Statistika

Sami na vrhu: Svi osvajači naslova Ekipnog prvenstva Hrvatske u krosu (2001. - 2019.)

Velik dio rekordne ekipe na okupu Foto: AK Agram Velik dio rekordne ekipe na okupu

Devetim (uzastopnim) naslovom ujedno smo se etablirali kao trenutno ekipno najuspješniji krosaški klub ovog tisućljeća!

Podsjetimo kako se radi o našem najcjelovitijem natjecanju - sve dobne kategorije (od mlađih kadeta do seniora) nalaze se u sklopu cijelog natjecanja i slaganje ekipa u ovom sustavu je sve samo ne jednostavan zadatak. Samim time zaista smo ponosni na sve naše generacije kroz ove godine jer svakom godinom je sve teže i nije nimalo lagano opstati među vodećim klubovima, a kamoli u samom vrhu. No uvijek težimo onim najboljim postignućima, i u tom duhu nastavljamo dalje, neovisno o pobjedi ili nekom drugom plasmanu.

Što se same statistike tiče, u prvoj tablici sumirali smo broj osvojenih naslova u sve tri kategorije (kriterij u ovom slučaju nisu uzastopne pobjede) od ovog tisućljeća u kojem su nam dostupni podaci putem važeće arhive Hrvatskog atletskog saveza.

S tim brojem smo se ove godine odvojili od Dinamo-Zrinjevca i sada se po pitanju svih osvojenih sveukupnih naslova sami nalazimo na vrhu što je isti slučaj kod žena dok je kod muškaraca izjednačeno. Zanimljivo je i za pogledati ostale klubove osvajače kroz sve ove godine.

Po pitanju uzastopnih pobjeda, taj rekord smo nadmašili već prije dvije godine s 7. naslovom, a s prošlogodišnjom 8 i ovogodišnjom 9. pobjedom taj doseg sada zvuči samo još impresivnije.

Tablica 1: Broj osvojenih naslova u sveukupnoj, muškoj i ženskoj kategoriji

BROJ NASLOVA SVEUKUPNO
9 Agram
8 Dinamo-Zrinjevac