Domaća natjecanja

Matošević do novog naslova prvakinje Hrvatske u polumaratonu

Matea Matošević Foto: Renato Branđolica Matea Matošević

Nakon 2011. godine i Varaždina, Matea Matošević stigla je do novog zlata na prvenstvu Hrvatske u polumaratonu, natjecanje koje se ovaj puta održalo u Zagrebu, u sklopu 29. izdanja polumaratona "Ivan Starek".

Nisu joj to jedine medalje, 2012. je osvojila srebrno odličje, 2013. nije nastupala i prošle godine ponovno je stigla do srebra. Sada je napravila još jedan korak naprijed i zasluženo slavila u Zagrebu istrčavši 1:17:38, za pobjedu više nego dovoljno brz rezultat!

Odlično za nastavak serije dobrih nastupa nakon odličnog maratonskog nastupa i posljednjeg nastupa na krosu, a u idućim planovima čekamo jedan novi maratonski nastup.

Uz nju je u ženskoj konkurenciji trčala Sonja Škevin, završila je utrku u konkurenciji 108 trkačica na 9. mjestu s istrčanih 1:28:36, a gledajući mlađeseniorski poredak, još je bolje plasirana - 3. mjesto. Dobar nastup i rezultat, zato je i završila među najbržih 10.

Kod muškaraca su za naš klub nastupali Goran Firšt kao 108. s vremenom 1:34:32 (22. u kategoriji M40) i Goran Božić na 233. mjestu (1:53:53, 22. u kategoriji M50).

Čestitke svima na postignućima u njihovim utrkama!

  • Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske u polumaratonu
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 15.11.2015.
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook