Domaća natjecanja

I OPET OREŠKOVIĆ Čudesni Marko četverostruki mlađeseniorski prvak Hrvatske! (VIDEO)

4x Marko Orešković Foto: AK Agram 4x Marko Orešković

Nema kraja ovosezonskim naslovima prvaka Hrvatske Marka Oreškovića, nakon što je na otvorenom osvojio tri mlađejuniorska (U18), dva juniorska (U20), na mlađeseniorskom (U23) prvenstvu Hrvatske je stigao do najvećeg zbira zlatnih medalja - dvije pojedinačne na 200 i 400m te dvije štafetne na 4x100 i 4x400m.

Sve to skupa posebno je impresivno radi toga što se radi o mlađem junioru koji je tek u prvoj godini staža, dakle atletičaru od 16 godina koji (kao što smo već i ranije isticali) nije ustuknuo pred koronom i 'lockdownom' već marljivo trenirao cijelo vrijeme što se definitivno vidi i osjeti na svim natjecanjima.

Markovih zlatnih 200 i 400m

Iako se na samom natjecanju mogla osjetiti ljetna pauza u smislu odlazaka na more, ponovno u njegovom slučaju to nije tako i na 400m je stigao do zlata u vremenu 48.42 što je samo za dvije desetinke sporije od osobnog rekorda.

Odmah nakon njega ciljem prolazi srebrni Jakov Vuković u također solidnom vremenu od 48.70, a ujedno je bio i srebrni s ovom utrkom. 

Uz njih je trčao Luka Grubišić koji nastavlja s vraćanjem u staru (dvoransku) formu te kao takav je sada trčao 52.95 za sveukupno 9. mjesto.

Drugi dan je Marko do drugog zlata stigao u još uzbudljivoj utrci na 200m gdje je samo za stotinku bio sporiji od osobnog s 22.26, a vjerojatno da nije bilo malo jačeg vjetra u prsa (-1.3) bi bio to i brži rezultat. I tu je imao srebrnu pratnju u lika Dominika Kreše koji je istrčao 22.37. 

Dan ranije Dominik je srebro osvojio i na 100 metara s rezultatom sezone (11.11) u napetom finalu gdje je ostao dojam malo slabijeg početka jer je u završnici lijepim ubrzanjem stigao do nove medalje. I on je time na lijep način dodatno uljepšao sliku svoje povratničke sezone i pokazao da u budućnosti može još bolje i brže.

Uz njega je u finalu bio Jakov Raguž s 11.37 kao sedmoplasirani, zanimljivo, isto vrijeme imao je i u kvalifikacijama. U ove dvije discipline trčao je i Luka Čičak, 11.85 na 100m i 23.54 na 200m.

Osim toga, tijekom drugog dana na 800 metara je Vuković istrčao 1:57,93 dok je Ivan Vukančić s 2:05,26 sveukupno bio 11.

Štafete uspješno obranile prošlogodišnja zlata

Na štafetama smo nastavili u ritmu seniorskog prvenstva Hrvatske i okrunili nove-stare mlađeseniorske prvake Hrvatske! Ovaj puta su sastavi nešto drugačiji naspram prošlogodišnjih pobjedničkih, ali koliko god promjenili, broj 1 i ime našeg kluba se ne mijenjaju.

Ove godine na 4x100m pobjednički sastav je Raguž, Vuković, Krešo i Orešković suvereno su istrčali 42.39 za slavlje po završetku prvog dana. 

Nešto slično vidjeli smo drugi dan na 4x400m gdje su trčali Krešo, Zvonimir Ćurić, Vuković i Orešković te s vremenom 3:18,76 zaslužili obranu naslova. Utrka je kao i na 4x100 imala svoju dinamiku, ali završnica pripada našem klubu.

Nešto slično vidjeli smo drugi dan na 4x400m gdje su trčali Krešo, Zvonimir Ćurić, Vuković i Orešković te s vremenom 3:18,76 zaslužili obranu naslova. Utrka je kao i na 4x100 imala svoju dinamiku, ali završnica pripada našem klubu.

Ranije je Zvone trčao 400m prepone i s novim osobnim rekordom stigao do 55.63, ali i brončane medalje!

Kod cura nam je na 100 metara trčala Eva Mačković u vremenu 12.63 i ostala na korak do medalje kao četvrtoplasirana, a vjetar u prsa iznosio je -1.0.

Na ženskih 4x100m je trčala u sastavu s Tarom Marković, Anjom Tvrtković i Leom Babić te su zauzele 4. mjesto s 50.17. 

Čestitke svima na osvojenim medaljama, istrčanim rezultatima ili postignutim plasmanima!

Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook