Domaća natjecanja

NASTAVAK ČUDESNOG NIZA Mladi Agrameri i Agramerke do 9. uzastopne pobjede na kadetskom Kupu Hrvatske! (VIDEO)

Dio ovogodišnje pobjedničke generacije na okupu Foto: AK Agram Dio ovogodišnje pobjedničke generacije na okupu

Naspram prošle godine došlo je do male promjene odnosno zamjene u poretku - kadeti su se vratili na 1. mjesto dok su kadetkinje završile na 2. mjestu, ali s velikim brojem bodova tako da u konačnici za razliku od prošlogodišnje napete sveukupne pobjede ove godine je bilo bitno manje dramatičnije u istome.

Tako smo sveukupno osvojili čak 388 bodova i ispred smo ASK Splita (266,5) i Slavonije-Žito (248) dok su kadeti (206) bili ispred Slavonije i Dinama, a kadetkinje (182) se pozicionirale između ASK-a i Slavonije.

Natjecanje se nakon 12 godina održalo u Zagrebu te je standardno unatoč 9. mjesecu bili nekoliko lijepih pojedinačnih ostvarenja, uz ovaj završni ekipni kojim ponovno možemo biti izuzetno zadovoljni.

Tako su nakon prošle godine kada su kadetkinje 'izvukle' veći dio tereta u borbi za trofeje ove godine kadeti preuzeli veći dio tereta i u jednoj kvalitetnoj sinergiji izvukli ponovno odličan rezultat.

Orešković dvostruki pobjednik

Marko Orešković očekivano je bio lider ovogodišnje generacije kadeta i to s dvije pojedinačne pobjede! Prva je stigla na 100 metara s još jednom brzom utrkom za njega u vremenu od 11.44. Da ne bi sve ostalo na njemu imali smo još dva finalista u liku Brune Pereca i Nikole Dana Petića koji su trčali 12.08 i 12.46 za 7. i 11. mjesto.

Orešković je ovime ponovio prošlu godinu kada je također pobijedio na 100 metara, ali je sada tome pridodao i pobjedu na 300 metara. I to na najbolji mogući način, u solo utrci stigao je do svog novog osobnog rekorda koji sada iznosi 35.69!

Na 1000 metara svoju rekordnu utrku trčao je Tin Tumpić, i to je imao sjajan 'finiš' gdje je u posljednjem metrima utrke gdje je uspio poboljšati svoju poziciju i završiti utrku kao trećeplasirani.

Kožul najbolji na hodanju

U dsiciplini 3000m ovaj puta nismo imali predstavnike, ali smo to zato debelo iskompenzirali na hodanju gdje smo imali sjajan odaziv u liku čak 7 hodača koji su odlično nastupali u ovoj disciplini.

Prvo to vrijedi za Niku Kožula koji je opravdao ulogu favorita ovdje i pobijedio s 19:02,07, a blizu je bio i povratnik Bruno Di Giusto s 19:06,34. Jakov Barun imao je odličnu završnicu u posljednjih 100 metara s 3. mjestom (21:44,35), a odmah iza njega nastavio se niz s Edmondom Dobrunom i Jakovom Biklićem u vremenima 21:47,88 i 21:51,16 koji zauzimaju 4. i 5. mjesto. 

Nije sve ostalo na tome, Vito Perše odhodao je svoje za 22:15,79 i bio sedmoplasirani te je uspješno unutar limita od 24 minute svoju utrku završio i Vid Berković za 8. mjesto i 23:34,71.

Lukas Sečen nastupao je u dvije discipline, taman je završio sa skokom u dalj gdje je bio 8. sa skokom od 5.17, a 100m prepone istrčao za 16.47, 9. mjesto i novi osobni rekord.

U zanimljivom setu disciplina u ovom finalu bio je Adrian Fučkala koji je nastupao na 300m prepone i bacanju kladiva. Na preponama je bio sveukupno sedmoplasirani istrčavši 47.02, također svoje najbolje vrijeme. Identičan plasman ostvario je u bacačkoj disciplini s hicem od 21.75.

Jelić još jednom pobjednički i rekordno

Skok u vis ponudio nam je novu pobjedu i novi osobni rekord Tina Jelića koji je to učinio preskočivši 1.79m iz trećeg pokušaja. Inače je i visinu prije stigao do "PB"-a, ali nije se zadovoljio s centrimetrom poboljšanja već je nastavio dalje.

Dvije godine mlađi Goran Šustek također se odlično snašao na ovom natjecanju i također poboljšao osobni rekord za 4cm preskočivši 1.64m. Time je zaslužio 4. mjesto.

U bacanju kugle Jan Ferina i Luka Piljac pozicionirali su se na 6. i 7. mjesto ostvarivši najdalje hice od 11.84 i 11.39, zanimljivo, obojica u istoj, 3. seriji.

Kladivo je nešto drugačije letjelo za njih dva te je tu bio bolji Luka s 33.13 za 4. mjesto dok Janu pripada 8. mjesto zahvaljujući 21.32.

Nisu bili jedini kladivaši, Hrvoje Šaravanja bio je petoplasirani s hicem od 25.52 čime je zaslužio 5. mjesto, a svoju rolu odradio je i Andrija Milanović s 17.18 za 9. mjesto.

Spomenuti duo bacao je i disk, Hrvoje je bio 7. s najdaljih 33.14, a Andrijinih 20.49 vrijedilo je 10. mjesta.

Na štafetama 4x100m se pokazalo zašto je dobro imati dva, a ne samo jedan sastav. Onaj nominalno prvi s Adrianom Fučkalom, Bruno Perecom, Nikolom Danom Petićem i Markom Oreškovićem iz izmjene u izmjenu je pomalo i nepotrebno žurio-griješio, ali na kraju su uspjeli završiti utrku s 53.30 za 8. mjesto dok je Agram II s Goranom Šustekom, Lukasom Sečenom, Tinom Jelićem i Haoxijem Chenom stigao do 51.92 i 6. mjesta. 

Galić suvereno do 1. mjesta novim osobnim rekordom

Ženskih 100m donijelo nam je nastup Vite Penezić na razini ovosezonskih utrka gdje je s 13.04 bila najbrža u svojoj skupini, a sveukupno bila sedmoplasirana.

Još bolja prije toga plasmanom je bila na dalju gdje je stigla do osobnog rekorda sa skokom od 5.17, a i kasnije je to ponavljala sa skokovima preko 5 metara.

Na 300m je Valentina Perić istrčala utrku za 44.30 i tako zauzela 9. mjesto. 

Olja Galić nastavila je sa svojim sjajnim utrkama kroz zadnje vrijeme, a sada već možemo reći i konstantnim s obzirom na 1:36,40 i da je pružila vrlo slične utrke u par stotinki razlike, ali ova je do sad i najbrža tako da novom pobjedom završava ovu utrku i samo se dodatno približava mlađekadetskom rekordu Hrvatske u ovoj disciplini, ostalo je još 15 stotinki razlike.

Ovdje je do bodova stigla i Lorena Gabrić, 1:46,61 donijelo joj je 9. mjesto. 

Bartaković sukladno ulozi favorita - pobjedom

Zato je Lorena Bartaković na 2000m pružila utrku sličnu onoj prije 4 mjeseca u Zagrebu na našem mitingu, bila je neznatno sporija od 6:34,59, ciljem prolazi s 6:37,59 i potvrđuje svoju pobjedu i status reprezentativke!

Nije bila jedina naša trkačica ovdje, Magdalena Ivić i Jona Tomić probile su se do 8. i 9. mjesta istrčavši nova svoja najbrža vremena (7:26,89 i 7:27,78), a do boda je stigla i Karla Herceg s 7:52,21.

Najduža disciplina dana održala se ranije, kao i za kadete, kadetkinje također hodaju 3000m, a ovdje su najbolje bile Mia Marek i Lana Švarbić kao 1. i 2. rezultatima 17:30,36 i 17:30,36. Držala se jedno vrijeme ta grupa u kojoj je bila ovdje trećeplasirana Iva Vranić (17:41,48) kao i četvrtoplasirana Zana Redžebašić (17:30,36) koja je to osigurala u posljednjih 20ak metara. 

Nije to bilo sve, Nika Hajnić je dohodala kao 8. (19:43,06), Katarina Vidmar (19:50,93) kao 9. i Tiziana Petrak 10. (19:58,70).

Na 300m prepone Carmen Heinrich je istrčala utrku brzu 50.65 (osobni rekord) za sveukupno 7. mjesto, a šteta je bila što smo u toj utrci ostali bez Anje Tvrtković koja je završila istu, a kasnije onda odjavljena za 100m prepone.

Skok s motkom donio nam je novi napredak Lucije Čanić koja je svojim rekordnim skokom od 2.70 stigla do 3. mjesta. Bilo je tu problema na 2.60m, ali u trećem pokušaju je uspješno rješila navedeno i onda odmah u prvom još 'čišće' preskočila spomenutih 2.70 metara.

U bacanju kugle Laura Vinkešević zauzela je 4. mjesto s 11.61, a 9.94 Lucije Matić donijelo nam je 10. mjesto.

Disk je prošao još bolje radi Laurinog 2. mjesta s 32.01 za novi najdalji hitac karijere, a i Lucija je ostvarila bolji plasman 7. mjestom za 27.21.

Pendić bez 'šokova' ove godine, uvjerljivo najbolja

Lucija Pendić sve je potencijalne brige u bacanju kladiva riješila s 50.12 odmah u prvoj seriji, hitac vrijedan pobjede i 1. mjesta te svojevrsnog iskupljenja nakon prošlogodišnjeg šoka kada na ovom natjecanju nije uspjela baciti nijedan ispravan hitac.

Pridodala joj se Nika Brdal kao devetoplasirana s 20.42, njezin najbolji hitac iz 3. serije.

Nastup kadetkinja zaključen je na 4x100m, Agram I (Ana Krišto, Valentina Perić, Carmen Heinrich i Vita Penezić) istrčale su 52.12 za 6. mjesto, a Agram II (Vanja Frančić, Nika Marković, Karla Puntarić i Marija Filipović) 55.67 za 10. mjesto.

Tako smo zaključili još jednu uspješnu seriju Kupova Hrvatske, podsjetimo, tjedan prije ovog uspješno smo podigli trofej najboljih u seniorskoj konkurenciji, a sada to napravili i na ovom 'najmlađem' Kupu.

Ujedno je ovo natjecanje bilo ogledno natjecanje za kadetsku reprezentaciju Hrvatske koja iduću subotu  putuje u Ptuj (Sloveniju) na međunarodni susret, a izvjesno je da ćemo ponovno imati još jednu reprezentativnu generaciju.

Čestitamo svima koji su pridonijeli navedenom uspjehu od naših mladih atletičara, atletičarki do trenera i trenerica, nastavljamo dalje i težimo novim uspjesima i u idućoj "Kup" godini!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za kadete i kadetkinje
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 21.9.2019.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook