Gotova i HALS sezona, održano kros prvenstvo

Dobra atmosfera u Zaprešiću Foto: AK Agram Dobra atmosfera u Zaprešiću

Hrvatska atletska liga sjever imala je svoje zadnje ovosezonsko natjecanje, ne na stazi već izvan nje u Zaprešiću na pojedinačnom krosu prvenstvu.

Dobra lokacija s golf terenima po solidnom vremenu bila je dovoljna za veći odaziv naših članica i članova koji su ostvarili više kvalitetnih plasmana pa i u konačnici osvojili niz medalja.

Kod limača i limačica (U12) bilo je više uzrasnih kategorija pa smo tako imali 2013., 2012. i 2011. godište.

Za najmlađe je najbrža od naših bila Lara Nimac u vremenu 2:21 nakon čega slijede Elena Kindl (7.), Katarina Vrdoljak (9.), Marta Janđel (10.), Vila Tudja (16.) i Una Tudja (32.). Kod limača ovog uzrasta je Moris Turković zauzeo 7. mjesto (2:30), a Fran Raca 11. mjesto (2:41). Spomenuto godište je trčalo 600m dok su 2012. i 2011. imali 800m dugačku stazu. Najbrži su ovdje bili Labus iz Moslavine Kutine i Grubješić iz Karlovca.

U 2012. je Korini Jonjić pripalo 5. mjesto (3:20) dok je Katja Šušnjar sedmoplasirana, a Tonka Viljac 14. U muškom djelu smo imali jednog predstavnika, Roko Biloglav je bio 11. istrčavši 4:02. Kramarić iz Moslavine Kutine i Pavlić iz Međimurja Čakovec osvajali su 1. mjesta.

I ostaje nam 2011. gdje je najbrža limačica iz naših redova bila Tamara Bulić, brže od 3 minute (2:57), a Lucija Makar, Beata Seleši i Marta Milutin zauzimaju 7., 10. i 12. mjesto. Petero je bilo limača, Šimun Jukić je bio drugoplasirani (2:55), Stipe Gale trećeplasirani, Luka Delibašić četvrtoplasirani, Marko Đido sedmoplasirani i Nikola Nakić devetoplasirani. Mažar i Oparić iz Moslavine Kutine suvereni su pobjednici ovog uzrasta i discipline.

Velik broj nastavio se i kod mlađih kadetkinja (U14) na 1km. Na postolju su se našle Sara Delić i Tia Grljač-Klanjčić s 3:32 i 3:33 za 2. i 3. mjesto. Nastupale su još Zita Seleši kao 6. pa od 15. do 17. mjesta slijedi poredak s Doroteom Pečarić, Ivonom Ciban i Dorotea Jesih

Maši Zagorac pripada 20. mjesto, a blizu je i Ema Glas kao 22. Ne zaboravljamo ni na 31. Taru Šušnjar, 37. Tarja Mahečić, 39. Klara Dropulić, 40. Dora Ružić, 41. Romana Jugo i 43. Sara Račić. Ovdje je najbrža bila Sertić iz Križevaca.

Pobjednik utrke mlađih kadeta bio je Noa Žele s 3:10 dok odmah nakon njega ciljem prolazi srebrni Vid Novota (3:26). Bartolu Čabraji u ovoj utrci pripalo je 5., Marku Šusteku 11., Ivanu Filipoviću 15. i Jakovu Gergeti 23. mjesto. Oni su trčali također 1000m.

Kadetkinje (U16) je čekala dionica od 2km, a u njoj su se najbolje snašle medaljašice Eva Starman (7:53) i Nina Dragčević (7:45) kao srebrna i brončana, a nedaleko je bila i četvrtoplasirana Mia Amber Berić (8:03). Na 7. i 8. mjestu utrku završavaju Olenka Tomić i Hana Perković. Najbolja ovdje je bila Nikolić iz Karlovca.

Istu dionicu imali su i kadeti gdje je pobjedničku priču još jednom ove godine imao Fran Anić koji je istrčao 6:52, a na postolju su bili njegovi kolege Vedran Jurković (6:55) i Domagoj Toman (6:59). Nisu bili jedini, Ian Gluić i Kian Mahečić osvajaju 7. i 8. mjesto u svojim utrkama.

Svakim uzrastom više dionice rastu pa tako mlađe juniorke trče 3km, a tu je pobjednica bila naša Sara Karas s 12:13 uz srebrnu Bugu Budimir koja je ostvarila vrijeme 12:17. Plasmani 4. i 5. mjesta pripadaju Ani Matković i Heleni Petrović.

Ivan Cvitić bio je najbolji mlađi junior (14:11) na 4km, a nakon njega slijedi Antonio Blažić kao srebrni dok Sean Jozef Knudson ciljem prolazi kao petoplasirani.

Juniori i seniori su imali najdužu utrku dana na 6km, a tu se dobro snašao Omer Hasanbegović koji ciljem prolazi kao 2. i trči 21:11. Prvoplasirani je Bakšić iz Gline.

Čestitamo svima!