Domaća natjecanja

U14 HRVATSKI REKORD Galić na 600m nadmašila rezultat star preko 24 godina!

Olja Galić i Lorena Bartaković Foto: AK Agram Olja Galić i Lorena Bartaković

U sklopu Hrvatske atletske lige sjever - 7. kola dočekali smo i jedan novi hrvatski rekord, i to za mlađe kadetkinje.

Olja Galić nakon višestrukih dobrih utrka u disciplini iz naslova dočekala je i onu 'prijelomnu'. Podsjetimo, niz je započeo u Novom Mestu 7. mjeseca kada je istrčala 1:36,49.

Dobru formu zadržala je i mjesec i pol dana kasnije u Rijeci početkom 9. mjeseca kada se izvan konkurencije trčalo i tada je rezultat bio 1:37,12. Dva tjedna poslije toga u finalu kadetskog Kupa stiže do osobnog rekorda od 1:36,40 da bi rujan zaključila s 1:36,78.

Izuzevši ovog zadnjeg rezultata, sve su to više manje bile solo-utrke i kada trčite tako konstantno možete očekivati jednu utrku najbržu od svih, ali za to treba imati i strpljenja. Olja je osim toga imala i volju te nije odustajala, a svoju utrku dočekala je u prvom vikendu 10. mjeseca te je istrčala bitno bržu utrku od ovih svih i s 1:34,82 postavila novi hrvatski mlađekadetski rekord! 

U samoj utrci jedno vrijeme je imala i podršku u liku Lorene Bartaković koja je bila tu da utrku i Olju odvede u pravom ritmu te je očigledno uspjela u tome što je također za pohvalu.

Tako je u povijest otišao i najstariji U14 rekord Hrvatske kada je ženski spol u pitanju, ovaj je još od strane Tine Gaćine stajao od daleke nam 1995. godine dok su svi ostali rekordi ove kategorije iz ovog tisućljeća. Sada će tako biti i u ovoj disciplini. Bravo za novu rekorderku!

Vikend prije održalo se i 6. kolo

Osim nje, nastupali su naši članovi i članice, i to ne samo u ovom 7. kolu, već i u 6. kolu tjedan prije.

Oba vikenda nastupale su sestre i brat Kozlinger u različitim disciplinama. Limač Igor je tako trčao 60m za 9.86 i sveukupno 17. mjesto. Skakao je i u dalj iz zone te bio 8. s 3.66. Poboljšanje je to u tjedan dana razmaka s obzirom da je prošlo kolo bio 17. s 3.37. Isto tako je tu trčao 300m za 55.36 i 15. mjesto.

Istu disciplinu (samo u uzrastu starijih kadetkinja) su trčale Nika i Lea, bile su 9. i 12. s vremenima 46.37 i 47.45. Lea je zato bolje skakala u dalj gdje s 4.62 stiže do 3. mjesta, a Nikinih 4.28 vrijedilo je 12. pozicije. 

Ovaj vikend su trčale 100m, Nika je s 13.85 osvojila 7. mjesto, a Lea 12. mjesto istrčavši 14.15. Na istoj dionici, samo s preponama, bile su jedna do druge praktički, 17.71 i 17.94 za 3. i 4. mjesto.

Vratit ćemo se još malo na prošlo 6. kolo gdje smo imali još predstavnika i predstavnica.

Tako je na 300m (limači) vrlo dobar nastup imao Luka Knežević koji je debitirao u svijetu atletike otprije mjesec dana i vidimo da se zasad lijepo snalazi. Istrčao je 49.17 za 3. mjesto.

Kod mlađih kadetkinja ovu disciplinu je Gabrijela Knežević bila 8. u vremenu 48.33, to nam je također jedno novo ime. Na 800m je Petra Keleković u kategoriji mlađih juniorki (iako zapravo mlađa kadetkinja) u cilj ušla s vremenom 2:33,35 za 6. mjesto, a tu je bila i Mihaela Milković koja s 3:01,75 zauzima 14. mjesto.

Tin Tumpić je ovu dionicu istrčao za 2:09,67 i lagano pobijedio.

Čestitamo svima!

Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook