DVOSTRUKI SJAJNI U20 PRVAK VITO! Dva zlata uz jedno srebro na dvoranskom prvenstvu Hrvatske za Kovačića (VIDEO)

Vito Kovačić Foto: AK Agram Vito Kovačić

Dvoransko prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke iznjedrilo je Vitu Kovačića kao našeg najuspješnijeg pojedinca natjecanja, i to sa stilom.

Već na početku natjecanja se vidjelo da će biti dobro, na troskoku je slavio skočivši 13.96 i jedino za čim može žaliti u ovoj situaciji je da nije preskočio 14 metara, ali i to je pitanje trenutka.

Bila je to uvjerljiva pobjeda, a odmah nakon njega nakon titule mlađejuniorskog prvaka Hrvatske, Dominik Lubenjak sada ima juniorsku titulu viceprvaka i to sa novim dobrim skokovima, skočio je 13.11.

Još uvjerljiviji bio je Vito na dalju gdje je slavio za više od 1 metra i izjednačio osobni rekord koji (i dalje) iznosi 7.47m. Napravio je to u zadnjoj seriji, a svi njegovi ispravni skokovi bili bi dostatni za naslov što dovoljno govori o njegovoj superiornosti u ovoj konkurenciji. Leon Sertić je skočio 5.47.

Svakako nije sporno da je Vito bio favorit u spomenutim disciplinama, ali svejedno veseli lakoća s kojom je stigao do pobjeda.

Do jedne ipak nije, iako štafeta 4x400m nije uspjela do zlata, oduševio je u svojoj posljednjoj izmjeni sa svojim standardnim visokoenergetskim trčanjem, a u konačnici su dečki istrčali 3:22,24. Osim njega, tu su zaslužene medalje osvojili Bruno Šešerko, Nino Blažić i Vito Carlo Fadini.

Svatko je dao svoj kvalitetan doprinos tako da je ostvarenje svakako dobro. Solidna je bila i Agram II štafeta u vremenu 3:32,00, a za nju su trčali Bartol Belošević, Matej Perić, Dominik Lubenjak i Niko Kožul. Na kraju četvrtoplasirani.

Brža za 16 stotinki u skupini prije bila je Sloboda Varaždin.

Spomenuti trio trčao je ranije i 400m, a najbrži je tu bio Fadini koji je definitivno u dobroj formi što pokazuje i dokazuje iz utrke u utrku sa sve boljim i boljim rezultatom.

Ovdje je 'stao' na 50.01, osvojio broncu i svakako s pravom može ciljati i na prvu utrku u karijeri ispod 50 sekundi. Osim njega, Blažić je 5. s 50.91, a Šešerko 7. s 51.29. Sve osobni rekordi kao i 12. Bartol Belošević s 53.34.

Utrka na 800m donijela je srebro Nike Kožula, 1:54,11 je vrijedilo 2. mjesta u jednoj taktičkoj utrci gdje se sve odlučivalo u posljednjem krugu. Matej Perić je također imao nastup na razini ovosezonskih, 2:01,21 bilo je vrijedno 4. mjesta.

Prvoplasirani je bio Frančula iz Istre Pule. Distanca od 1500m donijela je 6. mjesto Antonija Blažića, 4:30,81.

Zato smo na dvostruko dužoj bili znatno uspješniji, srebrni je bio Jakov Lesjak, a brončani Noa Žele. Potonji je istrčao 9:04,67, a malo brži bio je Jakov s 9:04,31. Isto se odlučivalo na samom kraju utrke.

Ivan Cvitić je bio na korak do njihovog plasmana kao 4. istrčavši 9:09,88 što mu je (kao i Želeu) osobni dvoranski rekord. Sedmoplasirani je Matija Jaković s 10:01,52 dok je Ian Gluić uslijed naguravanja s drugim trkačem ostao bez plasmana radi diskvalifikacije.

Na 3000m juniorki borba za medalje vodila se u završnom djelu utrke, a u tom 'natjeravanju' Mia Amber Berić stiže do bronce s 10:40,43 za 3. mjesto. Sestre Delić su 5. i 6., istrčale su 10:46,69 i 10:46,98.

Najbrži u ovim disciplinama su bili Bakšić (1500m), Franjković (3000m juniori) i Dubrović (3000m juniorke).

Ipak je to bila utrka nešto sporijeg ritma i nagle promjene te je za očekivati da se ne snađe svatko jednako.

Čestitamo svim medaljašima, posebno trostrukom!

• Natjecanje: Dvoransko prvenstvo Hrvatske za juniore i juniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 27.1.2024.