Više nego uspješno PH u planinskom trčanju: Svalina prvak, 4 ekipne pobjede!

Jedna zajednička Foto: AK Agram Jedna zajednička

Nedjelja je bila dan za Pojedinačno i ekipno prvenstvo Hrvatske u planinskom trčanju u sklopu tradicionalne Brdske utrke "Boroša" koju organizira AK Sljeme.

Pojedinačno se od naših najviše istaknuo Filip Svalina koji je pobijedio na dužoj seniorskoj utrci (14km) i to u vremenu 57:01, a dok je njegovu lanjsku titulu doprvaka preuzeo Petar Bratulić koji nije bio daleko s 57:36. Tako su kralj krosa i ceste pokazali da se jako dobro snalaze i u ovim uvijek nezgodnim brdskim uvjetima. Kao i ostali naši članovi i članice.

Kod žena je najbrža bila Ana Štefulj koja unatoč maratonu koji je trčala prije dva tjedna pokazuje sjajnu mogućnost oporavka jer je već sada bila spremna za srebro u vremenu 1:04:30. Četvrtoplasirana je bila Sandra Šrut s 1:09:45.

Za ekipnu pobjedu spomenuti ne bi bili dovoljni pa su tako muškarci slavili zahvaljujući doprinosima Domagoja Jakopovića (1:03:17), Matije Razuma (1:05:17) i Bojana Kuljića (1:09:26). Isto vrijedi i u ženskoj seniorskoj konkurenciji gdje nam iduća slijedi Hana Malović koja je još uvijek juniorka, ali se vrlo dobro snašla i istrčala 1:18:27, a ne zaboravljamo ni Vivu Kovač (1:31:42).

Juniori su trčali duplo kraću distancu od 7km, a najbolje su se snašli Tin Tumpić i Lorena Bartaković kao novi doprvaci Hrvatske!

Tin je istrčao 42:23, a Lorena 47:19 što su vremena kojima su zaslužili svoja odličja.

Plasmanom je nedaleko od medajle bila Jona Tomić kao četvrtoplasirana s 51:00, a iza nje ciljem prolazi i petoplasirana Lucija Keleković (53:36). Dio pobjedničke ekipe juniorki činile su i Lucija Kozina (57:57), Ema Ralić (59:01), Klara Šavorić (59:57) i Ema Baftiri (1:00:18).

Juniori su osim srebrnog Tumpića imali niz Agramera kako bi zaokružili sve 4 ekipne pobjede. Omer Hasanbegović je trčao 44:27, Antonio Blažić 45:07, Ivan Vukančić 45:09, Ivan Cvitić 45:59, Niko Kožul 47:31, Vito Carlo Fadini 48:47 i Jura Šurbat 50:06.

Naravno, treba uzeti u obzir i kako nisu ovdje svi bili samo juniori i juniorke već ima razlike u godištima...

U svakom slučaju uspjesi na ovom natjecanju su bili više nego zadovoljavajući, 5 medalja i 4 pobjednička trofeja, sjajno! Čestitke svima!