Domaća natjecanja

Veliki PREOKRET AGRAMERKI za novu pobjedu na seniorskom Kupu Hrvatske!

Farkaš, Puljko i Haber preuzele trofej najboljih seniorki Foto: AK Agram Farkaš, Puljko i Haber preuzele trofej najboljih seniorki

Iako nakon prvog dana nismo bili u vodstvu (pomalo očekivano), drugi dan donio je uistinu sjajan povratak naše ženske ekipe na pobjednički tron i obranu naslova pobjednica u ženskom dijelu Kupa Hrvatske!

Iako smo ove godine osvojili još više bodova naspram prošle, borba za trofej bila je vrlo zanimljiva pa samim time i teža, ali naša ekipa djevojki uistinu se sjajno 'mobilizirala' i uspjela unatoč izostancima stići do velike pobjede. Zaslužile su je sa sveukupnim zbrojem od 388 bodova što je 28 njih više naspram drugoplasiranog AK Dinamo-Zrinjevac (360). 

Radi preglednosti članka nećemo za svakog navoditi broj osvojenih bodova, sustav se zna: 1. mjesto osvaja 12 bodova i gradacijom idemo do 12. mjesta gdje se onda osvaja 1 bod. Naravno kako u slučaju s manje od natjecatelja se negdje bodovi onda toliko ni ne dijele.

'Šareni' program za Haber Zelanto

Karla Puljko nije bila posebno inspirirana za ovaj vikend, al sam ulazak u ovo finale Kupa već nam je dovoljno značio u smislu nadomještanja Dore Filipović koja je otišla 'preko bare'. Karla je na 100m bila 6. s plasmanom od 13.06 dok je nešto bolje to izgledalo na 200m gdje je bila 4. vremenom 26.73.

U svojoj prvoj povratničkoj sezoni odradila je niz dobrih utrka, a ovdje je plasmanima osigurala jednu količinu bodova. Još je na 200m pripomogla i Wanda Haber Zelanto koja je trčala 27.76 za 6. mjesto. Treba uzeti u obzir kako je trčala nakon 400m prepone gdje je bila znatno bolja kao drugoplasirana u vremenu 1:06,50. 

Najbolja je Wanda bila na 400m 'glat' gdje pobjeđuje vremenom 57.05, bila je to utrka prvog dana. Prije toga je još trčala i 100m prepone, njezinih 16.23 vrijedilo je 6. mjesta.

Duplo dužu dionicu za nas je trčala Stela Poljanac, njezinih 2:23,55 ovdje je vrijedilo osvajanja 4. mjesta. 

Na 1500m trčale su samo 4 djevojke, a među njima snažnim finišem kroz zadnji krug presudila je Tina Šmid i donijela pobjedu s vremenom 5:11,10. 

Zapreke, hodanja i prepone za održavanje i prelazak u vodstvo

Zato je više natjecateljica bilo na 5000m, a tu su se od 3. do 5. mjesta poredale Matea Matošević, Katarina Vukančić i Ivana Grubišić čiji su rezultati iznosili 18:22,30, 19:01,84 i 19:50,84.

Disciplina u kojoj smo imali najveću 'žetvu' bodova bila je 3000m zapreke gdje smo osvojili njih čak 51! Iako su u ovoj utrci natjecateljice imale valjda najgore uvjete (potpuni potop tog trena), hrabro su naše cure trčale i odradile veliki posao.

Predvodila ih je direktorica i trenerica, Ljiljana Ćulibrk. Bila je jedina ispod 12 minuta, njezinih 11:52,17 vrijedilo je pobjedničke pozicije. Nakon toga slijede nam od 4. do 9. mjesta Sandra Šrut (12:30,54), Petra Jakopović (12:31,00), Klaudia Dešić (14:07,58), Lucija Babić (14:07,91), Laura Kutlić (14:24,82) i Maja Zečević (15:23,22). Velika rola ovih djevojki tijekom prvog dana da nam Dinamo ne 'pobjegne' predaleko s njihovim vodstvom.

Dešić, Kutlić, Zečević, Babić, Šrut, Jakopović i Ćulibrk

Istu dionicu samo bez zapreki očekivano je najbrža od Agramerki bila Matea Matošević u utrci brzoj 9:58,66 (2. mjesto), a svoj obol dale su i Katarina (10:18,76), Tina (10:44,47) i Ljiljana (10:45,50) poredavši se od 4. do 6. mjesta.

Ako su nam zapreke prvi dan spriječile 'odvajanje', onda je 5000m hodanje seniorki na startu drugog dana donijelo željeni prelazak u vodstvo koji smo još 'podebljali' s 400m prepone i nakon toga više nismo ispustili stvorenu zalihu.

U hodanju je očekivano rekorderka Ivana Renić bila najbrža (26:40,09), a blizu je bila i drugoplasirana Eli Pevec (26:46,97) s rezultatom sezone. Klara Krenek i Petra Štefanović produžile su do 3. i 4. mjesta vremenima 30:22,98 i 30:30,46 te Klaudia koja je uz zapreke pokazala i više nego dostatnu tehniku hodanja za 6. mjesto. 

Spominjući 400m prepone, već smo ranije rekli za Wandino 2. mjesto, ali nije ona bila jedina. Leonarda Farkaš, Ana Marija Kisegi i Izabela Grandi trčale su 1:11,09, 11:11,16 i 1:12,52 i tako se poredale od visokog 4. do 6. mjesta. 

Štefanac kao glavna na bacanjima

Lara Juriša odradila je sjajan posao za našu ekipu seniorki, počevši od pobjede na motki sa skokom od 3.60 (nakon čega nije više dalje ni nastavila), a onda je još dan poslije na skoku u vis sa skokom od 1.55m osigurala 5. mjesto. 

Iako je zadnjih par dana provela više u krevetu nego na nogama, Rea Vusić došla je napraviti jedan skok od 3.32 na dalju što zasigurno ne zvuči impresivno, ali 4. mjesto i 9 bodova je onaj dio priče koji je bitniji i koji se na kraju pamti. 

U bacanjima je očekivano naša najveća snaga bila Laura Štefanac i to posebno u bacanju diska i koplja gdje je bila naša jedina predstavnica. Na disku je postigla odličan plasman, a on je pobjednički jer se radi o 1. mjestu (38.23). 

Kladivo je ipak pripadalo drugim djevojkama, njima tri. Najdalje je bacila Gabrijela Grčević, osobni rekord od 37.20 je donio 4. mjesto, 31.27 Antonele Popko 6. mjesto i 27.10 Josipe Jambrek za 8. mjesto. 

Antonela je uz Lauru bacala kuglu. Popko je to najdalje tijekom nedjelje i potopa (ali djevojke nisu odustale što je za pohvalu) bacila do 10.32 za identičan plasman kao na kladivu dok je Laurina kugla letjela nešto dalje, do 11.85. 

U svojoj najboljoj disciplini, bacanja koplja, najdalje je bacila do 45.48 i tako bila drugoplasirana. Nema veze, tjedan prije, na mlađeseniorskom prvenstvu Hrvatske, bila je prva, tad je i više trebalo. 

Za kraj nam ostaju štafete gdje smo primarni cilj ostvarili, a to je da prije svega sve prođe u miru i da nemamo ispadanja i nepotrebno izgubljenih bodova.

Prvi dan se trčalo na 4x100m, a drugi 4x400m.

Tako je Agram I na kraćoj dionici bio 2. u sastavu Marta Ivkić, Ariana Baronica, Ana Marija Kisegi i Karla Puljko, a trčale su 50.78. Uspio je i Agram II (Ivona Jurišić, Leonarda Farkaš, Izabela Grandi i Karla Kovačić), njihovih 55.09 bilo je za 5. mjesto.

Nešto slično vidjeli smo i na 400m, za Agram I umjesto Baronice trčala je Stela Poljanac i vrijeme je bilo 4:08,16, a Baronica je prešla u Agram II umjesto Kovačić s ostatkom iste 'ekipe' za 4:17,97 i osvojenim 5. mjestom.

Sve čestitke ovogodišnjoj ženskoj ekipi što je zaista izvukla maksimum i unatoč ne posebno optimističnim prognozama stigla do već spomenute pobjede i obrane naslova. Za svaku pohvalu, bravo!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za seniore i seniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 16. i 17.9.2017.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook