13 Agramera i Agramerki za Varaždin i Ekipno prvenstvo Europe

13 odabranih Foto: Renato Branđolica/AK Agram/EA 13 odabranih

Krajem prošlog tjedna Hrvatski atletski savez objavio je listu odabranih za 2. rang ovog natjecanja koji će za našu atletiku ovaj puta biti poseban događaj s obzirom na domaćinstvo u Hrvatskoj tj. Varaždinu.

Tako će od naših atletičara i atletičarki u sljedećim disciplinama sudjelovati:

• Mateo Ružić (400m i 4x400m)
  • Sven Cepuš (800m i 4x400m)
  • Filip Svalina (3000m zapreke)
  • Petar Bratulić (5000m)
  • Filip Mrčić (skok u vis)
  • Alen Kolar (4x100m)
  • Jakov Vuković (4x400m)
  • Katarina Vukančić (3000m)
  • Sandra Šrut (3000m zapreke)
  • Ivana Lončarek (100m prepone i 4x100m)
  • Ana Šimić (skok u vis)
  • Lara Juriša (skok s motkom)
  • Dora Filipović (4x100m)

Isto tako, s obzirom na domaćinstvo, reprezentacija će imati nešto veći broj rezervi tako da unutar te kvote u stanju pripravnosti biti će i još jedna naša članica, Wanda Haber Zelanto, a u stručnom stožeru od naših trenera biti će Ljiljana Ćulibrk. Cjelokupnu listu možete pogledati u poveznici ispod našeg članka, a ona vodi na službene stranice HAS-a.

O nastupima koji slijede ovaj vikend ćemo opširnije u danima pred nama, a vrijedi istaknuti kako je natjecanje ove godine posebno izazovno radi promjena koje će uslijediti za iduće izdanje u 2021. godini.

Čestitamo svim odabranima na pozivima!