Domaća natjecanja

VIDEO: Mladi Agrameri novi doprvaci kadetskog KUPA HRVATSKE

Leon Ladiš, Filip Markus i Marko Orešković kao predstavnici na postolju Foto: AK Agram Leon Ladiš, Filip Markus i Marko Orešković kao predstavnici na postolju

Odličnu borbu i nadmetanje gledali smo u konkurenciji kadeta na Kupu Hrvatske.

Podsjetimo, kao što smo napisali u općenitom izvještaju, 1. mjesto pripalo je kadetima AK Slavonije-Žito (204 bodova), 3. mjesto kadetima ASK Split (136 bodova), a između smo se mi pozicionirali sa 165 bodova.

Orešković nastavio gdje je i započeo

Jedan od onih koji su uspjeli dobru razinu forme održati kroz cijelu godinu je i Marko Orešković koji je još jednom imao pobjednički nastup na 100m i to s utrkom bliskom osobnom rekordu od 11.63. Ovdje je bio samo 2 stotinke sporiji, ali 1. mjesto nije bilo upitno!

Na 300m možemo slično reći, njegovih 37.51 vrijedilo je očekivanog 3. mjesta. S obzirom na opravdani izostanak Tomislava Žlibara, Marko je u ove dvije disicpline bio naš jedini predstavnik. 

Leon Ladiš i Sven Bittner bili su naši trkači na 1000m, utrka u kojoj su i jedan i drugi napravili svoje najbolje rezultate. Dobro su se držali od početka i pokušali do samog kraja pratiti ritam onih najbržih što su u jednoj većini utrke i uspijevali. Završno je Leon istrčao 2:50,82, a Sven 2:53,50 čime su zaslužili 5. i 7. mjesto. 

Najduža utrka dana 3000m donijela nam je lijepi 'breakthrough' Antonija Belasa za svoju prvu utrku ispod 10 minuta u pravom trenutku!

Posebno je lijepo ubrzanje imao na samom kraju i tako ciljem prolazi kao četvrtoplasirani vremenom 9:56,79! Nedaleko je bio Ivan Vukančić koji je ranije pokušao pratiti vodeće, ali je u završnici malo posustao te je došlo do promjena u poretku. Njegova konačna pozicija je 7. mjesto i vrijeme 10:00,04. 

Maknemo li jednu "0" i dodamo prepone, dobivamo disciplinu u kojoj je nastupao Filip Markus koji došao do osobnog rekorda s 44.26 za 8. mjesto. Netom prije toga skakao je u vis gdje osvaja 6. mjesto sa skokom od 1.58 metara.

Nije bio jedini, i naš godinu dana mlađi član Tin Jelić skočio je isto, ali pokušaj ranije te je njegov plasman još bolji, točno za jednu poziciju. 

Di Giusto i Jurišić bez šokova na hodanju

Na hodanju su očekivanja opravdali Bruno Di Giusto i Mateo Jurišić, njihove dionice na 3000m bile su brze za 16:28,22 i 16:28,25 čime ovaj puta pobjeda pripada Bruni, a Mateo je na 2. mjestu.

Da ne bi sve ostalo na njima svoj veliki obol su dali Niko Kožul i Bruno Perec, potonji je hodao za 18:08,64 dok je Niko sa 16:34,63 bio dosta blizu vodećem dvojcu.

Od tehničkih disciplina bacačke su ovaj puta bile nesumnjivo jači adut naspram npr. skakačkih. Tako smo na kugli imali sedmoplasiranog Dorijana Ložnjaka (11.60). 

Još prije toga Dorijan je bio naš najbolji predstavnik na kladivu s još boljim plasmanom (5. mjesto), a dobacio je spravu tešku 4kg do 33.76.  Još su četiri bacača pokazala kako se osvajaju bodovi ovdje, Lovro Fulgosi, Marko Dodig, Hrvoje Šaravanja i Andrija Milanović su bacili 25.13, 19.93, 16.78 i 16.13 za plasmane od 7. do 10. mjesta. 

Lovro je poslije bacao i koplje te je ono letjelo najviše do 32.20. Neznatno manje bili su hici Borne Krajine, 31.44 je bio njegov najdalji hitac, a spomenuti duo tako je zauzeo 8. i 9. mjesto.

Hrvoje i Andrija osim kladiva bili su i naši diskaši te 8. i 9. mjestom (24.46 i 17.50) dodali još bodova na konto naše ekipe kadeta.

U moru izostanaka trebalo je složiti Agram I štafetu, a na kraju smo je imali u sastavu Fulgosi, Sečen, Markus i Orešković. Njihovo vrijeme je 49.14 i osvojeno je 10. mjesto.

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za kadete
  • Mjesto: Rijeka
  • Datum: 22.9.2018.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook