelu medalja za 3 najbolja u svakoj disciplini. Smiješno je da uopće posebno i naglašavamo, ali nakon prošlogodišnje predstave u Gyoru, očito sada to u svakoj prigodi trebamo isticati.

Nevezano za to, našima i općenito cjelokupnoj reprezentaciji želimo puno sreće i što uspješnije nastupe!