Međunarodna natjecanja

Metronet Miting otvorenja sezone 2017: Zuanović i Čeko do norme za Grosseto, 500m kao pun pogodak

Ante Zuanović do norme i također rekorda mitinga Foto: AK Agram Ante Zuanović do norme i također rekorda mitinga

Ovo izdanje mitinga svakako je bilo 'najšarolikije' do sada po pitanju disciplina koje možda nisu bile svima po volji (kako uvijek biva), ali na kraju se pokazalo da nije loše ponekad promijeniti stvari i staviti discipline koje ne trčite svaki dan odnosno tjedan.

Muški troskok rijetko imamo na mitinzima, ali naš primarni razlog za staviti spomenutu disciplinu svakako je bio naš Ante Zuanović koji je tu priliku iskoristio na najbolji mogući način.

Skakao je sjajno, nikad bolje, a najbolji skok vidjeli smo praktički na početku odnosno u 2. seriji kada po prvi puta u životu leti preko 15 metara i skače 15.04! Vjetar je bio regularan (+1.0), a naš najbolji troskokaš nastavio je i dalje sa sličnim skokovima te tako pokazao da ovo nije slučajnost.

Ujedno je time ispunio normu za Europsko juniorsko prvenstvo u Italiji što bi mu zasigurno trebalo biti natjecanje karijere. Slučajno ili ne, sat vremena kasnije na skoku u dalj Marko Čeko (AK Sveti Ante Knin) u posljednjoj seriji skače 7.36 čime je također napravio isto. Nema sumnje, bio je ovo dan za skakače.

Uz Antu, na troskoku smo još imali Noela Bagića koji je također pružio svoje najbolje skokove do sad, najdalje je došao do 13.36 i tako bio četvrtoplasirani. Nakon duže vremena tu se pojavio i David Lavrenčak koji je također pružio solidne skokove među kojima je najbolji bio 12.86.

Kod žena je na dalju pobijedila Katarina Komarica i to skokom u posljednjoj seriji kada je izmjereno 5.77. Time je Dolores Ćosić (5.64) se spustila za jedan plasman niže, a Martina Dadić je najbolje ostvarila u 5. seriji (5.55) za svoje mjesto na postolju.

Raznoliko na trčanjima

Na 5000m najbrža tri dolaze upravo iz našeg kluba. Pobjeda je pripala Antunu Rudolfu Paveliću (15:33,74), a zatim slijede Petar Bratulić (15:42,52) i Zlatko Kožuhar 15:53,92.

Ista disciplina, samo ženska konkurencija, ulogu favorita opravdala je olimpijka iz Bosne i Hercegovine, Lucia Kimani. Vrijeme pobjednice bilo je 17:08,15, a na postolju su joj se pridružile Lora Ontl (17:28,54) i Ana Tibljaš (19:57,39). 

Na 100m šteta što je bilo tehničkih problema sa startom i tako smo imali ponavljanje zadnje, najbrže skupine što je zasigurno utjecalo na rezultate.

No unatoč tomu, dvije članice Slobode Varaždin osvojile su 1. i 2. mjesta - najbrža je bila Ena Krebelj (12.39) dok je Mateja Jambrović trčala 12.48. Brončana je bila naša članica, Karla Puljko, osobni rekord od 12.78.

Zanimljivo je nakon duže vremena bilo za vidjeti 1 milju. Očekivano je pobjedu ovdje odnio  naš Marino Bloudek, nitko nije imao odgovor na 4:18,75 što je bilo njegovo vrijeme za pobjedu, a napeto je bilo između drugoplasiranog Danijela Ivaničića i trećeplasiranog Tomislava Novosela. Trčali su 4:24,05 odnosno 4:24,55.

Marino Bloudek

Utrke na 200m ponudile su čak 6 skupina, a vremenski su sama očekivanja možda bila i veća od dobivenih, ali vrijedi reći kako vjetar kako je bio sklon skakačima, manje je koristio trkačima.

Ipak, bilo je izuzetaka što se tiče inspiriranih, Luka Marolt iz Slovenije pružio je jako dobru utrku i s 22.08 uvjerljivo slavio ispred naša dva člana, Brune Penezića (22.53) i Alena Kolara (22.76).

Jedna milja kod žena donijela je još jednu pobjedu za predstavnika odnosno predstavnicu Slovenije, Karin Gošek istrčala je 5:02,04, ciljem nakon nje prolazi Agramerka Tina Šmid u vremenu 5:18,66 i Helena Valentić s 5:30,91.

Zanimljive su bile skupine na 300m gdje je očekivano onaj pravi obračun viđen u posljednjoj skupini. Najbolja je bila upravo naša Dora Filipović s novim osobnim rekordom od 39.69, a nedaleko ciljem prolaze Kristina Dudek i Mateja Jambrović. One su trčale 39.78 i 39.81.

Kristina Dudek, Dora Filipović i Mateja Jambrović

I 'šećer' na kraju bila je utrka na 500m. Možda je bilo onih skeptičnih i sam odaziv nije bio kakav bi vjerojatno bio da smo imali 400m, ali dobili smo zaista sjajnu utrku, posebice u drugoj skupini gdje je zaslužena pobjeda pripala Davidu Šalamonu (1:01,85), a od 2. do 4. mjesta su se poredali Sven Cepuš, Hrvoje Čukman i Mateo Kovačić. Spomenuti trio bio je poredan u razmaku od 30 stotinki (1:02,58 - 1:02,74 - 1:02,88).

Sveopći dojam je pozitivan i tko zna, možda ovo nije prvi i zadnji put da vidimo ovu disciplinu na našim prostorima...

Čestitamo svim natjecateljima i natjecateljicama te im želimo što uspješniji nastavak sezone!

  • Natjecanje: 6. Miting otvorenja sezone
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 6.5.2017.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook