Radno i uspješno u 2020. godinu: Novogodišnje utrke u Varaždinu i Zagrebu

Kožuhar i Vukančić / Erenti i Žalac Foto: AK Agram Kožuhar i Vukančić / Erenti i Žalac

Svaki dan događa se nešto u svijetu sporta i atletike, tako i za Staru/Novu godinu, a u tome aktivno sudjeluju i naši članovi/članice.

Tako se nastupalo u Varaždinu na 42. Novogodišnjoj utrci, a u Zagrebu se na Savskom nasipu trčala "Nova na Savi".

Od hrvatskih predstavnika najbolji u Baroknom gradu bili su upravo Zlatko Kožuhar i Domagoj Jakopović istrčavši 13:57 i 14:32, a u sveukupnom poretku zauzimaju 3. i 4. mjesto. Inače, distanca koja se trči je 4600m.

Katarina Vukančić također je bila najbrža Hrvatica na istoj dionici s 15:28 dok je sveukupno bila drugoplasirana. U pauzi do povratka na drugi dio godine studija u SAD tu nam je i Tina Šmid koja s točno istrčanih 18 minuta osvaja sveukupno 7. mjesto.

Utrka je po običaju startala točno u ponoć dok ona u Zagrebu na 5km je krenula 12 sati kasnije, u podne.

Rezultate po pitanju vremena nemamo, ali znamo da je Bruno Erent i ove godine ostvario pobjedu dok je nastupala i naša trenerica Antonija Žalac kojoj je u ženskoj konkurenciji pripalo 2. mjesto.

Čestitamo svima i želimo puno uspjeha u Novoj godini!