Domaća natjecanja

Mladi Agrameri i Agramerke na 2. kolu Hrvatske atletske lige sjever

Koliko to uvjerljivo može na 60m biti - Lara Jurčić Foto: Nikola Di Giusto Koliko to uvjerljivo može na 60m biti - Lara Jurčić

Nakon 1. kola krajem travnja, 2. kolo Hrvatske atletske lige sjever također se održalo u Varaždinu. Nastupali smo kod mlađih kategorija, a starije ovaj puta propuštamo s obzirom na to da je za njih Otvoreno prvenstvo Zagreba koje se održava također na današnji dan.

Limači i limačice

Lara Jurčić ponovno je bila najbolja u svojoj kategoriji limačica 2006. godište, ovaj puta umjesto pobjede na 200m ostvarila ju je na 60m s 9.74! Sveukupno u cjelovitoj dobnoj kategoriji dobro je plasirana, pripalo joj je 13. mjesto.

Vremenski je blizu bila Nika Kozlinger s istrčanih 9.85, a to je u konkurenciji limača 2005. godišta vrijedilo medalju brončanog sjaja! Sveukupno je bila 16. Još bolja bila je na skoku u dalj (zona), u 2005. godištu je njezinih preskočenih 3.41 drugi najbolji rezultat, a sveukupno je u prvih deset. Na 400m je nastupala još jedna Kozlinger, imena Lea, uspješno je završila utrku s 1:35,50 (27. mjesto).

Kod limača očekivano je svoj pobjednički niz nastavio Marko Orešković i u cilj ušao u vremenu 8.53 čime je sveukupno uvjerljivo pobijedio! Drago nam je kako se u tom vrhu uspješno i dalje drži Bruno Di Giusto, za medalju je danas ovdje trebalo trčati ispod 9 sekundi, a on je to 'debelo' premašio s 8.83, 3. najbrži rezultat i brončana medalja.

Na skoku u dalj još bolji poredak za nas, točnije, najbolji mogući. Marko je pobijedio sa 4.67, a odmah na 2. mjestu pozicionirao se Bruno skočivši 4.36! Sjajan duo su njih dva, nema što.

Mlađi kadeti i kadetkinje

Beatu Bujdo do sada smo gledali na disciplinama malo kraćeg trajanja, a danas je to bilo drugačije s obzirom na nastup na 600m. Pružila je dobar nastup i s 1:50,54 osvojila 3. mjesto!

Na 60m Mateo Jurišić i Lovro Fulgosi trčali su brže od 9 sekundi, završili su svoje utrke za 8.95 i 8.96 te se tako poredali na 8. i 9. mjestu. Njih dva okušali su se još na vortexu, Lovro je bacio 38.50 i bio 11., a 31.81 Matea vrijedilo je 13. mjesta.

U ovoj sezoni na mlađekadetskom prvenstvu Hrvatske uvedena je disciplina 200m prepone i samim time se to sada održava i u HALS-u za mlađe kategorije. Prvi iz našeg kluba kojeg smo testirali u ovoj disciplini je Ivan Vukančić, istrčao je dobrih 33.39 za njega i pozicionirao se na 4. mjestu.

Na 4x100m imali smo 'miješanu' štafetu koja je iz tog razloga nastupala izvan konkurencije. Mlađi kadeti Lovro, Ivan i Mateo uz limača Marka zajedno su istrčali 53.66 bez službenog plasmana, ali vrijeme jasno pokazuje da su prvi stigli u cilj.

Čestitamo svima!

  • Natjecanje: Hrvatska atletska liga sjever - 2.kolo, mlađe kategorije
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 16.5.2015.
Ocijeni sadržaj
(5 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook