Međunarodna natjecanja

Turnir 4 grada: Dječaci prvi, djevojke druge

Logo Foto: SSGZ Logo

Tradicionalni međunarodni turnir gdje sudjeluje grad Zagreb ove godine je imao obavezu domaćinstva natjecanja u više sportova, a jedna od njih je i onaj bazični - atletika.

Za svoj grad nastupilo je sedmero naših atletičara i atletičarki iz kluba te su u zajedničkoj kombinaciji s ostalim atletičarima stigli do pobjede kod dječaka (82 boda) te 2. mjesta kod djevojki (73 boda).

Luka Dubajić istrčao je 11.76 i zauzeo 2. mjesto, a na 400m je njegovih 55.48 vrijedilo 5. mjesta. Na 800m su nastupala također naša dva člana, Fran Bušić je vremenom 2:06,45 ciljem prošao kao drugoplasirani, a Krešimir Hartl petoplasirani vremenom 2:08,66. Njemu ujedno idu i naše isprike s obzirom da je u najavi došlo do greške (zamjena s Dominikom Krešom).

Kuglu (5kg) je bacao Viktor Veić, njegovih 13.26 vrijedilo je 3. mjesta.

Zadnja disciplina dječaka bila je štafeta 4x100m u kojoj je zadnju izmjenu trčao naš Luka zajedno s Antonom Milanovićem, Lukasom i Stjepanom Janom Cikom za 45.70 i potvrdu pobjede.

Kod djevojki Ana Petrović trčala je 800m i rezultatom 2:26,62 bila petoplasirana. Marta Bošnjak na skoku u dalj je skočila 5.31 za 3. mjesto dok je Paula Herceg s 4.70 stigla do 6. pozicije. Još bolje plasmane postigli su na visu gdje je Pauli pripalo 5. mjesto (1.48m), a Marti 2. mjesto (1.60m).

Štafeta 4x100m s njih dvije uz Nataliju Švendu i Petru Tardelli istrčala je 51.89 i tako zauzela 2. mjesto.