Domaća natjecanja

Rezultati kvalifikacija Kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje

Naše kadetkinje na startu 100m Foto : AK Agram Naše kadetkinje na startu 100m

Varaždin je bio domaćin ovogodišnjih kvalifiakcija za ulazak u finale Kupa Hrvatske gdje su naravno nastupali naši kadeti i kadetkinje.

Suprotno najavama, kiša u Varaždinu nije ometala natjecatelje i natjecateljice, samim time postojali su bolji uvjeti za postizanje što kvalitetnijih rezultata. Podsjećamo, kvalifikacije se održavaju u više regija, nakon čega će najboljih 12 dobiti novu priliku za finale u kojem će skupljati bod(ove) za svoj klub.

Kadetkinje

Dora Filipović nastavila je s dobrim rezultatima i plasmanima te je osigurala nove nastupe u finalu! Radi se o disciplinama 100m i 300m. Najuspješnija je bila na 300m gdje je pobjedila s 43.14 dok je za samo jedno mjesto bila slabija na 100m. Tamo je u cilj ušla s 13.18 i osvojila 2.mjesto. Nastavi li ovako, Dora bi mogla osvojiti puno bodova u finalu koje slijedi.

Na 100m nastupale su još Iva Šakić i Karla Anić. Iva je sveukupno bila osmoplasirana (13.96), odmah iza nje je Karla s rezultatom 14.18, ali ulogu su odigrale još manje vremenske jedinice. 

Nejednak broj naših atletičarki nastupio je na 300m. Nakon Dore najbolje plasirana bila je Ana Maria Kisegi na 7.mjestu s 46.57, a vrlo blizu nje su Iva Sobočanec kao devetoplasirana i Iva Šakić kao desetoplasirana. Šteta što se Ana Maria nije snašla na samom startu gdje je izgubila šansu za još boljim rezultatom dok je ozljeda spriječila Ivu Sobočanec da postigne još bolji rezultat.

Našim Agramerkama na 100m i 300m preostaje čekati rezultate ostalih regija.

Vrlo je izgledno kako ćemo na 600m u finalu gledati Mariju Hartl i Piju Ocvirk, drugoplasiranu s 1:43,76 odnosno trećeplasiranu s 1:44,56. Također dobre šanse ima i Ana Glavaš, ona je sveukupno osvojila 5.mjesto, a istrčala je 1:46,57. Uz njih tri nastupila je i Petra Đurđević, svoj nastup završila je sveukupno na 11.mjestu s istrčanih 1:54,85. 

Još jedna od onih koju ćemo sigurno gledati u finalu je Josipa Livaković, njoj je danas pripalo 2.mjesto na 2000m. U cilj je ušla s vremenom 7:19,46, a vrlo je zanimljivo kako su utrku završile samo mlađe kadetkinje. Ipak, za očekivati je da će u finalu nastupiti i koja kadetkinja, ali ova utrka pokazatelj je dolaska novih, još mlađih snaga. Izuzetno nam je drago da je Josipa jedna od njih.

Na 300m prepone svoju šansu u finalu tražila je Karla Anić. U konačnici je bila 6., trčala je 53.18 i ostaje joj pričekati rezultate iz ostalih regija.

S druge strane, Antonela Golobić, Klara Vanđelić i vrlo vjerovatno Katarina Štrk mogu biti sigurnije po tom pitanju. Antonela je još jednom odlično nastupila i u cilj na kraju ušla s 17:16,24. U borbi za 2.mjesto pobjedu je odnijela Klara s odhodanih 19:49,01. Visok plasman osvojila je i Katarina - 5.mjesto i 20:45,51.

Lara Jednačak, Tea Seletković i Natalia Štrkalj nastupale su na skoku u dalj. Najbolji plasman i rezultat imala je Lara, skočila je 4.40 i osvojila 5.mjesto. Točno deset centimetara slabiji rezultat imala je Tea, a to je vrijedilo 8.mjesta. Ostaje nam još za spomenuti nastup Natalije, njoj je pripalo 11.mjesto (4.13).

Možda ste primjetili kako na dalju nije bilo Lare Juriše, a razlog za to je vrlo jednostavan - nastupala je na visu i motki. Bila je poprilično uspješna, ostvarila je dvije pobjede! Na visu je za pobjedu uvjerljivo pobjedila sa 155cm, a još uvjerljivija bila je na motki sa 290cm. Nije ona jedina nastupala na visu, odmah iza nje 2.mjesto pripalo je Teji Seletković (140cm), a blizu nje je i Ema Glas sa samo 5cm slabijim rezultatom.

Čak četiri djevojke na kugli pokušale su izboriti finale i nadamo se kako će s objavom konačnih rezultata sve četiri i proći. Antonela Popko najmanje je upitna, bacila je 11.96 i pobjedila. Nakon nje najbolja je bila Ana Marija Bonić s 11.26 (3.mjesto), zatim slijedi Ana Šarić 10.71 (4.mjesto) i Laura Štefanac kao petoplasirana (10.50).

Ana Marija bila je blizu osobnog rekorda na kugli, ali zato je nešto kasnije popravila svoj osobni na bacanju diska, rezultat je 30.75 i vrijedan je današnje pobjede! Kasnije je stigla još jedna pobjeda, za nju se pobrinula Laura s također novim osobnim rekordom! Prijašnji osobni nadmašen je skoro za 2 metra, a današnji rezultat je 36.60.

Možda ćete primjetiti kako smo na sve tri bacačke discipline imali djevojke na prvom mjestu! Ostalo nam je još kladivo, koje se održavalo najranije i na kojem je Ana ubilježila još jednu pobjedu! Najbolji hitac danas je iznosio 35.63. Finale nije upitno, a vjerujemo kako slično možemo reći i za Antonelu, trećeplasiranu s 31.42. 

Sveukupno 4 pobjede u bacanjima koje pripadaju tehničkim disciplinama. Jednako tako tim disciplinama pripadaju i skok u vis i motka što nas dovodi do broja 6! Nitko sretniji od nas ako se nešto slično ponovi i za dva tjedna.

Još jedno finale sigurno će vidjeti naša štafeta na 4x100m, istrčani rezultat Agrama I (Lara Juriša, Dora Filipović, Karla Anić i Iva Šakić) je 53.39, tim vremenom osvojile su 2.mjesto. Šanse postoje i za šestoplasirani Agram II, Lara Jednačak, Ana Maria Kisegi, Ema Glas i Natalia Štrkalj istrčale su sveukupno 56.47

Kadeti

Vrlo zanimljivo moglo bi biti u konačnom poretku na 100m, stotinke će odlučivati za prolazak u završni krug. Ipak, vjerujemo kako drugoplasirani Ivan Ahlin s 12.06 može računati na prolazak dalje! Visoke plasmane i dobre rezultate postigli su Luka Kušina (4.mjesto - 12.20) i Jakob Franjo Kulić (5.mjesto - 12.21).

Lijepo je bilo vidjeti i Brunu Penezića, ovogodišnjeg peterostrukog mlađekadetskog prvaka koji se također odlično snašao u konkurenciji sa starijima. Sveukupno je bio sedmoplasirani s 12.45 i šanse za finale još postoje. Blizu su i Luka Buljan (9.mjesto - 12.55) i Marijan Turčić (11.mjesto - 12.68). Preostaje nam još za spomenuti također mlađeg kadeta Lovru Vlahovića koji se također istaknuo na natjecanju u Rijeci s brojnim medaljama. Ovdje je bio 15. (12.92), ali puno bolji bio je na 300m o kojima ćemo u jednoj od idućih rečenica. Filip Orlović bio je 18. s 13.04, ali on je još kadet i iduće godine. 

Na 300m je poprilično uvjerljivo pobjedio Jakob Franjo Kulić, u cilj je ušao s 38.70! Nakon njega ponovno slijede naši, i to dvojica - već spomenuti Lovro Vlahović i Kruno Marić. Lovro je bio drugi s 42.33 dok je Kruno odmah iza njega s 42.54. Nije tajna da stometraši trče i 300m, zato ponovno možemo spomenuti Filipa Orlovića na 5.mjestu s 44.89. Na 100m šanse za finale ne postoje, ali 300m ga definitinvo ne treba još otpisati. Nadamo se najboljem raspletu.

Vedran Muhar i Filip Svalina nastupali su na 1000m gdje su osvojili 4. odnosno 5. mjesto. Vedran je u cilj ušao s konačnim vremenom koje je glasilo 2:56,56 dok je Filip istrčao 2:59,26. Najduža utrka na ovom natjecanju je 3000m, tamo su nastupali Julijan Kralj, Zlatko Kožuhar i Maksim Marinov. Julijan je bio trećeplasirani (10:02,08), plasman odmah iza njega zauzima Zlatko s 10:36,03, a vremenski je vrlo blizu i šestoplasirani Maksim s 10:39,94. Nadamo se finalu za svakog od njih i novoj prilici za još boljim rezultatima.

Discipline s preponama za naš klub u ovoj konkurenciji trči Karlo Jednačak, trostruki kadetski prvak iz Rijeke. Na kraćoj dionici, 100m prepone vidjeli smo njegovu trku vrijednu 15.51 i 2.mjesta dok je očekivano još bolji bio na 300m prepone s 43.75. Na današnjem natjecanju taj rezultat vrijedio je 1.mjesta!

Na 3km hodanje vidjeli smo pravu malu dominaciju Agramera-hodača! Napeta je bila borba između Jana Vučkovića i Sandra Vugrinčića za 1.mjesto, ovaj puta je bio bolji Jan sa 17:16,38 dok je Sandro u cilj ušao sa 17:16,81. Novi dvoboj gledat ćemo za dva tjedna. Tamo ćemo sigurno vidjeti i Stjepana Mikulića, današnjeg trećeplasiranog s 19:43,27. 

Luka Kušina danas je pokazao zašto je trenutačno među najboljim kadetskim daljašima i pobjedio s 5.73! Ipak, prava borba ga očekuje u finalu. Tamo bi trebali vidjeti Ivana Sindičića, danas je bio 4. s najdalje skočenih 5.25. Ivanu ipak više odgovara kada se skače u 6, a ne 4 serije. Bruno Penezić se i ovdje dobro snašao kao mlađi kadet, skočio je 5.04 čime je osvojio 6.mjesto. Možda i njega budemo gledali u finalu. Nešto manje šanse za to imaju Ante Zuanović i Mario Šimunović. Ante je osvojio 9.mjesto (4.79), a Mario 10.mjesto sa 4.58.

Veće šanse Ante ima na visu, tamo je osvojio 6.mjesto s preskočenih 155cm. Identičan plasman s dalja ponovio je kadetski prvak u ovoj disciplini, Ivan Sindičić, danas je skočio 165cm. Najviše se istaknuo današnji pobjednik s preskočenih 170cm - Hrvoje Čukman! Prava je šteta što Hrvoje nije uspio zaliječiti slomljenu ruku radi čega je morao propustiti kadetsko natjecanje, sigurni smo kako bi tamo osvojio medalju. Sva sreća pa ima još jednu šansu iduće godine.

Kao i kod kadetkinja, odlične nastupe vidjeli smo na bacanjima. Najveće zasluge ima naš trio Luka Bulaja-Ermin Hasanović-Arijan Islami, ali naravno da ne zaboravljamo ni Karla Petkovića. Vidjeli smo dobre nastupe na kugli, disku i koplju i poprilično je realno očekivati kako će svi ponovno nastupati za dva tjedna kada je na rasporedu finale.

 

Krenimo od kugle, tamo se najviše istaknuo Luka, prebacio je 14m (točnije 14.07 - osobni!) i osvojio 2.mjesto! Odmah iza njega slijedi Ermin koji je bacao na razini dosadašnjih najboljih rezultata, danas je najdalji hitac bio 13.86. Arijanu je pripalo 4.mjesto s bačenih 13.19.

No znamo koja je Arijanova primarna disciplina, radi se o bacanju diska gdje je između ostalog i kadetski prvak. Danas mu je pripalo 2.mjesto s bačenih 50.96, trećeplasirani je Luka (43.18) i Ermin je na 4.mjestu s novim osobnim rekordom (41.62).

Toliko o kugli i disku, ostaje nam još za spomenuti 41.12 i 2.mjesto koje je osvojio Karlo na bacanju koplja. Karlo ima bolji rezultat od toga i priliku za dostizanje toga imati će za dva tjedna.

Današnje natjecanje zaključeno je sa štafetama na 4x100m gdje su naše obje štafete trčale dovoljno brzo za prolaz u finale. Najbrže vrijeme postigla je prva štafeta u sastavu Luka Kušina, Jakob Franjo Kulić, Karlo Jednačak i Ivan Ahlin s istrčanih 46.43! Nešto mlađa štafeta bila je Agram II, tamo su nastupali Luka Buljan, Lovro Vlahović, Kruno Marić i Bruno Penezić. Njihov plasman je 3.mjesto, a još bitniji rezultat 50.51.

Finale je na rasporedu za 16.9 (nedjelja), a najbolje kadete i kadetkinje ugostiti će Čakovec. Što se tiče službenih kompletnih rezultata, za očekivati je kako će Hrvatski atletski savez objaviti najboljih 12 vrlo brzo. Pratite našu stranicu i biti ćete pravovremeno obavješteni.

Čestitamo svima na današnjim postignutim rezultatima!

  • Natjecanje: Kvalifikacije kupa Hrvatske za kadete i kadetkinje
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 1.9.2012
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook