Domaća natjecanja

Stvoreni temelji za novi povijesni trenutak na juniorskom Kupu Hrvatske: Niz sjajnih rezultata i normi za vodstvo nakon 1. dana

Dvije pojedinačne pobjede Hrvoja Čukmana uz sjajnih 400m Foto: AK Agram Dvije pojedinačne pobjede Hrvoja Čukmana uz sjajnih 400m

Prvi dan juniorskog Kupa Hrvatske pamtit ćemo po vodećim mjestima u sve tri kategorije uz nekoliko rezultata koje vrijedi posebno istaknuti.

Sveukupno je osvojeno 431,5 bodova, od čega juniori preuzimaju teret od njih 239, a juniorke od 192,5. Bez ikakve sumnje zadovoljni smo trenutačnim stanjem i oprezno nastavljamo u 2. danu prema ovogodišnjem cilju, biti prvi u povijesti Hrvatske s uzastopno 6. osvojenih naslova ovog natjecanja.

Penezić jednim skokom do norme na dalju pa isto i na 100m

Bruno Penezić kao da je odlučio sve eventualne nedoumice oko normi za Europsko mlađejuniorsko prvenstvo riješiti u prvim ovosezonskim nastupima.

Filip Orlović i Bruno Penezić na 100m

Prvo je potpuno senzacionalno to napravio na skoku u dalj gdje je prvi put u karijeri skočio preko 7 metara, i time još zauzeo 2. mjesto! A za to mu je bio dovoljan jedan skok od 7.04 (prvi) nakon čega je završio s nastupom i krenuo se pripremati za 100m.

U toj disciplini smo ga vidjeli u jednako dobrom, ako ne i boljem izdanju. Od prvog metra je bio u dobrom ritmu i brzini koju je zadržao do kraja i semafor je pokazao 10.97 da bi stigao popravak na sjajnih 10.96!

Dva osobna rekorda u jednom danu, i to kakva, skok od 7+ i sprint od 11-. Nije mu ovo prvih 100m ispod 11 sekundi, ali je zato novi osobni rekord s obzirom na prijašnji od 10.99.

Na skoku u dalj bodove je također u jednom skoku osvojio Ante Zuanović sa 6.32, a to je vrijedilo 7. mjesta. Uz njih su skakali još Ivan Sindičić (5.94) te kadet Vili Nagl (vrlo dobrih 5.94) te Lovro Obajdin (5.59). 

Ivan je paralelno nastupao na skoku u vis što je utjecalo na daljašku izvedbu, ali zato je visaška bila na razini s osvojenim 5. mjestom i 180cm. Više od toga nije ni pokušavao s obzirom na to da se vratio na skok u vis. Bodove su tu i osvojili povratnik Martin Matković (170cm vrijednih 8. mjesta) i debitant Karlo Blažević sa preskočenih 165cm. 

Stotku su nam osim Brune bodove osvajali Filip Orlović s novim osobnim rekordom popravljenim za stotinku (11.33) vrijednim 5. mjesta, a bod je osvojio i Jakov Raguž u novoj najbržoj utrci u životu (11.58). Edin Mešić je istrčao 11.78 za 18. mjesto, a Mihael Jurčić 11.90 za 20. mjesto. 

Čukman 48-, Cepuš 49-, Kovačić 50-

Posebno zanimljivo bilo je na 400m gdje je Hrvoje Čukman odnio pobjedu u zaista fantastičnoj utrci, prvi puta je istrčao brže od 48 sekundi, točnije 47.85 i to je osim vrijednih 12 bodova ujedno i odlična najava za 400m prepone. Ne toliko na ovom natjecanju, nego općenito. 

Hrvoje ispod 48, a Sven Cepuš prvi puta ispod 49 sekundi, vremenski je to bilo 48.85 i 3. mjestom vrijedi 10 bodova. Niz 'spuštanja' i probijanja granica nastavio je Antonio Kovačić, on je prvi puta trčao ispod 50 sekundi tj. 49.82 (6. mjesto). 

I sve to u jednoj skupini, nakon toga si možete zamisliti kako je to dobra utrka bila. Dobar nastup pamtit će i Filip Orlović koji također nije ostao bez bodova ovdje, u skupini ranije istrčao je također osobni rekord od 51.11 i tako zauzeo 8. mjesto za nove bodove (5).  Trčao je i Ivan Đureković, 56.71 za 24. mjesto. 

Hrvoje je svoj pobjednički dan započeo ranije na 110m prepone kada pobjeđuje s 14.70, a u osvajanju bodova priključili su mu se i Ante Zuanović (17.61 - 7. mjesto), Mario Gostrec (19.65 - 10. mjesto) i Karlo Blažević (21.75 - 11. mjesto). 

Kožuhar ponovno pogodio i pobijedio, Bloudek i Svalina 1. i 2.

Na 1500m u nestopostotnom izdanju gledali smo Marina Bloudeka koji je za cilj ovdje imao samo pobjedu i taj naum je ostvario istrčavši 4:05,75, a pritom je povukao i drugoplasiranog našeg člana, Filipa Svalinu, on je istrčao 4:06,69, samo 5 stotinki sporije od osobnog rekorda. 

Dosta toga je bilo u znaku 'blizu' ili 'preko' osobnog rekorda, a ovo drugo vrijedi za šestoplasiranog Nikolu Klarića koji je svoj plasman zaslužio s utrkom brzom 4:08,73 za još 7 bodova. 

Filip Svalina i Marino Bloudek

Disciplina 5000m prošla je u znaku dva kluba, među kojima je bio naš. Zlatko Kožuhar je završio kao pobjednik u još jednoj odlično pogođenoj utrci. Trčalo se u nešto sporijem ritmu, a onda zadnjih 500injak metara Zlatko ponovno 'lomi' ritam, i ponovno se to pokazuje kao odluka pravog 'tajminga'.

Pobijedio je u vremenu 16:17,77, a bit će zanimljivo gledati ga u drugoj disciplini na kojoj nastupa ovdje, 3000m.

Niz bodova osvojili su i ostali dečki poredani od 4. do 7. mjesta, Andrija Palička (18:05,84), Danijel Zečević (18:19,46), Vedran Muhar (18:33,61) i Walter Smajlović (21:38,24). Sveukupno na ovoj disciplini pamtimo i 42 osvojena boda!

Islami pobjednik u bacanju kugle

U bacanjima je najbolji na kugli bio Arijan Islami! Malo je nedostajalo za hitac preko 15 metara, ali i 14.98 vrijedno je važne pobjede. Plasmanom, a i nedaleko rezultatom nalazi se Luka Medvidović, njegovih 14.44 (osobni rekord) iz 4. serije vrijedi 3. mjesta!

Osvajanju se pridružio i Karlo Petković s hicem od 12.70 za 5. mjesto, a priču 'zaokružuju' Josip Miloš na 7. mjestu (12.25) i Ivan Blažević na 8. mjestu (11.73). 

Zato je na koplju očekivano glavnu riječ od naših imao Karlo, ovaj puta je bacio 49.55 i tako bio drugoplasirani dok Arijan Islami i Luka Medvidović imaju 10. i 11. mjesto. Dvije pozicije niže pripale su Svenu Cepušu (19.16).

Standardno smo malo 'izmiješali' karte na 4x100m tako i štafete pa nismo išli sa slaganjem najbržih 4 u jednom sastavu, nego više raznolikije. Za Agram I trčali su Mihael Jurčić, Hrvoje Čukman, Antonio Kovačić i Bruno Penezić te sveukupno bili drugoplasirani (43.76), a Agram II (Lovro Obajdin, Filip Orlović, Edin Mešić i Jakov Raguž) osvaja 7. mjesto u vremenu 45.40. 

Dvostruka pobjednica Filipović do uvjerljivog osobnog na 100m

Nervoza je bila prisutna na 100m, srećom pa to nije vrijedilo za Doru Filipović u odličnom izdanju ove sprinterske dionice. Ciljem prolazi kao pobjednica u vremenu 12.13! Vjetar u prsa je puhao čak -2.2.

Uz nju je trčala još Mara Šimundić, 14.03 vrijedno je 22. mjesta. 

Nastavila je danas raspoložena Dora i na 400m, 55.83 bio je više nego dostatan rezultat za pobjedu i sigurni smo da bi uz dodatnu konkurenciju ovo vrijeme moglo (u idućim utrkama) biti još brže. 

Dora Filipović

Nije jedina osvajala bodove na 400m, pridružile su joj se Stela Poljanac (1:01,19 - 9. mjesto), Ariana Baronica (1:02,81 - 11. mjesto) i Leonarda Farkaš (1:02,81 - 13. mjesto). Jedina je ovdje bez bodova ostala Ana Marija Kisegi (1:03,56), ali nije bila daleko od toga, a i uz to se radi o povratnici nakon ozljede i ovo je sasvim dobar početak. 

Šmid ne zna za utrku bez PB-a, Vukančić ni longeta nije spriječila u pobjedi

Gotovo nestvarno djeluju utrke Tine Šmid koja kao da se ne može zaustaviti kad je u pitanju nadmašivanje vlastitih najboljih vremena. Govorit ćemo sad samo o 1500m ove sezone. U prvoj utrci na otvorenom istrčala je 4:55,67 da bi u srijedu poboljšala na 4:50,82, a ako ste mislili da niz tu staje, varate se, na ovom natjecanju istrčala je 4:45,55!

Slično vrijedi i za druge discipline i stvarno joj želimo da se taj pomalo nevjerojatni niz osobnih rekorda (da, u svakoj ovosezonskoj utrci je trčala osobni rekord) nastavi i u drugoj disciplini juniorskog Kupa Hrvatske, a to je 3000m. Spomenuta sjajna utrka na duplo kraćoj dionici vrijedila je 3. mjesta, a nastupe će još pamtiti Valentina Jozić i Borna Mohač na 16. odnosno 18. mjestu. 

Prije tri tjedna Katarina Vukančić je 'zaradila' longetu na ruci, ali nastup na ovom natjecanju u nijednom trenutku nije bio upitan. Unatoč spomenutoj distrakciji i smetnji, lijepo je odradila 5000m i pobjednički utrčala u cilj, 19:37,32 je bilo jedino vrijeme brže od 20 minuta, a njime je pobjeda zapravo već nakon polovice utrke bila neupitna. 

Katarina Vukančić

Visok plasman ide i Antoneli Golobić, ona je bila trećeplasirana istrčavši 22:02,25, a osvajanju bodova s istrčanih 24:32,60 i 28:23,48 pridružile su se šestoplasirana Ana Glavaš i osmoplasirana Petra Štefanović. Ovdje smo osvojili 34 bodova, a samo dva manje pripala su nam na standardno (za nas) popunjenih 3000m zapreke. 

Maja Zečević bila je najbrža od naših članica na 3. mjestu, zatim slijedi Klaudia Dešić kao četvrtoplasirana, a 6. i 7. mjesto pripada Lauri Kutlić i Maji Milunić. Kao i uvijek, nije bilo jednostavno u borbi sa zaprekama, ali djevojke su to uspješno odradile i za naš klub osvojile novu zalihu bodova.

Juriša na 'mjestu zločina' do lijepog osobnog rekorda

Na 100m prepone jedan, ali ništa manje vrijedan bod osvaja Marta Ivkić, zaslužila je to 19.89, a još brža bila je Josipa Livaković sa 16.82 na 6. mjestu. Ema Glas nije uspjela završiti utrku. 

Zato je Ema uspjela ostvariti nekoliko troskoka od kojih je najbolji bio 10.21 za 15. mjesto, ne sumnjamo da je sve to samo dobro 'dizanje' pred skok u vis.

Odmah iza nje pozicionirala se Lara Jednačak skočivši 9.75, a više u plasmanu nalaze se Magdalena Borić (10.39 - 13. mjesto) i Rea Vusić (10.53 - 12. mjesto). Očekivano je naš najbolji predstavnik ovdje bila Karla Kovačić sa skokom od 10.74 za 7. mjesto.

Lara Juriša upravo je prije godinu dana na ovom natjecanju doživjela malu težu ozljedu koljena, ali kao što priliči svim pravim borcima i sportašima, vratila se na najbolji mogući način - još jača i bolja!

Lara Juriša

Demonstrirala je to upravo na 'mjestu zločina' preskočivši 3.70m što je njezino značajno poboljšanje osobnog rekorda, a uz to je osvojila 2. mjesto. U osvajanju bodova pridružila joj se Rea Vusić na 7. mjestu sa preskočenih 2.40.

Kvalitetno diskaško izdanje Štefanac, povratak Geld

Dobro je 'letio' disk Laure Štefanac, štoviše, nikad dalje! U 2. seriji je sletio na 40.67, a da se nije radilo o slučajnosti pokazuju i ostali hici preko 40 metara. Osim dobrog rezultata, tu je i jednako takav plasman, pripalo joj je 3. mjesto.

Laura Štefanac i Barbara Geld

Drago nam je na bacalištu bilo ponovno vidjeti Barbaru Geld koja se nakon malo poduže pauze uspješno vratila u bacački krug i odmah bacila 33.92 za 6. mjesto. Bod je osvojila još i Ana Marija Bonić (27.59) na 12. mjestu, a još su tu 15. i 16. Antonela Popko i Marija Balenović

Zato su njih dvije bodove osvojile u kladivu bacivši 35.53 (Marija) i 31.12 (Antonela), a još jedna u nizu instant-povratnika bila je Josipa Jambrek, njezinih 25.61 također je povećalo naš bodovni konto. Za plasman slabija na 13. mjestu je tu Ana Marija dok je najbolji naš pojedinac ovdje bila četvrtoplasirana Barbara s 41.03. 

Najbitnije je bilo da naše štafete na 4x100m budu smirene i završe utrke do kraja, a taj zadatk su ispunile. Mara Šimundić, Josipa Livaković, Ariana Baronica i Dora Filipović su bile trećeplasirane kao Agram I, a 10. mjesto rezervirano je za Agram II (Marta Ivkić, Hana Ostojić, Ana Marija Kisegi i Lara Juriša). Vremena su bila 50.93 i 52.64.

Čestitamo svima na postignućima ostvarenima tijekom prvog dana, još više, bolje želimo tijekom drugog dana u raspletu ovogodišnjeg izdanja juniorskog Kupa Hrvatske. Bravo i sretno dalje!

  • Natjecanje: Kup Hrvatske za juniore i juniorke, 1.dan
  • Mjesto: Zagreb
  • Datum: 21.5.2016.
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Log in or create an account

fb iconLog in with Facebook