Međunarodna natjecanja

Ružić, Vuković, Mrčić i Bratulić na seniorskom prvenstvu Balkana

Mateo, Jakov, Filip i Petar Foto. Renato Branđolica/AK Agram/ABAF Mateo, Jakov, Filip i Petar

Ove godine nam se Balkansko seniorsko prvenstvo održava u Pravetsu (Bugarskoj) i to u terminu 2. i 3. rujna što se ujedno podudara s aktualnim izdanjem Hanžekovićevog memorijala.

Naravno, ne radi se o nikakvom hiru ili ideji konflikta već je ovo ujedno i zadnji službeni rok za ispunjenje normi Svjetskog prvenstva koje će se krajem mjeseca i početkom idućeg mjeseca održavati u Dohi (Katar). Štoviše, dobro je da će u ovom terminu biti dvije velike međunarodne prilike za dobrim natjecanjima što svakako spomenuta dva grada i države nude.

Zanimljiv i specifičan termin ne znači kako neće biti hrvatskih reprezentativaca i reprezentativki na ovom natjecanju, štoviše očekuje nastup preko 20 atletičara i atletičarki. Iz naših redova za Hrvatsku bi trebali nastupati:

  • Mateo Ružić - 400, 200 i 4x400m*
  • Jakov Vuković - 400, 200 i 4x400m*
  • Filip Mrčić - skok u vis
  • Petar Bratulić - 5000m

Od naših trenera na put s njima će Ljiljana Ćulibrk. Cjelokupan popis reprezentacije dostupan je u linku ispod članka koji vodi na službenu objavu Hrvatskog atletskog saveza.

Našim članovima želimo sretan (dugačak) put!

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook