Prva u klupskoj povijesti: Štefulj prvakinja Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze!

Na proglašenju Foto: AK Agram Na proglašenju

Svake godine u našem klubu napravimo iskorak u određenim segmentima i natjecanjima, pa tako i onima u djelu izvanstadionske atletike.

Tako je ove godine došao red na Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju na duge staze. Glavna razlika između osnovnog i ovog je upravo u ovom nastavku "duge staze".

Dionica je bila Ivanec-Novi Marof tako da je to na kraju ispao jedan maraton (i malo više od toga) u poprilično brdovitom uvjetima.

Teško da u ovom trenutku za to u našem klubu postoji bolja opcija od Ane Štefulj, prvakinje Balkana u maratonu, a i cure koja se itekako dobro snalazi u ovoj inačici trčanja u prirodi.

Pokazala je to i na ovom natjecanju pobijedivši više nego uvjerljivo s 4:07:14! Prednost ispred drugoplasiranih i ostatka konkurencije veća od 20 minuta što dovoljno govori koliko je Ana dobra ovdje bila.

Naravno, respekt ide svakom sudioniku utrke jer ovo je sve samo ne jednostavno natjecanje.

Dobro se snašao i Bojan Kuljić u muškoj konkurenciji koji s 4:12:05 stiže do 11. pozicije.

Tako smo dočekali i našu prvu prvakinju na ovom natjecanju, nadamo se kako će u budućnosti biti još prilika za ovakvim izvanserijskim pothvatima. Čestitamo!

• Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju
  • Mjesto: Ivanec