U Zagrebu završnica ekipnog dvoranskog PH paralelno s Balkanskim dvoranskim prvenstvom u Istanbulu

Prije početka Foto: AK Agram Prije početka

I ovu subotu očekuje nas niz atletskih događaja i nadamo se što boljim ostvarenjima.

Tako nas u Turskoj, već tradicionalnom mjestu Prvenstva Balkana u dvorani, očekuje 26. izdanje na kojem bi od naših članova i članica trebali nastupiti Alen Kolar, Ivana Lončarek i Mateo Ružić.

Za Alena će ovo biti prvi, debitantski nastup u karijeri kada je ovo natjecanje u pitanju. A i disciplina, 60m.

S druge strane, Ivana Lončarek u novu utrku ulazi kao prošlogodišnja prvakinja i pobjednica, tada je trčala 8.13.

Na 400m je u 2020. Mateo Ružić bio petoplasirani u vremenu 47.79. Želimo im svakako još bolja ostvarenja i uspjehe, kao i svim ostalim članovima naše reprezentacije.

Turski atletski savez tradicionalno prenosi ovo natjecanje pa bi na njihovom kanalu trebao biti i live stream.

Imat ćemo ga i mi u Zagrebu na 3. kolu prve lige Ekipnog dvoranskog prvenstva Hrvatske gdje ćemo ujedno dobiti i konačni ekipni poredak gdje se nastavljaju borbe za 1., 2. i 3. mjesto.

Prvi pogled daje nam uvid da će ovo biti nominalno i najveće kolo do sada što je zapravo i logično s obzirom na to da nas idući tjedan najvjerojatnije očekuje pojedinačno seniorsko dvoransko prvenstvo gdje neće biti izvankonkurencijskih nastupa ili nastupa bez normi.

Ujedno i ovo Prvenstvo Balkana daje određeni utjecaj na natjecanje jer će neki klubovi ući s jednom vrstom hendikepa u smislu nenastupanja reprezentativaca pa bi to trebalo dati jednu dodatnu draž i zanimljivost u borbi za trofeje.

Preliminarne startne liste su jedno vrijeme dostupne na linku ispod objave.

Sretno svima!