LONČAREK i ŠIMIĆ Vrijednim rezultatima do novih naslova seniorskih prvakinja Hrvatske! (VIDEO)

Ivana i Ana Foto: AK Agram Ivana i Ana

Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke donijelo je nastupe naših zvijezda u liku Ivane Lončarek i Ane Šimić koje su prema očekivanjima bile više nego uvjerljive! u osvajanju novih zlatnih odličja.

Šimić nastavlja s impresivnim brojevima

Tako je Ana u svojoj disciplini skoka u vis stigla do čak 9. naslova u karijeri (ovog uzrasta), a ujedno je to bio i 4. uzastopni kojeg je zaslužila preskočivši 1.85m. Zanimljivo je da je krenula od početne visine (1.55m) s tim da je taj uvodni dio skakala iz kraćeg zaleta.

Podizanjem letvice i pristup je bio već ozbiljniji i zapravo smo iz skoka u skok gledali sve bolju i bolju izvedbu. Tako je nakon što je ostala sama (na 1.71m) nastavila dalje po 5 centimetara, a završila je na 1.90 iako su sami pokušaji bili dobri, posebice onaj treći.

Za svaku je pohvalu vidjeti da Ana od 2016. (kada je zapravo i opet bila u klubu nakon prijašnjih par godina drugačijeg statusa) redovito nastupa na našem najvećem pojedinačnom prvenstvu Hrvatske i tako mu svojim pojavljivanjem u startu daje dodatan značaj.

Lončarek vratila još jedan seniorski naslov na 100m pr.

Isto možemo reći i za Ivanu koja je u ovom desetljeću nastupala na praktički svakom seniorskom PH, a njoj je ovo na 100m prepone bila 7. titula s tim da još broji dva zlata na 400m prepone (2008.) te 100m (2013.).

Odaziv u njenoj disciplini nije bio velik te se odmah trčalo finale u kojem je bio prisutan vjetar u prsa (-0.5), a Ivana je istrčala rezultat od 13.47 čime ne samo da je bila uvjerljiva pobjednica već je i ostvarila jedan od najvrjednijih rezultata natjecanja kada bi se ravnali prema kriteriju IAAF-ovih tablica!

Nije to bilo jedino odličje za nju, odmah nakon prepona trčala je i 'glat' 100m gdje se izravno kvalificirala s 12.25, a u finalu je bio prisutan i malo jači vjetar u prsa (-1.2) te s 12.32 osvaja sveukupno 3. mjesto i novu medalju.

A uz jedno zlato i broncu pridodala je i jedno štafetno srebro u disciplini 4x100m gdje je trčala zajedno s Dorom Filipović, Evom Mačković i Wandom Haber Zelanto.

Cure su svaka na svojoj dionici odradile vrlo dobre role te je u konačnici Ivana kao posljednja izmjena prošla ciljem u vremenu 48.15 što je svakako jedna od najbržih utrka naših ženskih štafeta u povijesti kluba, a posebno u zadnje vrijeme...

Spomenute djevojke imale su također svoje pojedinačne nastupe, Dora i Eva također su se našle u finalu utrke na 100m gdje su istrčale 12.51 i 12.76 za 4. odnosno 7. mjesto. Nešto brže su bile u kvalifikacijama s 12.48 i 12.64.

Drugi dan su trčale 200 metara, ponovno je Dori pripalo 4. mjesto (25.18) dok Eva osvaja 10. mjesto s 25.68. Uz njih je Ivona Jurišić istrčala 28.24 za 15. mjesto, a ona je prvi dan nastupila na 400m gdje s 1:04,55 zaslužuje 11. poziciju.

Pojedinačni nastup imala je i Wanda na 800 metara gdje je za zlato ipak trebalo trčati i osobni rekord (i bolje od toga) što nije bio slučaj iako smo vidjeli utrku na razini toga i s 2:11,62 stiže do naslova doprvakinje Hrvatske.

Zaključak njihovih nastupa bila je štafeta 4x400m gdje s 4:02,58 Mačković, Katarina Vukančić, Filipović i Haber Zelanto osvajaju 5. mjesto.

Čestitamo na ostvarenim uspjesima, bravo!

• Natjecanje: Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za seniore i seniorke
  • Mjesto: Varaždin
  • Datum: 31.7. i 1.8.2019.