Međunarodna natjecanja

VIDEO: EYOF štafeta 100-200-300-400m do novog hrvatskog rekorda, atletika ponovno najuspješnija

Wild, Koščak, Penezić i Kapac Foto: AK Agram Wild, Koščak, Penezić i Kapac

Europski olimpijski festival mladih ponovno je bio uspješan za hrvatsku atletiku.

Završni čin pripao je štafeti 100-200-300-400m koja je bila puno inspirativnija i konkretnija naspram prošle godine, a u njoj je sudjelovala naša članica Vita Penezić koja tako nije imala jedino nastup na 100m.

Štoviše, oba puta je trčala 300m, prvo smo u kvalifikacijama išli sa sastavom Klara Kapac, Jana Koščak, Vita i Mia Wild i stigli do 2:11,53 što je ujedno i novi hrvatski mlađejuniorski (reprezentativni) rekord!

Unatoč prisutnom umoru cure su na terenu dobro mijenjale i jednako tako trčale te malo i s daškom sreće (Francuska diskvalificirana) prošle direktno u finale nakon što su suci naknadno utvrdili očit prekršaj (izmjena izvan zone predviđene za to).

U finalu smo malo 'pomiješali' karte i trčali s Janom, Miom, Vitom i Klarom što je polučilo slično vrijeme (2:11,97) i cure završavaju kao 8. u Europi u ovom sastavu. Bravo! Najbrža je bila štafeta Rumunjske u vremenu 2:06,13.

Hrvatska je tako završila natjecanje s 3 osvojene medalje, 2 najsjajnije (Mia Wild i Klara Barbić) i 1 srebrnom (Janko Kišak) te koristimo priliku i ovim putem čestitati njihovim trenerima, klubovima kao i obitelji na ostvarenim uspjesima kojima smo značajno doprinijeli predstavljanju naše zemlje na ovom izdanju Europskog olimpijskog festivala mladih.

Što se općenito atletike tiče, na tablici medalja zauzeli smo točno 10. mjesto što je također potvrda vrijednosti, a najuspješnija je Češka (7 zlata, 3 srebra i 1 bronca).

Iduće godine slijedi pauza i nakon toga bi trebali biti u 'normalnom' ritmu tako da nas idući EYOF očekuje 2025. godine.