Domaća natjecanja

Drugi dan Kupa i Ekipnog prvenstva Hrvatske potvrdio prvi dan: Drugoplasirani u svim kategorijama, sjajna muška štafeta na 4x400m

Prvi osvojeni trofeji s Agramom - Yan Eloi Senjarić Foto: AK Agram Prvi osvojeni trofeji s Agramom - Yan Eloi Senjarić

Nedjelja i drugi dan Kupa Hrvatske i Ekipnog prvenstva Hrvatske ponudili su još toplije vrijeme i nove dobre rezultate, posebice tu vrijedi istaknuti seniorsku štafetu na 4x400m!

Mi smo u svim kategorijama Kupa i Ekipnog prvenstva Hrvatske osvojili 2. mjesto. Seniori su osvojili 320 bodova, seniorke 292 bodova te tako dolazimo do sveukupnog zbroja od 612 bodova što je više od prošlogodišnjih sveukupno osvojenih 576 bodova.

Radi preglednosti članka nećemo spominjati bodove, sve ih možete pogledati u rezultatima koje možete pronaći ispod zadnje rečenice.

Ivšac nikad brža na 100m prepone

Ponovno je sve krenulo s kladivom, ovaj puta su ga bacale seniorke među kojima su od naših bacale Valentina Slobodić, Antonela Popko i Petra Gamilec. Valentina je popravila svoj osobni s 30.40 zatim slijedi Antonela s 27.86 i Petra s 24.52. Osvojile su 9.,10. i 11. mjesto. Još uspješnije su bile kasnije u bacanju kugle.

Iduća tehnička disciplina koju smo gledali bio je seniorski troskok gdje je najbolji od naših s novim osobnim rekordom bio Marko Katalinić kao osmoplasirani skočivši najbolje u posljednjoj seriji 13.90. Tako je popravio svoj prijašnji osobni rekord (13.53) postavljen ove sezone. Iz natjecanje u natjecanje ide sve dalje i dalje, nadamo se kako ćemo uskoro vidjeti i prve skokove preko 14 metara.

Ante Zuanović dva puta je preskočio 13 metara, a najbolji je bio skok iz 4. serije kada je izmjereno 13.14. No Ante zna i može bolje od ovoga, vjerujemo kako će upravo to pokazati i dokazati idući tjedan u Rijeci na mlađejuniorskom prvenstvu Hrvatske. Bodove je osvojio i Bruno Jednačak koji je bio nešto manje inspiraniji naspram jučerašnjeg dalja, ali i takav je preskočio 13 metara tj. 13.02. Zauzeli su 11. i 12. mjesto.

Kod trkačkih disciplina ponovno je sve krenulo s preponama, ovaj puta 100m prepone (seniorke) i 110m prepone (seniori). Katarina Ivšac je trčala kod seniorki i unatoč vjetru u prsa (-0.8) bila brža nego ikad u ovoj disciplini i s 15.50 ušla kao najbolja u svojoj skupini, a sveukupno je bila petoplasirana.

Naspram prošlog tjedna Milanu Koturu vjetar ovaj puta nije pomagao, ali ni to ga nije spriječilo da uzme 2. mjesto s istrčanih 15.52. Prave stvari uslijedile su kasnije u štafeti na 400m.

Filipović najavila Rijeku s 200m blizu osobnog rekorda

Za to vrijeme je Lara Juriša na skoku u vis preskočila 155cm i tako zauzela 7. mjesto. Alena Magdalenića kao i prošle godina za Ekipno prvenstvo gledali smo na skoku s motkom gdje je bio još bolji naspram 2013., ovaj puta je završio natjecanje s 260cm. Pripalo mu je 13. mjesto.

Na koplju je Fran Hojsak bacio 54.91 odmah u prvoj seriji, u konačnici je to bio najbolji hitac za njega na ovom natjecanju i njime je osvojio 4. mjesto. Fran se polako budi, u pripremi za ovu sezonu bilo je ponešto problema s laktom koji su sada čini se stvar prošlosti i sigurno da u nastavku sezone od njega možemo očekivati još bolje hitce. S druge strane slično vrijedi i za Karla Petkovića koji danas nije bio u punom angažmanu, ali je bacio 47.75 i zauzeo 6. mjesto.

Dora Filipović je na 200m pružila utrku na razini najboljih ovosezonskih ostvarenja i kao osmoplasirana ušla u cilj s 25.31. Prava šteta što je vjetar (-1.3) išao u prsa, u suprotnom bi to sigurno bio njezin novi osobni rekord. U svakom slučaju dobri su nastupi iza Dore ovaj vikend, sad slijedi idući vikend u Rijeci na mlađejuniorskom prvenstvu gdje će nesumnjivo ići po još novih (zlatnih) medalja.

Zvonimir Topić trčao je praktički solo utrku u prvoj skupini utrke na 200m, ali je svejedno u cilj ušao s rezultatom 23.25, samo stotinku sporije od osobnog rekorda. Sveukupno je bio osmoplasirani. 

Na 1500m smo gledali jednu taktičku utrku sporijeg ritma (naspram ovotjednih rezultata sezone) gdje je najbolja od naših bila Ljiljana Ćulibrk s 4:57,33, zatim slijedi četvrtoplasirana Nikolina Hrelec (5:01,15), petoplasirana Anamarija Petters (5:06,75) i sedmoplasirana Antonija Žalac (5:12,06). 

U 18h je startala utrka seniora na 800m gdje je Mateo Kovačić popravio svoj osobni rekord za nekoliko desetinki ušavši u cilj kao petoplasirani u vremenu 1:56,32.

Gamilec karakterno do pobjede, suverena Matošević, Pavelić bolji od Grdenića

Na kugli je Petra Gamilec još jednom pokazala kako se nikad ne predaje, u posljednjoj seriji je bacila 12.65 i tako u zadnji, ali pravi čas stigla do pobjede! Ana Marija Bonić je bila četvrtoplasirana s hicem od 11.90, Antonela Popko šestoplasirana s 10.97, Laura Štefanac osmoplasirana s 10.76 i Valentina Slobodić na 10. mjestu s 10.11. Puno, puno bodova u ovoj disciplini što je uvijek lijepo za vidjeti i postići.

U disciplini skoka u dalj Lara Jednačak je nakon dvorane preskočila 5 metara i na otvorenom. U trećoj seriji je malo potpomognuta vjetrom skočila 5.04 i tako sveukupno bila 11. 

Matea Matošević danas je suvereno vodila utrku na 5000m od prvog do zadnjeg metra i uvjerljivo pobijedila s 17:18,80! Uz nju se za ovu prigodu vratila i Danijela Vrhovski koja je na 5000m s 20:45,39 stigla do 6. mjesta.

Na 3000m zapreke do lagane pobjede je stigao Jure Josipović s 10:15,44! Spomenimo kako prva četiri mjesta pripadaju upravo Agramerima, već spomenuti Jure pa Juraj Kralj (10:51,61), Filip Svalina (10:58,05) i Vedran Muhar (11:00,48). Kakvo bi to bilo Kup natjecanje a da za nas ne nastupa Anton Strmečki-Stakor koji je ovih godina zaista jedan od onih koji su puno bodova za naš klub osvajali i redovito se odazvali. Anton je ovdje bio sedmoplasirani s 12:13,46.

Antun Pavelić i Goran Grdenić napetu su borbu vodili na 3000m gdje je pobjeda na kraju ipak pripala Antunu koji je u cilj ušao s 8:53,95, a vrlo blizu je bio Goran sa svojih 8:54,32. Odmah na početku su se odvojili od ostatka konkurencije tako da su se mogli fokusirati samo na svoj međusobni duel. Kasnije je u cilj ušao i  Bruno Erent s 10:05,38 koji je tako uspješno odradio i ovu utrku nakon prvog dana i još dužih 5000m.

 

Odlična 4x400m muška štafeta najavila napad na državni rekord star 27 godina

Novi niz bodova osvojen je na štafetama 4x400m. Prvo su startale seniorke. Ana Marija Kisegi, Anamarija Petters, Katarina Ivšac i Dora Filipović su za Agram I osvojile 3. mjesto istrčavši 3:57,21 dok je Agram II (Karla Demir, Antonija Žalac, Nikolina Hrelec i Marija Hartl) bio 6. u vremenu 4:12,53.

Posebno vrijedi istaknuti mušku štafetu Agrama I u sastavu Milan Kotur, Mateo Kovačić, Hrvoje Čukman i Yann Eloi Senjarić koja je zajedno istrčala 3:13,91 i uvjerljivo stigla do 1. mjesta!

Ovo je za ove prostore nevjerojatno brz i vrijedan rezultat koji dugo nije viđen na ovim prostorima, barem što se klubova tiče. Posljednji put su klubovi bili brzi sada već davne 2006., ali naglasak na riječ klubovi (pogledate li tablice sezone vidjet ćete kako su prisutne kombinacije više, ali ne jednog kluba) tako da možemo reći kako je naša štafeta (sastavljena samo od članova jednog kluba) najbrža u ovom tisućljeću!

Sjajan podatak, a nadamo se kako ćemo za mjesec dana vidjeti ih u još bržem izdanju, tko zna, možda ni aktualni klupski rekord hrvatske od 3:11,73 sada više nije nepremostiv.

Zvonimir Topić, Antonio Kovačić, David Lavrenčak i Edin Mešić trčali su za Agram II i s istrčanih 3:33,52 stigli do 5. mjesta. 

Čestitamo svima na ekipnim i kup ostvarenjima kao i na pojedinačnim uspjesima tijekom ovog vikenda!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za seniore i seniorke
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 8.6.2014.
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook