Domaća natjecanja

Zaključak sezone na 5. kolu HALS-a za starije kategorije

Hrvoje Čukman Foto: AK Agram Hrvoje Čukman

Većina naših starijih članova (neki i ranije) danas je u Zagrebu na pretposljednjem izdanju Hrvatske atletske lige sjever zaključilo svoju ovogodišnju sezonu. Ujedno je to bila dobra prilika za nekolicinu Agramera i Agramerki da nastupe u disciplinama gdje rjeđe nastupaju. Među njima se ponajviše istaknuo Hrvoje Čukman s prvim ovogodišnjim nastupom na 300m koji je umalo rezultirao novim mlađejuniorskim hrvatskim rekordom.

U konkurenciji mlađih juniora uvjerljivo je pobijedio ušavši u cilj s 34.92! Do spomenutog rekorda nedostajalo je samo 9 stotinki, nijanse koje će Hrvoje, uvjereni smo, dodatno poboljšati u idućoj sezoni bude li se ova disciplina pojavila negdje u rasporedu.

Osim pobjede u mlađejuniorskoj konkurenciji današnji rezultat bio bi više nego dostatan za pobjedu i u seniorskoj konkurenciji. Ovime je Hrvoje 'skinuo' najbolji (mlađe)juniorski rezultat sezone Brune Penezića (kadet s 35.39) i godinu će završiti kao najbrži junior na 300m. Naravno, kroz 2014. godinu bilo je tu još većih uspjeha od ovog današnjeg, ali o tome nešto opširnije drugi put, a Hrvoju čestitamo na svemu postignutom, zadovoljstvo treba biti prisutno kao motiv za iduću godinu koja slijedi.

Kadeti i kadetkinje

Kod kadetkinja na 60m Karla Puljko je bila najbrža od naših kao trećeplasirana s istrčanih 8.31, na razini ovosezonskih najboljih rezultata. Iduća je Marta Bošnjak na 12. mjestu (8.74), Antonija Karlović na 14. mjestu (8.77), Rea Vusić na 17. mjestu (8.87) i Hanna Alagić kao 25. s 9.24.

Evita Prtenjača je u disciplini 100m prepone imala ponešto problema, ali je u konačnici uspješno završila utrku s 18.81 na 10. mjestu. Na dalju su skakale Antonija i Rea. Potonja je zauzela 6. mjesto skočivši 4.62, a s još daljim skokom od 4.67 Antonija bila petoplasirana. 

U bacanju kugle Barbara Geld očekivano je stigla do pobjede s 12.13. Nije najbolji ovosezonski rezultat, ali to danas ni nije bilo u fokusu. 

Na 60m kod kadeta najbrži od naših bio je Mihael Jurčić sa samo stotinkom slabijom od osobnog rekorda, njegovih 7.81 vrijedilo je 6. mjesta. Od 12. do 14. mjesta poredali su se Josip Hrelec (8.35), Damjan Krajačić (8.36) i Velimir Šimag (8.52).

Josipa smo gledali na skoku u vis gdje je podijelio 4. mjesto s još jednim našim članom, Karlom Čižmešijom. Za to je trebalo preskočiti 155cm, a uz spomenuti duo prvi puta je nastupao Rafael Babić na 8. mjestu s preskočenih 145cm.

Najduža dionica kadetskog programa bila je 1500m gdje je Maksimilijan Međimorec, inače sjajni mladi hodač, malo se okušao i u ovoj disciplini. Utrku je završio kao desetoplasirani s 5:04,81.

Karlo Bertina nije razočarao u bacanju diska (1kg), najdalje je bacio do 39.86 i tako osvojio 3. mjesto. Identičan plasman postigao je Tomislav Blekić u bacanju kladiva bacivši 38.77. Njih dvojicu i iduće godine gledamo u kadetskoj konkurenciji kada će biti još jači i precizniji.

Mlađi juniori i mlađe juniorke

Ana Marija Kisegi bila je naš najbrži predstavnik na 100m i uz to sveukupno osvojila 4. mjesto istrčavši 13.73 s laganim vjetrom u prsa (-0.5). Prije isteka 13. sekunde ciljem je prošla i šestoplasirana Paula Tumir, a njezin točan rezultat je 13.98. Još bolji plasman ostvarila je u utrci na 300m s 45.54, osvojila je 3. mjesto. Blizu je bila i Karla Demir kao 5. u vremenu 46.23. 

Na skoku u dalj, Karla Kovačić je nastupala sa starijim konkurenticama, ali to ju nije spriječilo u osvajanju 3. mjesta s najdaljim skokom od 4.81. Odmah iza nje pozicionirala se Lara Jednačak sa 4.73. Uz njih je još skakala i Ivona Vidović, njezin plasman je 9. mjesto, a rezultat 4.15. Laura Štefanac je ponovno bacala disk i završila natjecanje s 33.12 čime je zaslužila 2. mjesto. 

Kod mlađih juniora na 100m najbrži Agramer bio je sveukupno drugoplasirani Filip Orlović s vremenom 12.01. Uz njega su trčali još Jakov Raguž (5. mjesto - 12.54), Luka Buljan (8. mjesto - 12.75) i Mario Gostrec (10. mjesto - 13.04). Filipa smo kasnije gledali na 300m gdje je njegovih 38.58 vrijedilo 5. mjesta. Na 3000m najbolji (doduše i jedini) mlađi junior bio je Danijel Zečević s 11:10,70.

Bilo je lijepo na 110m prepone (0,914) vidjeti povratnika na atletske staze, Karla Jednačka. U prvoj utrci nakon duže vremena (zadni put u dvorani) istrčao je 16.49 i nadamo se kako će iduća sezona ponuditi manje pehova. Povratak kao i svaki povratak nikad nije jednostavan.

Svoj debi na kugli (5kg) imao je Luka Medvidović i s 10.23 zauzeo je 5. mjesto. 

Seniori i seniorke

Juniorske konkurencije nije bilo, stoga je logično kako su oni nastupali unutar dobne kategorije iz naslova. Paula Bilušić u ovoj utrci jedina je iz našeg kluba trčala na 100m. Vremenski je to iznosilo 14.18, a plasmanski 9. mjesta. Petra Jakopović je na 300m stigla do 6. mjesta (47.05), a na disciplini s još jednom nulom više (3000m) Dorotea Lukačević se pozicionirala na 3. mjestu s 12:24,97.

Katarina Ivšac ove sezone se već isprakticirala u disciplini 100m prepone, danas smo vidijeli još jedan solidan nastup u vremenu od točno istrčanih 16 sekundi. Skok u dalj donio je osobni rekord Rafaele Ivanović s 4.80 i time je osvojila 5. mjesto. Nešto manje iskusnija (u ovoj disciplini) Nika Rakić je danas najdalje skočila do 4.33 (8. mjesto). 

Na 100m Zvonimir Topić istrčao je 11.65 s vjetrom u prsa (-0.5), ali bio je to nastup tek nakon debija na skoku u dalj. Uz njega su trčali još Edin Mešić i Marko Blažević točno u tisućinku jednako (11.79) i tako podijelili 6. mjesto.

Nakon dugo, dugo vremena na startu spomenute discipline pojavio se Juraj Kralj koji je pokazao kako može i među šprinterima. Ciljem je prošao s vremenom 12.06 i sveukupno bio 9. Ne zaboravljamo nastup ni Ivana Krleže s 15.83. Bio bi zasigurno brži da u prevelikoj želji se nije malo prerano 'nagnuo' i tako pao pred samim ciljem. Događa se, ni prvi ni zadnji. 

Juraja smo gledali i na 300m gdje je bio još bolje plasiran (4. mjesto - 37.46), ali još brži bio je Edin u vremenu 37.46. 

Zanimljivo je bilo za gledati 110m prepone, disciplina u kojoj su uspješno debitirali Dominik Grdanjski i Ante Zuanović. Ovaj puta je stariji (Dominik) bio brži od mlađeg i pobijedio s 17.20 dok je Ante stigao u cilj s 17.63. Osim njihovih debija, interesantno je bilo to što su oni ujedno bili i jedini natjecatelji! Na bacanju kugle Demir Kolarević sezonu je zaključio s hicem od 15.28. Bit će bolje idući put...

Fran Hojsak na koplju je bio drugoplasirani s 51.64, a izrazito blizu do njega se na 3. mjestu smjestio Alen Magdalenić sa samo 8cm slabijim rezultatom. 

Na veteranskom dalju (usput rečeno, nije bilo nijednog veterana) izvan konkurencije su skakali Bruno Jednačak, ranije spomenuti Zvonimir Topić, Ivan Sindičić i Luka Kušina. Bruno je opravdao očekivanja i sezonu zaključio još jednim odličnim skokom, suci su izmjerili 6.84. Zvone je imao dobar debitantski nastup i završio natjecanje sa 6.16, a samo 3cm slabiji bio je Ivan. Ni Luka nije propustio skočiti preko 6 metara i završio je natjecanje sa 6.04. Vrijedi spomenuti kako su svi imali još bolje skokove, ali nijanse (prijestupi) su presudili. 

Čestitamo svima na ostvarenom u 2014. godini i jednako tako želimo napredak u godinama koje slijede!

  • Natjecanje: Hrvatska atletska liga sjever - 5.kolo, starije kategorije
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 5.10.2014.
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook