Domaća natjecanja

VIDEO: Održano prvo Zagrebačko otvoreno prvenstvo u (novoj) dvorani

Haber Zelanto - Puljko - Bošnjak (200m) Foto: AK Agram Haber Zelanto - Puljko - Bošnjak (200m)

Nakon velikog niza godina održavanja Otvorenog prvenstva Zagreba u dvorani pri Boćarskom domu "Zrinjevac", zadnjeg dana veljače dočekali smo i ovo natjecanje (miting) na Velesajmu u sklope nove dvorane i definitivno sada to natjecanje ima bitno više smisla nego ranije.

Termin je očekivano bio nešto kasniji nego prijašnjih godina radi ideje da se to održava u novoj dvorani što je bio pun pogodak s obzirom da smo dobili natjecanja s više vrlo dobrih ostvarenja, a sigurno da je atletičarima i atletičarkama bitno inspirirajuće nastupati u novom i ljepšem okruženju.

Raguž zablistao na 60m za uspješan zaključak dvoranske sezone

Na 60 metara najviše je od svih 'iskočio' Jakov Raguž koji se sigurno plasirao u finale s novim osobnim rekordom od 7.21, a tamo mu se pridružio i Zvonimir Topić koji slijedom objektivnih razloga sigurno nije (u ovom trenu) u najboljoj formisvoje karijere, ali i on je pokazao da uvijek može pružiti utrku dovoljno brzu za prolazak u finale. Njegovo vrijeme je bilo 7.37.

Uz njih su u kvalifikacijama još trčali Fran Topol (7.45), Vili Nagl (7.55), Ivor Nagl (7.69), Pablo Šimić (7.92), Jurica Hercigonja (8.03) i Josip Jaram (8.11). 

Finale je ponudilo još bolje utrke, Jakov je uspio istrčati još bržu utrku i ciljem prolazi u vremenu 7.12 čime je u ove dvije utrke bitno poboljšao svoj osobni rekord koji je do ovog natjecanja iznosio 7.28. Uz to je osvojio i 3. mjesto, a odmah iza njega bio je Zvone s 7.29, još bržom utrkom naspram kvalifikacija.

Bošnjak još brža na 60m, prvi ovosezonski nastup Kovačićevih

Kod žena je odaziv bio nešto slabiji, ali tim bolje za naše mlade atletičarke, Martu Bošnjak i Martu Ivkić koje su u kvalifikacijama izborili nastupe u finalima istrčavši 8.10 odnosno 8.33. Bošnjak je u finalu za stotinku bila još brža čime je zaslužila 3. mjesto dok je Ivkić bila samo stotinku sporija za 6. poziciju.

Nedugo zatim vidjeli smo ih na 200m, disciplinu koja je nekad imala veću važnost u svijetu dvoranske atletike, ali svojim gubljenjem statusa discipline za SP i EP realno je da se nalazi sada tu gdje je. Ipak, neka draž se nije izgubila i dobar je potez bilo uvrstiti ovu disciplinu u program.

Prvi puta ove sezone vidjeli smo Matea Kovačića koji eto prvi puta trčao ovu disciplinu u dvoranskom izdanju. Dobro se i snašao, 22.13 vrijedilo je sveukupno 2. mjesta, a uspije li ovakve utrke prenijeti i na otvoreno, ne sumnjamo da će i on poboljšati svoj osobni rekord. Odmah iza njega pozicionirao se brat Antonio s 23.40 koji je također debitirao u dvoranskoj inačici ove discipline.

Nisu njih dva bili jedini, svoje prve dvoranske utrke trčali su i Luka Dubajić (23.75), Fran Topol (24.15), Vili Nagl (24.49), Antonio Frančić (24.67), Ivor Nagl (25.45), Pablo Šimić (26.04), Jurica Hercigonja (26.13) i Josip Jaram (26.85). 

Pobjede za Puljko, Vukančić i Svalinu

Odlične su bile naše djevojke koje su ovdje zauzele prva četiri mjesta, a istaknimo kako je i njima to bio dvoranski debi. Karla Puljko bila je najbrža vremenom 26.10, zatim je ciljem prošla Wanda Haber Zelanto (26.75), a svoje mjesto ponovno na postolju uzima i Bošnjak vremenom 27.35. Nedaleko od nje blizu je bila Ivkić istrčavši 27.51. Trčale su još i Ariana Baronica (28.25) i Ivona Jurišić (28.93). 

Leonarda Farkaš danas se okušala na 800m gdje se možda očekivao bolji odaziv konkurentica, ali to u načelu nije njezin problem. Svoju je dionicu istrčala za 2:31,23 i tako uvjerljivo odnijela pobjedu. 

Zanimljivo je bilo za gledati Tajanu Židov na 1500m gdje je očekivano Katarina Vukančić još jednom bila na razini ovogodišnjih dvoranskih utrka i s 4:45,44 bila prvoplasirana, ali i Tajana se dobro snašla kao drugoplasirana (4:49,78). Četvrtoplasirana i petoplasirana bile su Sandra Šrut (5:05,00) i Tina Šmid (5:06,36). 

Katarina Vukančić i Tajana Židov

Na 800m od naša dva predstavnika nešto brži bio je Ian Horvat vremenom 2:14,06 dok je Luka Grubišić istrčao 2:19,79. Pripala su im 6. i 7. mjesta.

Podosta naših srednjedugoprugaša nastupilo je na 3000m od kojih je najbrži bio Filip Svalina vremenom 8:54,01, ujedno je to bilo i pobjedničko vrijeme! Trećeplasirani je bio Antun Rudolf Pavelić (9:15,26), a tik do njega Zlatko Kožuhar (9:15,64). Nikoli Klariću pripada vrijeme od 9:33,51 za 6. mjesto, a zaključak natjecanja dao je Fran Bušić vremenom za 9:53,48. 

Drugoplasirana Juriša, Vusić u do sada najboljem dvoranskom izdanju

Nakon problema na troskoku s ozljedom, brzo se oporavio Noel Bagić i s 6.28 skočio u dalj do 4. mjesta. Kasnije je krenuo i ženski dalj gdje smo dočekali najbolje ovosezonsko dvoransko izdanje za Reu Vusić koja je najdalje skočila do 5.34, ali generalno je ovo bio i najbolji prosjek skokova, a ostalo je još rezerve za naprijed. Ona je zauzela 5. mjesto dok je Karla Kovačić najdalje skočila u drugoj seriji (4.80) i tako bila 8. 

Istovremeno, Filip Mrčić zaključio je svoj dvoranski dio sezone visa s 2.04 i sigurnom pobjedom. Demiru Kolareviću, našem seniorskom prvaku Hrvatske, ovaj puta pripalo je 3. mjesto s najdaljim hicem od 16.58. Još bolje naspram subote bacao je Luka Medvidović s hicem od 13.85 čime zaslužuje plasman odmah iza Demira.

Prije svih njih s motkom je započela Lara Juriša, 3.60 iz drugog pokušaja vrijedilo je 2. mjesta. 

Čestitamo našim članovima i članicama na nizu uspješnih nastupa kao i samom gradu Zagrebu koji je s ovim natjecanjem pokazao da ima atletike u nas, a ne sumnjamo da će iduće godine u još nekom ranijem i atraktivnije terminu interes biti još veći!

  • Natjecanje: Otvoreno prvenstvo Zagreba u dvorani
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 28.2.2018.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook