Domaća natjecanja

Nastavak veličanstvenih štafetnih nizova: Seniori suvereni prvaci Hrvatske na 4x100m i 4x400m! (VIDEO)

Zlatni dečki Foto: Renato Branđolica Zlatni dečki

Ako je što sigurno, pouzdano i sjajno funkcioniralo na državnom prvenstvu Hrvatske najveće (seniorske) razine, to su zasigurno naši dečki u štafetnim utrkama na disciplinama 4x100 i 4x400 metara.

Kolar potvrdio sjajnu formu, kako pojedinačno tako i štafetno

Tako smo prvi dan natjecanja zaključili na 4x100m u sastavu Jakov Raguž, Luka Ćosić, Dominik Krešo i Alen Kolar koji je istrčao vrijeme 41.70 i tako uvjerljivo pobijedio za 3. uzastopni naslov seniorskih prvaka Hrvatske!

Inače tijekom dana su Ćosić i Krešo čekali isključivo ovu štafetu dok su Raguž i Kolar trčali na 100 metara.

Bili su to odlični nastupi, Alen je i na domaćem terenu pokazao da Andorf nije bio slučajnost i nakon kvalifikacijskih 10.77 trči još bržih finalnih 10.69 čime zaslužuje svoje novo srebro i ponavljanje prošlogodišnjeg uspjeha, ali ovaj puta s bitno kvalitetnijim rezultatom!

Jakov je nakon višemjesečne pauze i (po)laganog vraćanja na natjecanja istrčao kvalifikacijskih 11.19 i finalnih 11.22 za 7. mjesto čime je pokazao da je spreman za štafetu.

Tako je i funkcioniralo, dobro je krenulo s njegovim startom, sama izmjena njega i Luke je bila više nego sigurna da bi još bolju vidjeli tamo između Luke i Dominika te  na zadnjoj izmjeni Dominik Alenu donosi lijepu prednost koju je on samo dodatno povećao za inače 2. najbrži rezultat u povijesti našeg kluba kada je ova disciplina u pitanju!

Jakov je nakon višemjesečne pauze i (po)laganog vraćanja na natjecanja istrčao kvalifikacijskih 11.19 i finalnih 11.22 za 7. mjesto čime je pokazao da je spreman za štafetu.

Tako je i funkcioniralo, dobro je krenulo s njegovim startom, sama izmjena njega i Luke je bila više nego sigurna da bi još bolju vidjeli tamo između Luke i Dominika te  na zadnjoj izmjeni Dominik Alenu donosi lijepu prednost koju je on samo dodatno povećao za inače 2. najbrži rezultat u povijesti našeg kluba kada je ova disciplina u pitanju!

I ove godine dva sastava na postolju 4x400m

Drugi dan smo prije 4x400m čekali da vidimo kako će proći utrke na 200 metara. Tu je nažalost Ćosić prisilno ranije završio radi ozljede pa je samim time završila i ideja o 3 štafetna sastava nakon čega smo se adaptirali na 2.

Od nastupa je iz predostrožnih mjera odustao i Jakov, a (pre)motivirani Krešo 'zaradio' je diskvalifikaciju radi preranog starta pa smo ostali na Kolaru i Marku Oreškoviću.

Ipak, nastavak sjajne forme potvrdio je Kolar koji je istrčao novih najbržih 200 metara u životu i prošlogodišnjih 21.86 zamijenio je s 21.68! Kada je Alen u pitanju, često se mijenjaju redoslijedi znamenki kod stotinki na bolje. Dobro je to izgledalo, posebno ubrzanje koje je dobio u ravnini. 

Marko je trčao na razini osobnog rekorda, samo par stotinki sporije, a ovako je to bilo 22.29 za 5. mjesto.

No on je ionako bio važniji za štafetu i 4x400 metara.

Nakon svojevrsnog nedavnog kiksa na juniorskom prvenstvu Hrvatske nismo ništa prepustili slučaju i u Agram I uvrstili Krešu, Svena Cepuša, Jakova Vukovića i Oreškovića dok je i Agram II bio (možemo reći sada već i tradicionalno) kvalitetan s Lukom Grubišićem, Zvonimirom Ćurićem, Mateom Kovačićem i Kolarom.

Od početka su dečki krenuli bespoštedno i uspješno ponovili prošlu godinu osvojivši zlatno i brončano odličje!

Tako je Agram I trčao 3:14,96, a Agram II 3:20,93. Spomenimo da je ovo 7. uzastopno zlato i pobjeda na seniorskom prvenstvu Hrvatske kada je 4x400m u pitanju, bravo!

Veseli da i ove godine imamo dva sastava na postolju, a među ovim sjajnim trkačima lijepo je bilo vidjeti i Matea Kovačića koji je nakon 4x200m na Prvenstvu Hrvatske u štafetama sada pokazao da ima još baruta u njemu i na duplo dužoj dionici te bude li toliko željenog zdravlja da bi ga iduće godine mogli vidjeti u još kvalitetnijim i češćim izdanjima.

Čestitamo Agramerima na sjajnim rezultatima, kako pojedinačno tako i štafetno!

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 8.-9.8.2020.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook