Međunarodna natjecanja

Mrčić pobjednik Otvorenog prvenstva Zagreba u dvorani sa novim osobnim rekordom 2.10m

Kao i prošle godine - Filip Mrčić najbolji Foto: AK Agram Kao i prošle godine - Filip Mrčić najbolji

Atletski vikend zaokružen je jedinim natjecanjem u dvorani pri Boćarskom domu "Zrinjevac", natjecanje koje je općenito znalo ponuditi više kvalitetnih rezultata, a danas je ostao dojam jednog duga za iduće izdanje, ako ga bude.

No naravno da to ne vrijedi za sve natjecatelje. Jutro je počelo sjajno na skoku u vis gdje je pobjeda pripala Filipu Mrčiću. Jučerašnje zlato na juniorskom prvenstvu Hrvatske još se nije ni 'ohladilo', a on je stigao do novog uspjeha.

Prošlogodišnji pobjednik još uvjerljivije je slavio današnju pobjedu preskočivši 2.10m što mu je ujedno novi osobni rekord! Sada je još na 2cm do norme za Europsko juniorsko prvenstvo. Polako, ali sigurno približava se tom rezultatu i samo treba nastaviti tako i dalje.

Počeo je na 190cm i bio siguran sve do 204cm kada prvi puta ruši te još jednom na spomenutih 210cm. Nakon toga skakao je i 212cm, posebno dobar bio je onaj drugi pokušaj. 

Juriša u najboljem dvoranskom izdanju

Za to vrijeme na maratonu motke koja je imala dosta problema, uspješno je skakala i Lara Juriša. Uspješno je preskočila 3.70m što joj je osobni rekord u dvorani, a vrijedi istaknuti kako na 3.80 uopće nije bila daleko.

Ujedno joj je pripalo i 3. mjesto pa je i ona pronašla svoje mjesto na postolju.

Netradicionalno za ovo natjecanje imali smo jedno slabije izdanje na 60m, iako i u njemu su naši članovi pronalazili mjesta u A ili B finalima te postizali osobne rekorde.

Plasmane u finale A zaslužili su Filip Orlović (7.32) i Zvonimir Topić (7.33) dok su u finalu B bili Jakov Raguž (7.37) i David Lavrenčak (7.52).

Uz njih su nastupali još Karlo Blažević (13. mjesto - 7.58), Lovro Obajdin (15. mjesto - 7.61), Vili Nagl (16. mjesto - 7.61), Dominik Krešo (17. mjesto - 7.61), Noel Bagić (18. mjesto - 7.62), Antonio Frančić (22. mjesto - 7.80), Ivor Nagl (23. mjesto - 7.88), Dorian Smoljan, Marko Grgurić (26. i 27. mjesto - 8.00) te Ian Horvat (32. mjesto - 8.37). 

U A finalu je do 3. mjesta stigao Filip s istrčanih 7.26 dok je Zvonimir bio šestoplasirani sa 7.35. U B finalu dodatno je osobni rekord popravio Jakov sa 7.33, a isto vrijedi i za Davida sa 7.49.

Kod seniorki konkurencija je i brojčano bila malena, a u njoj je Dora Filipović u "probi" istrčala 7.89 za finale u kojem nije nastupala, a u ovoj disciplini debitirale su Magdalena Borić (8.57) i Dora Butković (8.72). 

Skok u dalj donio nam je 2. mjesto za Filipa Pravdicu s preskočenih 7.44 što je rezultat blizak najboljim ovosezonskim. Vili Nagl skočio je osobni rekord od 6.09 za 6. mjesto, nedaleko od njega bio je Karlo Blažević sa 5.98 i kao 8. je Antonio Frančić sa skokom od 5.62.

U istoj disciplini Rea Vusić došla je do svog osobnog rekorda sa 5.38, skokom iz 4. serije za 7. mjesto. Dalje slijedi niz Agramerki: Lara Jednačak (4.85), Magdalena Borić (4.78), Jana Harapin (4.69) i Marta Ivkić (4.44). 

Laru smo još gledali na troskoku gdje iz natjecanja u natjecanje skače sve bolje i bolje te je danas došla do 10.62. 

Štefanac dvaput do osobnog rekorda u kugli (13+)

Laura Štefanac odlično je nastupala u bacanju kugle gdje je dva puta bacila 13.01 i to pred kraj natjecanja što se nekako u njenom slučaju pokazuje kao zaštitni znak. Time je osvojila 2. mjesto. 

Demir Kolarević u bacanju kugle zajedno sa povratnikom Kristianom Josipom Perišem i Lukom Medvidovićem zaključio je natjecanje. 

Najdalji hitac Demir je bacio u 2. seriji kada je izmjereno 16.86. Kristian je bio sve bolji što su serije odmicale i na kraju sa 14.06 bio četvrtoplasirani. Lukinih 11.46 vrijedilo je 7. mjesta. 

  • Natjecanje: Otvoreno prvenstvo Zagreba u dvorani
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 5.2.2017.
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook