Domaća natjecanja

VIDEO: 2. kolo Ekipnog dvoranskog PH donijelo nekoliko novih najboljih osobnih ostvarenja i pobjeda

Maksimalno na 3000m (Ž) Foto: AK Agram Maksimalno na 3000m (Ž)

U atletskoj dvorani Velesajam u Zagrebu održalo se novo izdanje najvišeg seniorskog ranga natjecanja.

Naspram prvog kola bilo je ovo nešto čudnije natjecanje, ali dobrih izvedbi nije nedostajalo.

Lončarek pobjednički na 60m prepone

Tako je na 60m bilo prisutno podosta nervoze što se u ženskoj konkurenciji nije sankcioniralo, ali zato u muškoj jest. Vita Penezić istrčala je prvu ovosezonsku utrku i odmah ispod 8 sekundi za 7.97 i sveukupno 10. mjesto. Uz nju je Pauli Plepelić pripalo 22. mjesto s 8.52.

Najbrža je ovdje od naših očekivano bila Ivana Lončarek s 7.79 za 5. mjesto. Još bolja je bila na preponama u istoj dionici istrčavši 8.40 za sigurnu i mirnu pobjedu, a tu su uz nju trčale Anja Tvrtković (9.40) i Tonka Kunac (9.55) za 5. i 7. mjesto.

Po prvi puta u karijeri pogrešan start imao je Alen Kolar koji je tako automatski ispao iz utrke u zadnjoj skupini, a u prvoj je istu grešku napravio Dominik Krešo.

Zato je tu bio Jakov Raguž koji trči 7.10, svoj novi osobni rekord vrijedan 5. mjesta. Dobar nastup koju ulijeva povjerenje kako bi mogli vidjeti i za još koju stotinku bržu utrku...

Preponašku utrku ponovno je dobro trčao Jurica Kovačić i s 8.54 ponovio 3. mjesto.

Ružić ponovno uvjerljiv na 400m

Na 400m je očekivanu pobjedu ostvario Mateo Ružić s još jednom utrkom ispod 48 sekundi, točnije 47.95. Već u prvom krugu prolazi suvereno kao prvi i to vodstvo je posebno naraslo u zadnjih 50ak metara.

U istoj skupini dobar početak imao je Jakov Vuković, ali malo slabija završnica vrijedila je sveukupno 5. mjesta s 50.05.

Ženskih 400m donijelo je 59.43 Dore Dent za 9. mjesto kao i prvu dvoransku utrku u ovoj disciplini Eve Mačković za 11. mjesto (59.70).

Izjednačeno je bilo na muških 800m gdje je Ivan Vukančić zauzeo 9. mjesto (2:00,77), a Niko Kožul 11. mjesto (2:01,36).

Nešto 'raspršenije' bilo je kod žena gdje je Olji Galić pripala 4. (2:16,94), Anamariji Petters 6. (2:22,33) i Loreni Gabrić 8. pozicija (2:23,29).

Utrka na 1500m donijela je 4:16,34 Tina Tumpića dok smo brojniji bili kod seniorki. Prvi ovosezonski nastup ostvarila je Katarina Vukančić i ciljem prošla kao drugoplasirana (4:47,84) dok 9. i 10. mjesto pripadaju Antoniji Žalac (5:04,05) i Joni Tomić (5:07,40).

Uspješni na 3000m, posebno žene

Zato je bitno uspješnije bilo na dvostruko dužoj dionici, posebno kada su ekipni bodovi u pitanju.

Petar Bratulić pobijedio je s 8:32,98 što nije daleko od njegovog najboljeg ostvarenja kada je trčanje u zatvorenom u pitanju, a i svakako je brže od prošlotjednog nastupa (10ak sekundi). Nema druge da mu poželimo jednako takvo ubrzanje i u 3. kolu.

Četvrtoplasirani je bio Domagoj Jakopović u vremenu 9:05,19, još veće poboljšanje (18 sekundi) naspram prvog kola!

U ženskoj konkurenciji smo svjedočili pravoj dominaciji, od 1. do 3. mjesta poredale su nam se Ana Štefulj, Sandra Šrut i Katarina Vukančić

Ana je ujedno trčala svoj novi osobni rekord (9:55,05) i tako nastavila pobjedničko-rekordnu dvoransku seriju dok je i za Sandru ovo osobni rekord (10:18,65) kada je dvorana u pitanju te nagovještaj povratka u ozbiljnije atletske rezultate. Unatoč ranijoj utrci od 1500m, Katarina je mirno pratila njezin ritam te zaključila dvostruki nastup s 10:19,38.

Na razini prošlotjedne utrke bila je i Hana Malović istrčavši 10:48,05 što je samo za sekundu sporije od utrke u 1. kolu. Plasman ostaje identičan, 6. mjesto. Bravo za cure!

Bodovi i na tehničkim disciplinama te štafetama

Skok u vis nam je donio 1.75m Vite Kovačića za 6. mjesto. Na troskoku je Marko Katalinić ponovno bio 2. (13.54) dok je Ana Kardum s novim osobnim rekordom (10.96) zaslužila 7. poziciju.

Lara Juriša ovaj puta je na skoku s motkom zauzela 2. mjesto preskočivši 3.60, a na 3.70 se ranije povukla radi zdravstvenih problema. Lucija Čanić je ponovila 3.20, ovaj puta iz prvog pokušaja nakon malo 'mučenja' na 3 metra (iz trećeg pokušaja) pa je time bila sedmoplasirana.

Bacanje kugle donijelo je promjenu u poretku između Glorije Markušić i Laure Vinkešević. Gloria je ovaj puta dobacila do 11.18 za 5. mjesto, a Laura 11.02 za 6. mjesto. 

Na štafetama je kod muškaraca začudo bila samo jedna skupina s tri naše štafete, a među njima je najbrže istrčao sastav gdje su bili Vito Carlo Fadini, Mateo Kovačić, Jakov Vuković i Dominik Krešo (3:24,01). Sigurna pobjeda za njih, a 3. i 4. bili su Agram II i III.

Za dva su trčali Bruno Perec, Ivan Vukančić, Niko Kožul i Zvonimir Ćurić, a za tri Vito Kovačić, Roko Čubrić, Patrik Tomić i Ivan Cvitić.

Kod cura je bilo malo rotacija u sastavu pa su tako za Agram I trčale Pamela Fauković, Dora Dent, Dora Grgić i Anamarija Petters i pružile dobru utrku za 4:00,19 i 2. mjesto. 

Za Agram II smo imali Tonku Kunac, Leu Babić, Ivonu Jurišić i Niku Marković koje su tako zaslužile 5. mjesto (4:16,57).

Na kraju 2. kola nastavlja se duel našeg kluba i Dinamo-Zrinjevca koji je ovdje bio bolji za tri boda te jednako toliko nakon 1. i 2. kola ima prednost (60>57) pa će biti zanimljivo za popratiti zadnje koliko za konačni ekipni poredak.

Čestitke svima!

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook