Domaća natjecanja

Nikad više medalja na kadetskom i mlađekadetskom prvenstvu Hrvatske uz nove naslove Balenović i Pevec

Dokaz sinergije hodanja i trčanja - Eli Pevec Foto: AK Agram Dokaz sinergije hodanja i trčanja - Eli Pevec

Iako se zapravo radi o dva odvojena natjecanja, njihovo održavanje u istom trenutku često se može protumačiti kao jedno.

U tom kontekstu svakako je za istaknuti rekordan broj od čak 39 medalja među kojima je najviše onih srebrnih (17) pa slijede brončane (14) uz naravno, zlatne (8).

Veseli raznolikost i disperzivnost u nizu disciplina što je ujedno i sjajna najava za kadetski Kup Hrvatske koji nam je na rasporedu za malo više od dva mjeseca. No otom-potom, posvetimo se drugom danu ovog natjecanja.

Nove medalje kod mlađih kadetkinja

Mlađa kadetkinja Eva Mačković nastavila je upotpunjavati svoju bogatu kolekciju medalja. Ponovno je stiglo jedno srebrno odličje, ovaj puta na 200m gdje je prvi puta nastupala i istrčala jako dobrih 26.52!

Nakon nje je najbolje plasirana bila Beata Bujdo na 6. mjestu (27.66), a pamtimo i nastupe Tije Hajnić (37. mjesto - 31.34) i Kaje Dupor (41. mjesto - 31.79).

Na 600m je najbrža od Agramerki bila Ana Petrović istrčavši 1:46,77 čime joj je pripalo 4. mjesto. Iduća je Josipa Molnar kao sedmoplasirana (1:49,66) te Lara Jurić i Nika Obajdin na 13. i 14. mjestu s vremenima 1:54,11 te 1:54,44.

200m prepone nam je donijelo 6. mjesto Anje Tvrtković u vremenu 32.50, dobar debitantski nastup. 

Lijepu prezentaciju skakanja u vis imala je Ana Kardum preskočivši 147cm čime je osvojila srebrnu medalju! Već ranije je osigurala medalju (kada je preskočila 138cm), a broj pokušaja je odredio njezin sjaj. Prve nastupe s preskočenih 130cm pamtit će Sara Sokol i Korina Piščetek.

Ugodno iznenađenje je bila Lucija Leko sa hicem od 12.24 čime je zaslužila srebrnu medalju! Nadmašen osobni rekord za skoro 2 metra...

Mlađe kadetkinje su kraj zaključile sa još jednom medaljom, štafeta u sastavu Ana Kardum, Anja Tvrtković, Beata Bujdo i Eva Mačković istrčala je 1:53,32 čime su se 'okitile' brončanim odličjima!

4x200m mlađe kadetkinje štafeta

Raznoliko i kod mlađih kadeta

Utrka 200m kod mlađih kadeta nam je donijela najboljeg Agramera u liku Marka Oreškovića s istrčanih 27.27, a tu su još bili i Filip Markus (28.55) te Leon Ladiš (30.95). 

Marko je skakao u dalj i prešao granicu od 5 metara, najdalji skok je bio izmjerenih 5.02. Bruno Di Giusto je bio 11. (4.70), Lovro Fulgosi 18. (4.46) i Jan Kolić 21. (4.14). 

Trostruko duža dionica je donijela pravu dramu u finišu gdje je Ivan Vukančić za samo tri stotinke ostao bez zlatne medalje, ali drugi, onaj bolji i optimističniji pogled nam nudi da je sa za njega vrlo dobrih 1:39,67 postao doprvakom Hrvatske u ovoj disciplini!

Zato su nove medalje stigle na 200m prepone, srebro je pripalo Bruni Di Giustu sa 31.33, a jučerašnji zlatni hodač, sada preponaš, Mateo Jurišić osvaja broncu u vremenu 31.51.

Svoju utrku istrčao je i Jan Kolić kao petoplasirani u vremenu 35.62. 

Kao i njihove kolegice, mlađi kadeti su svoju utrku 4x200m završili s medaljama na postolju. Pripala su im ona srebrnog sjaja, 1:53,36 je rezultat koji je trebao postići.

4x200m mlađi kadeti

Uzgred rečeno, prilikom proglašenja hukanje od strane opravdano diskvalificirane štafete Slavonije-Žito (koja je zasigurno tu štafetu bila najbolja, ali na koncu u nekoj drugoj disciplini, ne 4x200m) nije nešto što možemo pozdraviti.

Nekorektno, nepotrebno i na koncu, pomalo degutantno. No to ide na čast onima koji su to radili tijekom proglašenja, ali glupih pojedinaca uvijek ima. Mateo Jurišić, Bruno Di Giusto, Filip Markus i Marko Orešković su ipak zaslužili suprotnu reakciju, a to je pljesak za njihov uspjeh. 

Kadetkinje

Stotka je ponudila 4. mjesto Eme Vukadin, prvo je u kvalifikacijama istrčala 12.99 za 5. mjesto, a onda u finalu to malo poboljšala sa 12.95. Uz nju je ranije s nastupom završila desetoplasirana Hana Ostojić u vremenu 13.19. 

Sreća nam se osmjehnula na utrci od 600m, a njeno ime je Eli Pevec koja možda prvi dio utrke djelovala defenzivnije nastrojena, ali za razliku od utrke otprije mjesec i više dana kada je malo zakašnjelo krenula u završnicu, ovaj puta to nije bilo tako.

U završnim metrima je ostala stabilna i završila svoju sjajnu utrku u vremenu 1:36,15, novi osobni rekord i novi naslov kadetske prvakinje Hrvatske! Malo tko se može podičiti hodačkim i trkačkim naslovom najbolje, ali Eli može.

Nakon nje ciljem prolazi Tina Šmid sa 1:40,13 na 7. mjestu koja je hrabro krenula, ali nije uspjela izdržati ritam utrke. Nedaleko nakon toga svoje 9. mjesto osvaja Lea Glas sa 1:44,32 dok je Borna Mohač istrčala 1:49,59 za 15. mjesto. 

Na 300m prepone je svoj nastup ubilježila Marta Ivkić, 51.44 za 8. mjesto. 

Prije toga je druga Marta, Bošnjak, poboljšala svoj osobni rekord na skoku u vis s preskočenih 162cm čime je zaslužila srebrnu medalju. Klara Blažević je bila na razini odnosno visini svojih najboljih ovosezonskih skokova sa 156cm (5. mjesto), a na 7. mjestu dobar nastup pamti Lea Babić, također sa osobnim rekordom od 150cm. 

Titulu favorita opravdala je Marija Balenović sa sigurnom pobjedom u bacanju kugle kao jedina s hicem preko 13 metara, točnije 13.04! Uspješan vikend za Mariju, ona je ujedno i statistički najbolji pojedinac našeg kluba sa dva osvojena zlata i još jednom broncom. 

Marija Balenović, prvi dan proglašenja

Uz nju je bacala Nada Cindrić, 8.38 je vrijedilo 9. mjesta. 

Kadetkinje su se očito ugledale na mlađe kadetkinje s obzirom na to da i one osvajaju brončanu medalju, samo na štafeti 4x300m. Marta Bošnjak, Marta Ivkić, Ema Vukadin i Hana Ostojić su osvojile 3. mjesto u vremenu 2:57,64. 

Kadeti

Luka Dubajić je bio naš najbrži stometraš istrčavši u kvalifikacijama 12.05 čime je izborio izravan plasman u finale. Tamo mu se još pridružio Krešimir Ivković (12.28), a dalje nije išao Luka Čurković kao 12. u vremenu 12.46. 

Finale je za većinu donijelo nešto sporije utrke, Luka je na koncu bio četvrtoplasirani sa 12.23 dok je Krešimirovih 12.53 vrijedilo 6. mjesta. No vrijedi istaknuti kako je Dubajić tek prvu godinu stariji kadet i nastavi li u ovom smjeru, čekaju ga još ljepše stvari...

Na 3000m Bruno Rožman svoju utrku završava kao 5. u vremenu 10:26,90, a od 9. do 12. mjesta su se poredali Antonio Belas (11:49,10), Josip Josipović (12:05,27), Klaudio Strahonija (12:28,20) i Nikola Renić (13:33,77).

Novu broncu nakon 100m prepone na 300m prepone osvaja Antonio Frančić utrkom brzom 42.79 koja mu je ujedno bila i prva ovosezonska. 

Uz ovaj lijep uspjeh je skakao u dalj gdje je najdalje izmjereno 5.61 iz prve serije. Logično, nakon ove utrke umor je ipak bio prisutan i malo je bilo problema sa zaletom.

Nije bio jedini, Lovro Obajdin je skočio 5.47 za 7. mjesto, a Krešimir Ivković 5.28 za 13. mjesto. Ivor Nagl ovdje nije uspio ubilježiti ispravan skok, dok je Vili ostao na korak do medalje za samo jedan centimetar skočivši 5.73. 

Na 300m prepone ne zaboravljamo Zvonimira Ćurića sa 45.12 na 6. mjesto uz nes(p)retno diskvalificiranog Obajdina. 

Dobar nastup u bacanju diska je iza Viktora Veića, štoviše, nikad ovako nije bacao daleko i samim time postigao je tu osobni rekord. Najbolji rezultat je bio 51.92 i time nakon bronce u kugli stiže do srebra u ovoj disciplini!

Damir Katadžić je bio šestoplasirani (36.85), Luka Mateljić osmoplasirani (29.32) i Luka Biošić devetoplasirani (27.19). 

Ugodno iznenađenje Katadžić

Damir je zato na svoje došao u bacanju kladiva s osvojenim srebrnim odličjem! Izmjereni hitac doprvaka bio je 35.33, čak nije bio ni daleko od zlatne medalje, unutar 30cm.

Uz spomenutog medaljaša, četvrtoplasirani je bio Roko Malenica (32.88) i šestoplasirani Nino Kolić (24.21). 

Kakav bi to kraj kategorijskog natjecanja bio da ne osvojimo još jednu štafetnu medalju? Luka Dubajić, Krešimir Ivković, Antonio Frančić i Lovro Obajdin su srebrni na 4x300m, a zaslužili su svoje medalje istrčavši 2:39,96. 

Drago nam je da je drugi dan u Varaždinu protekao bez vremenskih nepogoda i sa zadovoljstvom možemo reći kako su uvjeti bili zadovoljavajući i regularni za nove medalje koje su osvojene.

Čestitamo svim našim mladim članovima i članicama na svim postignutim uspjesima u ova dva dana! Za mnoge je ovo tek početak i vjerujemo da njihovo vrijeme tek dolazi... Svima šaljemo velike pohvale, bravo!

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za kadete i kadetkinje te mlađe kadete i kadetkinje
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 26.6.2016.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook