Više vrijednih postignuća na mini mitingu: Prvi hrvatski rekord Čukmana na 50m prepone, Kolar u svjetskih TOP10! (VIDEO)

Hrvoje prije starta utrke na 50m prepone Foto: AK Agram Hrvoje prije starta utrke na 50m prepone

U sklopu dvoranskog kadetskog prvenstva Hrvatske održao se i mini seniorski dvoranski miting našeg kluba gdje je postignuto nekoliko rezultata za istaknuti.

Vjerojatno prvi puta u povijesti se održala disciplina 50m za muškarce i žene gdje se posebnuo istaknuo Alen Kolar s utrkom brzom 5.91 čime je bio drugoplasirani, a pobjednik Ivašković brži za stotinku.

Iako se ova utrka trči manje nego 60m (logično), vrijedi istaknuti da se radi o 9. rezultatu na cijelom svijetu, a samim time i u Europi s obzirom na to da je na području starog kontinenta spomenuta disciplina bitno popularnija i češće se trči nego na ostalim kontinentima.

Uz njega je tu bio Jakov Raguž koji sa 6.10 osvaja 3. mjesto. Kod seniorki su ovdje nastupale Anja Tvrtković i Tonka Kunac koje s 7.07 i 7.18 zauzimaju 3. i 4. mjesto.

Istu dionicu samo s preponama odlično je istrčao Hrvoje Čukman - semafor je u konačnici pokazao 6.80! Samim time je to bilo brže vrijeme od nedavnih 6.88 koje je trčao na zagrebačkom mitingu kada je postavio najbolji rezultat (jer se prvi puta trčalo), a s ovim rezultatom bržim 8 stotinki dobili smo i prvi hrvatski rekord u ovoj disciplini!

Društvo mu je pravio Bruno Di Giusto s 7.72 na 2. mjestu. Blizu poboljšanja svog rekorda ovdje bila je Ivana Lončarek s istrčanih 7.11 (6 stotinke sporije) za novu pobjedu dok je Anji Tvrtković pripalo 3. mjesto s 7.85.

Na 400m nastupalo je više naših atletičara i atletičarki. U muškoj konkurenciji je najbolji bio Jakov Vuković (49.30), a nastupali su još i Niko Kožul (51.82), Jure Čutura (52.68) i Ivan Vukančić (53.06) od 4. do 6. mjesta.

Nakon ozljede se vratio Tin Tumpić, istrčao 55.57 za 8. mjesto.

Dora Dent bila je najbrža od naših članica, istrčala je osobni rekord 58.56 za 4. mjesto dok je u skupini s njom bila Tara Marković u prvom pojedinačnom nastupu na 400m (dvoranskih) i završila sveukupno 9. s 1:00,52. Lorena Gabrić je istrčala 1:02,45 za 11. mjesto i Lea Kozlinger je 16. s 1:05,16.

Čestitamo svima!

• Mjesto: Zagreb