Međunarodna natjecanja

EYOF: 12. mjesto za Malenicu u finalu kladiva

Vizual Foto: gyor2017 Vizual

Kako smo i ranije najavili, kvalifikacije bacanja kladiva nisu se održala već su svi natjecatelji zaslužili izravan nastup u finalu.

U njemu je nastupao naš Roko Malenica koji je na kraju završio natjecanje na 12. mjestu. Ovo je ipak i bila jedna nova situacija za njega u kojoj za razliku od domaćih natjecanja s jednim dobrim hicem ne dobiješ odmah svih 6 pokušaja već se išlo po uhodanom principu da osam najboljih dobiva još dodatna tri hica.

S obzirom na prva dva neispravna pokušaja, pretpostavljamo kako je u posljednjoj seriji trema odradila dodatan posao pa je rezultat 55.71 dobro ostvarenje. Uostalom, ovo je bila i svojevrsna dobra proba za Europsko mlađejuniorsko prvenstvo koje je na rasporedu iduće godine, a tu će trebati baciti ipak više. No otom potom, i za njega će ovo biti dobro iskustvo te motiv za dalje.

Ovime su članovi našeg kluba završili sa svojim ovogodišnjim nastupima na Europskom olimpijskom festivalu mladih koji završava u iduća dva dana.

Čestitke!

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook